«

»

cze 21

Lekcje poza szkołą- realizacja zadania

 

W ramach lekcji poza szkołą organizowaliśmy turnieje piłki nożnej na boisku „Orlik” w Parku Chopina

 

27.05.2015 roku odbył się szkolny turniej piłki nożnej klas VI. Udział w zawodach wzięły cztery klasy: VI A, VI B, VI C, VI E. Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczów najlepszą drużyną okazała się klasa VI C, drugie miejsce zajęła klasa VI A, trzecie VI B, czwarte VI E.

tpnkl6_05_2015 tpnkl6_05_2015_2

Dnia 09.06.2015  odbył się turniej piłki nożnej klas IV. Do wzięcia udziału w zawodach zgłosiły się wszystkie klasy IV. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Po rozegraniu wszystkich meczów drużyną ,która zdobyła najwięcej punktów okazała się klasa IVD, drugie miejsce przypadło klasie IV B, trzecie klasie IV C, czwarte klasie IVA, zaś piąte miejsce klasie IVF. Turniej rozgrywany był w duchu rywalizacji „fair play”, wszystkie klasy wykazały się dużym zaangażowaniem. Drużyny biorące udział w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz pucharami.

Klasyfikacja końcowa:

Imiejsce -IVD, IImiejsce -IVB, IIImiejsce – IVC, IVmiejsce- IVA ,V miejsce- IVF

 

turniejpn_06_2015 turniejpn_06_2015_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyła się XII edycja Gminnej Olimpiady „Trzecioolimpijczyk”. Olimpiada Trzecioolimpijczyk jest wzorowana na ceremoniale igrzysk olimpijskich – najstarszej i zarazem największej międzynarodowej imprezy sportowej, organizowanej pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów.  Wszystkim uczestnikom przyświecała idea, że rzeczą najważniejszą nie jest zwyciężać, ale wziąć w zawodach udział. Podobnie jak w życiu: nie jest ważne triumfować, lecz zmagać się nieustannie ze swoim organizmem. W rozgrywkach sportowych wzięli udział uczniowie klas trzecich z terenu miasta i gminy Drawsko Pomorskie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i zapaleniem olimpijskiego znicza.

6 dwunastoosobowych drużyn rozpoczęło zmagania turniejowe i stanęły w bojowe, sportowe szranki zgodnie z zasadami sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Zawodnicy wspaniale prezentowali się w sportowych zmaganiach. Podczas konkurencji sportowych panowała wspaniała, olimpijska atmosfera. Zawodników do boju zagrzewali kibice, szkolne Mażoretki oraz przybyli goście i rodzice.

Nowością tegorocznej imprezy było zaproszenie do współzawodnictwa amerykańskich i kanadyjskich żołnierzy z drawskiego poligonu oraz samorządowców i strażaków.

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie wyników kategorii sportowej, znakomita większość uczestników, kibiców, gości i nauczycieli uczestniczyła w zajęciach z aerobiku. Chociaż z nieba lał się żar, nie przeszkadzało to młodzieży w sportowej rywalizacji i świetnej zabawie.

Laureatów nagrodzono „laurami olimpijskimi”, pamiątkowymi medalami, dyplomami, a także wręczono upominki rzeczowe.

 

Kategoria sportowa:

I miejsce – SP Mielenko

II miejsce – drużyna z klasy III C SP Drawsko

III miejsce – drużyna z klasy III D SP Drawsko

 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php