«

»

lis 18

SOS – SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ– DEBATA

W dniu 17.11.2014 w naszej szkole odbył się Sportowy Okrągły Stół czyli debata dotycząca udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. W debacie uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego, przedstawiciele klas IV-VI oraz koordynator programu pani Dorota Sztuk .

Debata miała na celu zdiagnozowanie i uzyskanie odpowiedzi na pytania:

 • Jaki jest obecnie na zajęciach wf;
 • Jakie są plusy i minusy lekcji wf? ;
 • Co konkretnie chcemy poprawić na lekcji wf , żeby uczniowie naszej szkoły chętniej w nich  uczestniczyli.

Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem  co oznacza pojęcie „Wf z klasą” oraz  przedstawiono cele i założenia programu. Uczestnicy dokładnie dowiedzieli się jaka idea przyświeca temu projektowi .

Na wstępie celem naszym było pobudzenie wyobraźni uczniów ,aby wypowiedzieli się na temat idealnej lekcji wychowania fizycznego. Debata odznaczała się bogatą i różnorodną pomysłowością uczniów na temat zajęć z wychowania fizycznego,miała formę dyskusji, której główne sugestie zapisywano na kartach. Uczniowie byli do debaty wcześniej przygotowani, podeszli do zadań bardzo poważnie, chętnie brali udział w dyskusji oraz bardzo  szybko i łatwo wyrażali swoje opinie i  spostrzeżenia .Rozmawialiśmy o pozytywnych i negatywnych aspektach realizowanych  na lekcjach wychowania fizycznego.

DSC_0137DSC_0143

 

Do głównych postulatów, jakie chcieliby wprowadzić nasi uczniowie  należą:

 • Zwiększenie ilości zajęć obowiązkowych jak i pozalekcyjnych;
 • Zajęcia na basenie ;
 • Zajęcia na lodowisku;
 • Zwiększenie ilości zajęć na świeżym powietrzu:(rajdy rowerowe, podchody ,  biegi na orientację)
 • Zajęcia przy muzyce
 • Doposażenie w niezbędny sprzęt.

DSC_0156

Zadania jakie wybraliśmy sobie do realizacji w  semestrze to :

 1. Rozruszaj rodziców, –semestr zimowy
 2. Lekcje poza szkołą , WF dla dziewczyn –semestr letni

Debata przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczniowie cieszyli się, że mogli wyrazić swoją opinie, a nauczyciele byli otwarci na ich propozycje i sugestie. Debatę można uznać za bardzo udaną, wszyscy uczniowie brali w niej aktywny udział. Dowiedzieliśmy się czego pragną nasi podopieczni, co jeszcze można ulepszyć,  jakie działania są  dobre, oceniane pozytywnie i  należy je  kontynuować.

DSC_0152               DSC_0149

 

DSC_0150              DSC_0145

 

 

1 komentarz

 1. Martyna

  Witam serdecznie!

  Mam wrażenie, że Wasza debata przebiegła naprawdę sprawnie i przyjemnie i cieszy mnie, że udało Wam się stworzyć atmosferę sprzyjającą wymianie pomysłów. Budujące jest to, że po pierwsze padł postulat w rodzaju „więcej wf” – to dużo mówi mi o sposobie w jaki prowadzone są Wasze lekcje :) Trzymam kciuki za to, aby wszelkie sportowe plany stworzone w trakcie obrad udało się zrealizować.

  Do drugiego semestru nie tak daleko, dlatego chciałabym polecić kilka naszych materiałów. Może wykorzystacie któryś z nich w zadaniach dodatkowych w drugim semestrze?
  Wf dla dziewczyn:
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/cheerleading
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/zumba
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/joga-na-lekcji-wf-u-0
  Lekcje poza szkołą:
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/sztuka-cyrkowa-na-wf-ie
  Drugiego linku który chciałabym Wam polecić, niestety jeszcze nie ma, ale lada moment opublikujemy kolejny film i scenariusz zajęć z pedagogiki przyrody, jeśli nie zapomnę, to podeślę (a jeśli zapomnę, będzie na stronie naszego programu w zakładce materiały)

  Pozdrawiam jesiennie
  Martyna
  WF z Klasą
  Martyna ostatnio opublikował…Czytamy i odkrywamy!My Profile

 2. Mariola

  Co prawda debata odbyła się jakiś czas temu, ale od niedawna odkryłam tego bloga i dlatego dopiero teraz te komentarze. Z przedstawionych i opisanych relacji można stwierdzić, że było nie tylko przyjemnie, ale też bardzo kreatywnie. A cieszyć nas wszystkich powinna chęć uczniów do udziału w zajęciach! Przypuszczam, że lekcje poza szkoła – wf dla dziewcząt sezon letni może cieszyć się dużym zainteresowaniem.

  Pozdrawiam i czekam na najnowsze info z działań w zakresie wf z klasą Mariola G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php