Tęsknicie?

Witajcie!

Jeśli za mną tęsknicie to zapraszam na mojego nowego bloga naukowego:

ROSMIK’s

Mikołaj Roszczyk, absolwent Siódemki

Koniec roku blogowego

Witam!

No i dotrwaliśmy do końca. Do końca tego roku blogowego. Blog w akcji „Szkoła z Klasą 2.0″ prowadziłem już drugi rok (2013/2014, 2014/2015). Wiele się nauczyłem, dowiedziałem. Sam wiele odkryłem. Mogłem się dzielić swoimi wrażeniami z innymi. Cieszyłem się ze wszystkich komentarzy na blogach. Te pozytywne motywowały mnie, a dzięki uwagom naprawiałem swoje błędy i dowiadywałem się nowych rzeczy.

Ta edycja programu pt. „Czytamy i odkrywamy” bardzo mi się podobała. Uwielbiam czytać książki, czasopisma etc. Słowo „odkrywamy” można rozumieć na wiele sposobów. Ja uważam, że to jest zdobywanie nowych umiejętności, dowiadywanie się czegoś, głównie w praktyce. Według mnie, temat został zrealizowany w 100% :-) .

Dziękuję innym redaktorom bloga: p. Agnieszce Regulskiej i Kubie Bąclerowi. Zdobyliśmy wszystkie odznaki!

Kończę Szkołę Podstawową nr 7 w Legionowie w tym roku. To pożegnanie z kolegami, nauczycielami… Będę dobrze wspominał te 6 lat. Żegnam się także (mam nadzieję, że nie na zawsze) z p. Regulską. Dziękuję za te trzy lata współpracy :-) . Z Kubą się nie żegnam. Idziemy do jednej klasy w gimnazjum.

Jakie gimnazjum wybraliśmy? No cóż… Początkowo było trudno. Ja się wahałem pomiędzy Gimnazjum Salezjańskim i „Dwójką”. Stwierdziłem, że lepszym wyborem będzie Gimnazjum nr 2. Razem z Kubą idziemy do klasy profilowanej matematyczno-informatycznej z fizyką.

Koniec. W piątek zakończenie roku szkolnego, rozdanie świadectw. Koniec. W sobotę rozpoczynają się wakacje. Jedziemy (z Kubą) na obóz tenisowy KT „ATOL”  do Harasiuków (woj. podkarpackie). Później jadę do dziadków, do Chorwacji i na obóz do Pisza. Wolne dni zlecą „jak z bicza strzelił”. 1 września rozpoczniemy naukę w gimnazjum. Poznamy nowych „classmate’ów” i nauczycieli. Wszystko będzie nowe…

Skończę ten wpis czymś śmiesznym. Oto mem matematyczny:

patrz.pl

patrz.pl

Mikołaj kończący Siódemkę

 

Na finiszu…

Kończy się rok szkolny, kończy się również nasze blogowanie. Miło mi poinformować, ze  w tegorocznej edycji programu, już po raz kolejny udało nam się uzyskać tytuł szkoły eksperckiej. Otrzymaliśmy dziewięć dobrych praktyk za nasze zadania. Jesteśmy dumni i szczęśliwi!

szkola_ekspercka_153x190x72

To wyróżnienie, to między innymi zasługa chłopców piszących tego bloga. Mikołaj i Kuba włożyli ogromny wkład pracy abyśmy ten sukces odnieśli.

Mikołaju, Kubo! Ogromnie się cieszę, że mogłam z Wami współpracować, za Wasze inicjatywy, pomysły, zadania! Chylę czoła szczególnie za umiejętność organizowania sobie czasu tak, by poza zwykłymi obowiązkami ucznia wyłuskać jeszcze kilka chwil na wpis na blogu i inne wasze ciekawe pomysły.

Żałuję bardzo, że nasze drogi się już rozchodzą, życzę samych sukcesów w gimnazjum.

Dziękuję.

Agnieszka Regulska

Festiwal…

Pierwszego czerwca, w Dzień Dziecka, w naszej szkole odbył się nasz Szkolny Festiwal Nauki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia efektów pracy uczestników programu Szkoła z Klasą 2.0. Ze względów technicznych poszczególne prezentacje odbywały się w różnych salach, a klasy o odpowiedniej godzinie przychodziły do sal lekcyjnych. Trzeba było ustalić grafik, by jak najwięcej uczniów zobaczyło nasze prezentacje.

 

III Akcja Odkrywamy: Zakręceni Odkrywcy

Bączek

YouTube Preview Image

Jak wykonałem bączek?

Znalazłem śrubę w warsztacie dziadka i nakręciłem na nią nakrętki różnej wielkości.

Jak długo kręci się mój bączek? Co mogę zrobić, aby kręcił się dłużej?

Bączek kręci się około czterdziestu sekund. Aby kręcił się dłużej można go mocniej obrócić.

Jak bączek powinien być zbudowany, aby kręcił się najdłużej?

Przede wszystkim powinien być ciężki. Mógłbym użyć cięższych nakrętek.

Dlaczego bączek się obraca?

Bączek się obraca, ponieważ wprawiamy go w ruch. Dalej „obraca go” siła odśrodkowa. Przez siłę przyciągania ziemskiego przestaje się kręcić, ale siła odśrodkowa jest silniejsza.

Gdzie jeszcze możemy zaobserwować ruch bączka?

Bączek porusza się ruchem „po okręgu”, podobnie jak karuzela. Kręci się tak także podkręcona piłka.

Mikołaj z Siódemki

Co się działo?

Witam!

Ostatnio w naszej szkole było dużo wydarzeń, o których nie pisałem.

Zaczynając od 6 maja, kiedy odbył się Konkurs Czytelniczy „W kręgu tajemnic”. Dostałem się do naszej szkolnej reprezentacji. Gospodarzami konkursu była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonnie. Rywalizacja była na wysokim poziomie, a my zajęliśmy II miejsce – o pół pkt za gospodarzami.

Dnia 8 maja był Konkurs Pieśni Patriotycznych i Wojskowych „Śpiewająca Siódemka”. Razem z chórem szkolnym występowałem w Ratuszu Miejskim. W kategorii chóralnej zajęliśmy I miejsce! Z naszej szkoły Ania Ptaszek zajęła III miejsce w kategorii solistów, a Zespół Akord II miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

15 maja były zawody sportowe w czwórboju lekkoatletycznym. Nasza szkolna reprezentacja zmagała się z dyscyplinami:

 • Bieg na 60 metrów (sprint)
 • Rzut piłeczką palantową
 • Skok w dal
 • Bieg na 1000 metrów

Ostateczne zajęliśmy IV miejsce w Powiecie i II w mieście. Zawody wygrała Szkoła Podstawowa w Woli Kiełpińskiej i to ona będzie reprezentować nasz powiat na zawodach międzypowiatowych.

18 maja byłem w Warszawie na rozdaniu nagród za Konkurs Kuratoryjny z Matematyki. Gala odbyła się w auli na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Na początku pan Radek Brzózka – prezenter programu telewizyjnego Jak to działa? i zwycięzca Wielkiej Matury Polaków – wygłosił wykład pod tytułem Małe jest wielkie!. Wysłuchaliśmy go z zaciekawieniem. Następnie pani wicekurator i pan dyrektor MSCDN rozdali dyplomy. Na końcu zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.

Dzisiaj, 20 maja, w SP8 Legionowo było się Święto Matematyki. Z tej okazji zaproszeni zostaliśmy na konkurs matematyczny drużynowy. Nasza ekipa zajęła II miejsce – 1 pkt za gospodarzami.

Co się wydarzy w kolejnych dniach?

 • 24 maja - Uroczyste Zakończenie Ligi Tenisowej
 • 25 maja - wycieczka klasowa do Cinema City Bemowo
 • 26 maja - Uroczyste Zakończenie Powiatowego Minikonkursu Matematycznego
 • 28 maja - III etap Konkursu Powiatowego z Języka Angielskiego

Napiszemy o tych wydarzeniach!

Mikołaj z Siódemki

Podsumowanie ankiety

Witam!

Kończy się już rok, więc czas podsumować ankietę o czytaniu. Wstawiłem ją na bloga mniej więcej na początku roku. Już myślę, że nikt więcej nie będzie odpowiadać.

Po przeanalizowaniu odpowiedzi, doszedłem do następujących wniosków:

 • Najbardziej lubianą książką (serią komiksów) jest „Tytus, Romek i A’ tomek” Papcia Chmiela
 • Najbardziej lubianym autorem? Zgadnijcie? Papcio Chmiel!
 • Ulubioną postacią literacką jest… koń (właściwie: konie)!
 • Najbardziej chcielibyście zostać Teletubisiem lub Gargamelem!
 • Nie lubiane są lektury

Dziękuję wszystkim za odpowiadanie na pytania.

Mikołaj z Siódemki

III Akcja Czytamy: Z kamerą wśród czytelników

Witam!

Przedstawiam naszą pracę na III Akcję Czytamy: Z kamerą wśród czytelników. Przepraszamy, że przekroczyliśmy trochę czas maksymalny. Mam nadzieję, że się wam nasz filmik spodoba. Oto on:

YouTube Preview Image

Mikołaj z Siódemki

Turniej Tenisowy o Puchar Hotelu Warszawianka

Witam!

Dnia 2 maja 2015 w Jachrance k/Legionowa odbył się Turniej Tenisowy o Puchar Hotelu Warszawianka. Ja brałem w nim udział po raz trzeci. Tyn razem w kategorii wiekowej 2004-2002.

Mimo, że nie byłem faworytem na zdobycie mistrzostwa, udało mi się WYGRAĆ w finale ze zdecydowanym faworytem – Piotrkiem. Trzecie miejsce zajął Kacper, a czwarte Karol. Gratulacje wszystkim zawodnikom!

Jako nagrodę dostałem puchar, bidon na wodę (sportowy), plecak i… maskę do pływania z kamerą wodoodporną.

Mikołaj z Siódemki

Przykra informacja dla fanów Bayernu

Witam!

Wczoraj odbył się mecz półfinałowy Pucharu Niemiec: FC Bayern Monachium – Borussia Dortmund. W klubie ze stolicy Bawarii gra kapitan Reprezentacji Polski Robert Lewandowski, a w BVB Jakub Błaszczykowski i kontuzjowany Łukasz Piszczek.

Mecz zakończył się niekorzystnie dla fanów Bayernu. Nie tylko z powodu wyniku (Borussia wygrała 3:1 po serii rzutów karnych). Wracający Arjen Robben ponownie siądzie na ławce rezerwowych, a Robert Lewandowski został brutalnie znokautowany przez Langeraka (bramkarza BVB). Ma złamane kości: żuchwową i nosową oraz wstrząs mózgu. Wystąpi w kolejnych meczach w specjalnej masce.

Nie odbyło się bez błędów sędziego. Arbiter nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla Bawarczyków za rękę obrońcy.

Liczę na Roberta i spółkę w Champions League. Szkoda, że nie grają już o potrójną koronę.

Mikołaj z Siódemki

css.php