Sprawozdanie z realizacji zadania dodatkowego – Lekcje poza szkołą.

Realizując projekt wf z klasą mogliśmy się pochwalić na blogu sposobem realizacji zajęć wychowania fizycznego. Wybrane w projekcie zadanie dodatkowe motywowało nas do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Poniżej kilka zdjęć z wypraw bliższych i dalszych.

Nauka nowej gry Boules

Gra jest bardzo prosta, każdy po kilku minutach zna zasady, zostaje tylko doskonalić technikę. Ruch na świeżym powietrzu bezcenny.

Zajęcia w terenie

„Dotlenianie, napowietrzanie”, jak kto nazwie, ruch na świeżym powietrzu, każdemu wyjdzie na +. Jak widać kondycja jeszcze „przeciętna”, ale poprawimy.

Polubić gimnastykę :)

Każdy chętnie gra w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę,  gimnastyka natomiast  nie cieszy się już taką popularnością  wśród uczniów. Jak zachęcić młodzież do tej dyscypliny? Może tak!

„Z podwórka na stadion”

Tegoroczna edycja turnieju okazała się dla nas niezbyt udana (V miejsce - jeden mecz przegrany, dwa wygrane, jeden remis), zwłaszcza końcówka ostatniego meczu zadecydowały o zajętym miejscu :(

Sprawozdanie z realizacji zadania obowiązkowego – lokalna akcja sportowa.

Realizując zadanie obowiązkowe, postanowiliśmy zorganizować Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był zespół nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły. Turniej rozgrywany był z podziałem na dwie grupy, w grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup rywalizowali w meczu       o pierwsze miejsce, z drugich o trzecie. Oprawę sędziowską zapewnili zawodnicy miejscowej drużyny siatkarskiej.

Turniej skierowany był do uczniów naszej szkoły (szkoła podstawowa) oraz uczniów szkół zaprzyjaźnionych z sąsiednich gmin. Celem turnieju było propagowanie sportu                 w środowisku lokalnym, integracja uczniów z różnych szkół, popularyzacja piłki siatkowej wśród dzieci. W organizacji zawodów wykorzystaliśmy własne zaplecze sportowe (hala sportowa z dwoma boiskami do piłki siatkowej), piłki do siatkówki, stanowiska sędziowskie.

Dzięki życzliwości Dyrektora Zespołu Szkół im Henryka Sienkiewicza w Grabowcu najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, za co serdecznie dziękujemy oraz za umożliwienie organizacji zawodów.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, na turniej zgłosiło się sześć drużyn z powiatu zamojskiego. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w rozgrywkach.

W czasie rozgrywania zawodów należy szczególną uwagę zwrócić na warunki bezpieczeństwa zawodników i kibiców, na bieżąco nanosić wyniki na tablicę oraz przestrzegać regulaminu zawodów, pilnować procedur i zasad fair play oraz stworzyć zawodnikom i kibicom atmosferę prawdziwego turnieju.

 

Zawody odbyły się w dniu 13.02.2014 r., uczestniczyły w nich drużyny:

- SP Szczebrzeszyn

- SP Krasnobród

- SP Wywłoczka

- SP Grabowiec

- SP Płoskie

- SP Zawada

Turniej przebiegł zgodnie z zasadami „fair play” oraz przepisami PZPS.