Sprawozdanie z realizacji zadania obowiązkowego – lokalna akcja sportowa.

Realizując zadanie obowiązkowe, postanowiliśmy zorganizować Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był zespół nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły. Turniej rozgrywany był z podziałem na dwie grupy, w grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup rywalizowali w meczu       o pierwsze miejsce, z drugich o trzecie. Oprawę sędziowską zapewnili zawodnicy miejscowej drużyny siatkarskiej.

Turniej skierowany był do uczniów naszej szkoły (szkoła podstawowa) oraz uczniów szkół zaprzyjaźnionych z sąsiednich gmin. Celem turnieju było propagowanie sportu                 w środowisku lokalnym, integracja uczniów z różnych szkół, popularyzacja piłki siatkowej wśród dzieci. W organizacji zawodów wykorzystaliśmy własne zaplecze sportowe (hala sportowa z dwoma boiskami do piłki siatkowej), piłki do siatkówki, stanowiska sędziowskie.

Dzięki życzliwości Dyrektora Zespołu Szkół im Henryka Sienkiewicza w Grabowcu najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, za co serdecznie dziękujemy oraz za umożliwienie organizacji zawodów.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, na turniej zgłosiło się sześć drużyn z powiatu zamojskiego. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w rozgrywkach.

W czasie rozgrywania zawodów należy szczególną uwagę zwrócić na warunki bezpieczeństwa zawodników i kibiców, na bieżąco nanosić wyniki na tablicę oraz przestrzegać regulaminu zawodów, pilnować procedur i zasad fair play oraz stworzyć zawodnikom i kibicom atmosferę prawdziwego turnieju.

 

Zawody odbyły się w dniu 13.02.2014 r., uczestniczyły w nich drużyny:

- SP Szczebrzeszyn

- SP Krasnobród

- SP Wywłoczka

- SP Grabowiec

- SP Płoskie

- SP Zawada

Turniej przebiegł zgodnie z zasadami „fair play” oraz przepisami PZPS.

 

 

2 thoughts on “Sprawozdanie z realizacji zadania obowiązkowego – lokalna akcja sportowa.

  1. Ze zdjęć wynika, że turniej był udany. Gratulujemy zaangażowania :)
    Zapraszamy na naszego bloga – tam opisaliśmy, jak zorganizowaliśmy turnieje siatkówki czy tenisa stołowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge