Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – Warsztaty Integracyjno – Edukacyjne

14 maja 2014r. w naszej szkole odbyły się w ramach akcji LAS Warsztaty Integracyjno – Edukacyjne pod hasłem „Igrzyska Sportów Nieolimpijskich”. Gościliśmy uczniów z Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 50.

Naszą szkołę reprezentowali: Basia, Mateusz i Kuba z klasy VI b, Filip  z klasy Va i Kamil z klasy VI a. Uczniowie, pracując w grupach, przygotowywali prezentacje na temat dyscyplin nieolimpijskich rozgrywanych w ramach  The World Games (squash, bule, lacrosse). Zadaniem uczniów było podanie nazw innych dyscyplin wchodzących w skład zawodów. Uczniowie w prezentacjach dotyczących poszczególnych dyscyplin mieli podać informacje takie jak, np.

- skąd pochodzi dyscyplina?

- gdzie rozgrywa się rywalizacja?

- jakie są zasady gry?

- jaki sprzęt wykorzystują zawodnicy?

- od kiedy w Polsce zaczęto uprawiać tę dyscyplinę?

X Światowe Igrzyska Sportowe odbędą się właśnie  we Wrocławiu w 2017 roku. Do przygotowania prezentacji uczestnicy wykorzystywali Internet oraz iPady. Podsumowaniem spotkania była prezentacja prac, która odbyła się w sali gimnastycznej.
Praca z nowoczesnymi technologiami sprawiła wielką frajdę. Było miło, ciekawie i bardzo zabawnie

This entry was posted in Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2013/14 and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge