cze 21

XVIII Bieg im. Jana Pawła II

Impreza odbyła się 5 czerwca (piątek) na stadionie miejskim w Drawsku Pomorskim.

Blisko 800 dzieci i młodzieży, sportowa rywalizacja, zabawa,  piękna pogoda oraz doskonały humor towarzyszący wszystkim przybyłym – tak w skrócie można opisać XVIII Bieg im. Jana Pawła II.

Dzieci  rywalizowały ze sobą w biegach na różnych dystansach, uzależnionych od kategorii wiekowej. W rywalizacji brały udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich były dmuchane zamki oraz umieszczone na nich zjeżdżalnie, na których dzieci spędzały wolny czas między biegami. Najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymało puchary oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, napoje chłodzące, słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców  poszczególnych kategorii:

SZKOŁA PODSTAWOWA

klasy I-II dziewczęta (200 metrów)

I miejsce – Nadia Hofman, II miejsce – Nadia Kiśleńczuk, III miejsce – Dominika Tylka

klasy I-II chłopcy (200 metrów)
I miejsce – Jakub Wyrzykowski, II miejsce – Paweł Szymański, III miejsce – Krzysztof Karpiński

klasy III-IV dziewczęta (300 metrów)

I miejsce – Klaudia Ładna, II miejsce – Kornelia Wróbel ,III miejsce – Joanna Karpińska

klasy III-IV chłopcy (300 metrów)
I miejsce – Jakub Kiełbowicz, II miejsce – Krzysztof Gołyński, III miejsce – Gracjan Biesaga

klasy V-VI dziewczęta (400 metrów)
I miejsce – Karina Zuba, II miejsce – Karolina Końska, III miejsce – Gabrysia Markowska
klasy V-VI chłopcy (400metrów)                                                                                                                                                                                                                                                                               I miejsce – Kacper Żarczyński, II miejsce – Piotr Ciechanowski, III miejsce – Wojtek Kozak

 

 

cze 21

Silnie, zdrowo i na sportowo…

W Dzień Dziecka uczniowie klas IV -VI zostali zaproszeni na bardzo szczególny pokaz …

   Nie musieli daleko jechać ani iść, a siłacza, który brał udział w pokazach, doskonale znają… To nasz konserwator, pan Mariusz Rufkiewicz, który w chwilach wolnych uprawia sport i to dość nietypowy sport, bo podnosi ciężary… I właśnie na Dzień Dziecka on i członkowie jego klubu – Stowarzyszenia Sportów Siłowych RUFIAN – przygotowali dla naszych uczniów pokazy podnoszenia ciężarów… Były więc przysiady ze sztangą (pan Mariusz 220 kg, wyciskanie sztangi leżąc (Mateusz Rufkiewicz – 180 kg) i tzw. martwy ciąg (Mariusz R. 250 kg, Mateusz R. 250 kg, razem – 420 kg).
   Pan Mariusz jest czterokrotnym mistrzem Polski weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc, mistrzem Polski w trójboju siłowym klasycznym i dwukrotnym wicemistrzem Polski w trójboju siłowym. Świetnie mieć takiego Mistrza na co dzień w szkole, prawda?
   Mateusz Rufkiewicz – syn pana Mariusza – jest już także mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Jak widać „niedaleko pada jabłko od jabłoni”. Może po tym pokazie pan Mariusz zarazi swoją pasją kolejnych młodych ludzi… Kto wie…
   Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem pokazu, niektórzy mogli też sami zmierzyć się ze sztangą, co, jak się okazało, nie było to łatwe.
SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC
Aby ochłonąć i odreagować te naprawdę silne emocje, po pokazie, podczas kolejnych przerw można było znów pójść  do sali gimnastycznej,  gdzie tym razem pani Dorota Sztuk prowadziła dla wszystkich aerobic…
   Tak więc Dzień Dziecka w naszej szkole był w tym roku wybitnie sportowy, pełen  mocnych akcentów i silnych nie tylko emocji, ale i silnych  ludzi.
20150601_113345 2015-21-6--19-45-47 2015-21-6--19-46-54 2015-21-6--19-51-25

cze 21

Lekcje poza szkołą- realizacja zadania

 

W ramach lekcji poza szkołą organizowaliśmy turnieje piłki nożnej na boisku „Orlik” w Parku Chopina

 

27.05.2015 roku odbył się szkolny turniej piłki nożnej klas VI. Udział w zawodach wzięły cztery klasy: VI A, VI B, VI C, VI E. Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczów najlepszą drużyną okazała się klasa VI C, drugie miejsce zajęła klasa VI A, trzecie VI B, czwarte VI E.

tpnkl6_05_2015 tpnkl6_05_2015_2

Dnia 09.06.2015  odbył się turniej piłki nożnej klas IV. Do wzięcia udziału w zawodach zgłosiły się wszystkie klasy IV. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Po rozegraniu wszystkich meczów drużyną ,która zdobyła najwięcej punktów okazała się klasa IVD, drugie miejsce przypadło klasie IV B, trzecie klasie IV C, czwarte klasie IVA, zaś piąte miejsce klasie IVF. Turniej rozgrywany był w duchu rywalizacji „fair play”, wszystkie klasy wykazały się dużym zaangażowaniem. Drużyny biorące udział w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz pucharami.

Klasyfikacja końcowa:

Imiejsce -IVD, IImiejsce -IVB, IIImiejsce – IVC, IVmiejsce- IVA ,V miejsce- IVF

 

turniejpn_06_2015 turniejpn_06_2015_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyła się XII edycja Gminnej Olimpiady „Trzecioolimpijczyk”. Olimpiada Trzecioolimpijczyk jest wzorowana na ceremoniale igrzysk olimpijskich – najstarszej i zarazem największej międzynarodowej imprezy sportowej, organizowanej pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów.  Wszystkim uczestnikom przyświecała idea, że rzeczą najważniejszą nie jest zwyciężać, ale wziąć w zawodach udział. Podobnie jak w życiu: nie jest ważne triumfować, lecz zmagać się nieustannie ze swoim organizmem. W rozgrywkach sportowych wzięli udział uczniowie klas trzecich z terenu miasta i gminy Drawsko Pomorskie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i zapaleniem olimpijskiego znicza.

6 dwunastoosobowych drużyn rozpoczęło zmagania turniejowe i stanęły w bojowe, sportowe szranki zgodnie z zasadami sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Zawodnicy wspaniale prezentowali się w sportowych zmaganiach. Podczas konkurencji sportowych panowała wspaniała, olimpijska atmosfera. Zawodników do boju zagrzewali kibice, szkolne Mażoretki oraz przybyli goście i rodzice.

Nowością tegorocznej imprezy było zaproszenie do współzawodnictwa amerykańskich i kanadyjskich żołnierzy z drawskiego poligonu oraz samorządowców i strażaków.

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie wyników kategorii sportowej, znakomita większość uczestników, kibiców, gości i nauczycieli uczestniczyła w zajęciach z aerobiku. Chociaż z nieba lał się żar, nie przeszkadzało to młodzieży w sportowej rywalizacji i świetnej zabawie.

Laureatów nagrodzono „laurami olimpijskimi”, pamiątkowymi medalami, dyplomami, a także wręczono upominki rzeczowe.

 

Kategoria sportowa:

I miejsce – SP Mielenko

II miejsce – drużyna z klasy III C SP Drawsko

III miejsce – drużyna z klasy III D SP Drawsko

 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

maj 27

„Tydzień Sportu Europejskiego ’’ w Mielenku Drawskim.

Dnia 22 maja  2015r. uczniowi naszej szkoły wzięli udział w imprezie sportowo-rekreacyjnej w ramach akcji „Tydzień Sportu Europejskiego’ organizowanej przez Szkołę Podstawową w Mielenku Drawskim.

Impreza podzielona była na 3 etapy.

Etap I- dotyczył udzielania Pierwszej Pomocy. Uczniom zostały przekazane podstawowe informacje – zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzieci miały możliwość  po ćwiczyć  na fantomach. Zajęcia prowadzone były  w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwoliły skutecznie przekazać i  przyswoić wiedzę.  Wszyscy  bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli  w spotkaniu, potrafili  wykazać się zdobytą wiedzą  i zastosować ją w praktyce podczas konkurencji sprawnościowych przygotowanych przez ratowników medycznych ze Stowarzyszenia „Żarek”.

Etap II –Sztafetowe Biegi  Przełajowe w trzech kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt.

I kategoria :Klasa IV-rywalizacja odbywała się na dystansie 4x400m i składała się z 2 dziewczynek :Joanna Karpińska, Klaudia Ładna i 2 chłopców:Tomasz  Doleżan , Michał Mokrzycki-uczniowie zajęli  I miejsce  i  otrzymali po złotym medalu.

II kategoria :Klasa V -rywalizacja odbywała się na dystansie 4x600m i  składała się z 2 dziewczynek :Angelika Biłas, Natalia Capek i 2 chłopców: Maciej Holewski, Olaf Kochański-uczniowie zajęli  I miejsce i otrzymali po złotym medalu.

III kategoria :Klasa VI -rywalizacja odbywała się na dystansie 4x800m i składała się z 2 dziewczynek :D aria Gajewska, Adrianna Kwaśna i 2 chłopców:-Kacper Żarczyński, Wojciech Kozak-uczniowie zajęli  I miejsce i otrzymali po złotym medalu.

Zawodnicy sztafet wywalczyli  również dla szkoły „Puchar Dyrektora Szkoły w Mielenku Drawskim”

Etap III- Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt .

Skład zespołu dziewcząt :Klaudia Ładna, Joanna Karpińska, Angelika Biłas, Daria Gajewska , Adrianna Kwaśna, Natalia Capek –uczennice zajęły  III miejsce i dostały brązowe medale i puchar.

Skład zespołu chłopców: Wojciech Kozak, Kacper Żarczyński,Igor Świtecki, Robert Ślusarski, Maciej Holewski,Michał Mokrzycki, Olaf Kochański, Aleksander Walczak,Tomasz Doleżan -chłopcy zajęli  II miejsce i zdobyli srebrne medale i piękny puchar.

Wszystkim serdecznie gratuluję.

Dorota  Sztuk

20150522_085346  1432282847325 1432283684913 1432283900877 1432284747440 1432289263841 1432290785885 1432293121143 1432323889908 20150522_085951 20150522_091024 20150522_092308 20150522_093633 20150522_094051

maj 27

FINAŁ POWIATOWY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

FINAŁ POWIATOWY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT  I CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

   14 maja 2015 roku na stadionie miejskim w Złocieńcu odbył się Finał Powiatowy w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach IMS. W zawodach wzięło udział 5 szkół podstawowych z naszego powiatu. Program obejmował 4 konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m dziewcząt, bieg na 1000 m chłopców. Reprezentacja szkoły składała się z 6 dziewcząt i 6 chłopców.
   W każdą z konkurencji zarówno dziewczęta jak i chłopcy włożyli wszystkie swoje możliwości, co przejawiło się w wynikach uzyskanych przez naszą reprezentację. Dla niektórych uczniów były to pierwsze zawody na takim poziomie.
Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji w klasyfikacji ogólnej w czwórboju dziewcząt – zajęliśmy II miejsce, a w czwórboju chłopców – III.
Skład drużyny dziewcząt :
Kornelia Zdrojewska, Karolina Końska, Karina Zuba, Natalia Oleszkiewicz, Adrianna Kwaśna, Daria Gajewska
Skład drużyny chłopców :
Maciej Holewski, Wojciech Kozak,  Łukasz Śliwka, Mateusz  Rutkowski,  Olaf Kochański, Robert Ślusarski.
Gratulujemy
Opiekun – Dorota Sztuk

maj 27

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w ramach IMS

Dnia 12.05.2015 r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Złocieńcu odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięły  udział: SP 2 Złocieniec, SP Czaplinek, SP Kalisz Pom. i SP Drawsko Pom. Dziewczęta z naszej szkoły uzyskały następujące wyniki ,co dało nam II miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.

SP Drawsko : SP 2 Złocieniec 1:1
SP Drawsko : SP Czaplinek 2:2
SP Drawsko : SP Kalisz Pom. 6:0
   Najwięcej bramek w turnieju zdobyła uczennica naszej szkoły Natalia Oleszkiewicz.
   Skład zespołu: Oleszkiewicz Natalia, Brzyska Patrycja, Milczarek Kamila, Capek Natalia, Fabich Weronika, Hofman Nikola, Ładna Klaudia, Biłas Angelika, Kornacka Aleksandra, Adamiak Angelika, Gołyńska Michalina.
Tomasz Dudka
tpn_13_05_2015 tpn_13_05_2015_2 tpn_13_05_2015_3

maj 14

II EDYCJA SZTAFET SZKOLNYCH

W dniu  09.05.2015r. na stadionie miejskim w Złocieńcu nasza szkoła wzięła udział w II EDYCJI SZTAFET SZKOLNYCH  organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Kusocińskiego . 
 
Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych:                                                                                             
Sztafeta klas I –III:składająca się z 6-ciu zawodników ,każdy z nich miał do przebiegnięcia dystans 200m; bieg rozpoczynała najmłodsza dziewczynka z kl. I  ,a kończył najstarszy chłopiec  z kl. III.               
Sztafeta klas IV –VI: składająca się z 6-ciu zawodników, każdy z nich miał do przebiegnięcia dystans 400m; bieg rozpoczynała najmłodsza dziewczynka z kl. IV ,a kończył najstarszy chłopiec  z kl. VI.
 
W kategorii sztafeta klas I-III  nasze dzieciaczki zajęły piękne  I miejsce
w składzie:                                                                                  
KL.  I Julia Gajewska,  Aleksander Pluta                                                                                                                    KL. II

Anna Budzyńska,

Bartosz Kasprzak                                                                                                                                                                                                                   

KL. III

Kornelia Wróbel ,

Kacper Szczygielski

W kategorii sztafeta klas IV-VI uczniowie zajęli  III miejsce w składzie :                                                                                

KL. IV

Marika  Marcinkowska ,

Grzegorz Owczarek  

KL.V

Angelika Biłas,

Jakub Jankowski   

KL.VI                                                                                                                                                                                            

Daria Gajewska ,

Maciej Holewski

Szkoła otrzymała dwa piękne puchary, dyplomy, a uczniowie otrzymali złote i brązowe medale.                                                                             

 

Wszystkim serdecznie gratuluję . 

                                                                                        Opiekun: Dorota  Sztuk

lalalalalala

2015-14-5--20-40-34

 20150509_101638 20150511_083635 20150511_083539  2015-14-5--20-46-35 2015-14-5--20-45-58 2015-14-5--20-45-23 2015-14-5--20-44-15 2015-14-5--20-43-45 2015-14-5--20-43-02  20150509_103749 20150509_103701

maj 10

BIEGI ROZSTAWNE W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

 

sztafeta-wymiana-pałeczka_498802e43ec86-p

W czwartek 07.05.2015roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach powiatowych w biegach rozstawnych. W zawodach brały udział szkoły podstawowe  z powiatu drawskiego. Zarówno dziewczęta , jak i chłopcy brali udział w biegach sztafetowych na dystansie 4 x 100m, jak też w sztafecie szwedzkiej 100mx200mx300mx400m.  Wszystkie nasze sztafety spisały się bardzo dobrze, dziewczęta ze sztafety 4x100m zajęły I miejsce i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego , zaś chłopcy po zaciekłej walce zajęli 3 miejsce.

Dziewczęta  i chłopcy ze sztafety szwedzkiej 100x200x300x400m ,po losowaniu startowali w drugiej serii . Po porównaniu czasów  biegu  z obu serii wiadomo było , nasze dziewczęta i chłopy zajęli po III miejscu .

Składy sztafety  4x 100m

Dziewczęta:    Angelika Biłas, Karina Zuba, Martyna Marchel, Kornelia Zdrojewska

Chłopcy: Szymon Wyrzykowski ,Aleksander Walczak ,Kacper Dudzik ,Olaf Kochański

Skład sztafety  szwedzkiej:

Dziewczęta: Adrianna Kwaśna , Daria Gajewska ,Karolina Końska, Gabriela Markowska

Chłopcy: Kozak Wojciech , Śliwka Łukasz, Doleżan Tomasz ,Ślusarski Robert

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za występ dziewcząt w finale wojewódzkim  19 maja w Szczecinie!

 

                                                                                                      Dorota Sztuk, Marcin Kaczmarczyk

0554_4b29

 

maj 10

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

 

  Dnia 08.05.2015 roku na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Kaliszu Pomorskim odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkoła Podstawowa z Drawska Pomorskiego rozegrała 3 spotkania. Dwa z nich zakończyły się porażką: 1:3 z SP Kalisz Pom., 1:4 z SP 2 Złocieniec. Ze zwycięzcą turnieju SP Czaplinek padł remis 0:0. W klasyfikacji końcowej nasi zawodnicy zajęli IV miejsce. Skład zespołu: Świtecki Igor, Śliwka Łukasz, Rompało Bartłomiej, Wyrzykowski Szymon, Kozak Wojciech, Walczak Aleksander, Rutkowski Mateusz, Tkacz Dominik, Masztalerz Piotr
Tomasz Dudka
tpn0805_05_2015 tpn0805_05_2015_2 tpn0805_05_2015_3 tpn0805_05_2015_4

maj 10

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Dnia 06.05.2015 roku na Euroboisku i Orliku w Złocieńcu odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W turnieju brało udział 8 szkół. Szkoła Podstawowa z Drawska Pomorskiego zajęła wysokie II miejsce wygrywając z: SP Ostrowice 13:0, SP 3 Złocieniec 6:2, SP 1 Złocieniec 4:0 i ulegając w finale SP Czaplinek 2:0. Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Rutkowski z klasy V F. Skład zespołu: Śliwka Łukasz, Świtecki Igor, Rutkowski Mateusz, Wilczyński Marcel, Sobczak Michał, Mokrzycki Michał, Tkacz Dominik, Walczak Aleksander.

Tomasz Dudka
 tpnz0605_05_2015 tpnz0605_05_2015_2 tpnz0605_05_2015_3 tpnz0605_05_2015_4 tpnz0605_05_2015_5

Starsze posty &laquo

css.php