Ruch na przerwach ;)

DSC06764

Czerwiec, to pora na realizacje propozycji, którą wybraliśmy podczas Sportowego Okrągłego Stołu. Ruch podczas długiej przerwy na boisku już chyba nigdy nie zniknie.

Wszystko to dzięki Waszej aktywności. Cieszy mnie ilość pozytywnych odzewów i propozycji repertuarowej.

Do zobaczenia na kolejnej, długiej przerwie!

Poniżej krótka fotogaleria z tego wydarzenia, a już niebawem pojawi się filmik. Czekajcie cierpliwie.

II Świetlicowy Mityng Lekkoatletyczny w ramach LAS

DSCF5412

Dnia 20 maja 2014 roku o godzinie 10:30 w ramach kolejnej już Lokalnej Akcji Sportowej zorganizowaliśmy po raz drugi Świetlicowy Mityng Lekkoatletyczny, na który zaprosiliśmy świetlice z poznańskich szkół podstawowych.

Sześcioosobowe reprezentacje SP-11, SP-42, SP-66, SP-74 i gospodarze rywalizowały w sześciu konkurencjach: skok w dal, rzut do celu, rzut piłeczką palantową, slalom, tor przeszkód i na końcu bieg na 30 metrów.

Zgodnie z regulaminem, punktował każdy startujący zawodnik, w każdej konkurencji. Oprócz medali, do zdobycia były nagrody rzeczowe dla dzieci oraz dla świetlic.

Klasyfikacja końcowa II Świetlicowego Mityngu Lekkoatletycznego:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 82 (754 pkt.)

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 66 (606 pkt.)

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 74 (603 pkt.)

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 (489 pkt.)

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 42 (447 pkt.)

Ostatecznie jednak, wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz wspomniane nagrody. Poniżej kilka ujęć z tego wydarzenia.

 

69. i 70. Bieg z Opel Szpot w ramach LAS

szpot-logo

Tradycyjnie, 26. kwietnia i 31 maja spotkaliśmy się rodzinnie nad Maltą by wspólnie przebiec dystans 5300 metrów dookoła jeziora.

Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny nie zawiedliście i uzyskując kolejne punkty, przesunęliśmy się klasyfikacji generalnej o jedno oczko do góry i znajdujemy się na 8 miejscu, zostawiając za sobą 38 placówek dydaktycznych. Fotorelacja w zakładce LOKALNA AKCJA SPORTOWA.

 

Czwórbojowe zmagania lekkoatletyczne SP82

logo

Po dłuższej ciszy, jesteśmy Wam winni kilka informacji, co działo się u nas w ostatnim miesiącu.. Było tego naprawdę sporo i po części, stąd też zaległości we wpisach.

Miesiąc maj kojarzyć będziemy z istnym maratonem imprez o sportowym charakterze, gdzie przeważała królowa sportu – lekkoatletyka.

W tym roku, tradycyjnie skorzystaliśmy z uprzejmości Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i wraz ze studentami III roku Wychowania Fizycznego, przeprowadziliśmy na ich obiekcie kilka imprez.

Dnia 8 maja 2014 wszyscy uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Czwórboju Lekkoatletycznym, na który składały się następujące dyscypliny: skok w dal ze strefy, rzut vortexem, bieg na 60 metrów (klasy IV bieg na 50 metrów0 oraz bieg długi – dziewczynki 600 metrów, a chłopacy 1000 metrów (klasy IV bieg na 400 metrów0. Poniżej krótka fotogaleria z tego wydarzenia.

Równo tydzień później, w tym samym miejscu wystartowali uczniowie klas I-III. Było natomiast kilka zmian w regulaminie. Przede wszystkim, zamiast biegu długiego, był tor przeszkód, a bieg krótki był rozgrywany na dystansie 40 metrów (klasy I – bieg na 30 metrów). Po za tym był jeszcze skok w dal ze strefy i rzut piłeczką palantową. Dzieci miały w sobie tyle energii, że był też rozegrany dodatkowy bieg na dystansie 200 metrów, który nie był zaliczany do klasyfikacji czwórbojowej. Poniżej krótka fotogaleria.

68. bieg z Opel Szpot za nami – 29 marca 2014

DSCF5256

Drugi bieg już za nami. Zgodnie z oczekiwaniami, frekwencja rośnie. Tym razem do naszej punktacji zostało doliczone 58 punktów i łącznie mamy 71 oczek.

Miło nam poinformować, że spośród 40 placówek oświatowych awansowaliśmy na 9 miejsce (!) w Rankingu szkół. Następny bieg już 26 kwietnia 2014, więc pełna mobilizacja, bo jest o co walczyć.

Więcej w zakładce „LOKALNA AKCJA SPORTOWA”

29 marca 2014 godz. 10 – ZAPRASZAM NA BIEG ZE SZPOTEM

Już 29 marca 2014 !

ZAPISY – godzina 10:00         START – godzina 11:00

Spotkajmy się nad Maltą!

Przyjdź, pokonaj 5300 metrów, zdobądź punkty dla naszej szkoły i weź udział w losowaniu wspaniałych nagród. Ja będę na pewno, a Ty? Dla przypomnienia – każdy uczeń za uczestnictwo zdobywa 2pkt., a kolejne zapisane osoby towarzyszące 1pkt. Twój czas nie ma znaczenia. Liczą się chęci i dobra zabawa! Do zobaczenia.

Szczegóły akcji i dokładny terminarz w zakładce „LOKALNA AKCJA SPORTOWA

Zawodnicy rocznika 2002/2003 zagrali o Puchar TYMBARKU

logo_U12

Kolejny występ naszych piłkarzy na międzyszkolnych zawodach w piłkę nożną. W piątek, 14 marca 2014 od godziny 9:00 o Puchar TYMBARKU walczyli zawodnicy rocznika 2002/2003. Jednakże na treningach nie mam z tych klas zbyt dużo chętnych, na turniej zostali powołani również młodsi, trenujący piłkarze rocznika 2004/2005.

Niestety różnicę w umiejętnościach i doświadczenie zrobiło swoje. Obszerniejszy materiał, wyniki oraz krótka fotorelacja czeka w zakładce „PUCHAR TYMBARKU„. Serdecznie zapraszam.