Debata „Sportowy Okrągły Stół”

Jesteśmy już 2 rok w programie „W-F z Klasą”, i tak jak w roku ubiegłym naszym pierwszym zadaniem jaki musieliśmy zrealizować było przeprowadzenie debaty na temat udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole.

Nasza  debata odbyła się 9 listopada 2015r. Wzięło w niej udział 5 klas: IVb, IVd, Vd, VIc i VId (ok. 120 uczniów). A wszystkiemu przysłuchiwała się                  p. dyrektor L. Kołakowska oraz p. K. Targońska i p. K. Szmurło – przedstawicielki Urzędu Gminy w Halinowie.

W tygodniu poprzedzającym obrady Sportowego Okrągłego Stołu, uczniowie na godzinach wychowawczych dyskutowali o plusach i minusach prowadzenia lekcji wf-u w naszej szkole, a także nad propozycjami udoskonalenia tych zajęć, aby były ciekawsze, bardziej nowoczesne i atrakcyjne.

Debatę prowadziły 2 uczennice klas VI: Klaudia Strzelecka i Sandra Kosiec,   wg scenariusza opracowanego przez p. Kamilę Sielecką:

1. Przywitanie przybyłych gości.

2. Przedstawienie głównych założeń programu „W-F z Klasą”.

3. Podsumowanie zeszłorocznej edycji, czyli co ciekawego udało nam się zrealizować.

4. Część I debaty: Uczniowie na dużych kartkach wypisywali plusy i minusy prowadzenia wf-u w naszej szkole. Po zakończeniu pracy liderzy poszczególnych klas prezentowali swoje postulaty, które na bieżąco były omawiane. Wywiązała się tu ciekawa dyskusja, padały konkretne propozycje i rozwiązania.       Najczęściej wymieniane PLUSY: porządne rozgrzewki; dobra atmosfera na lekcji; możliwość poprawy swojej kondycji i umiejętności ruchowych; ciekawe     i zróżnicowane lekcje; możliwość prowadzenia przez uczniów lekcji, bądź części lekcji (np. rozgrzewek).                                                                                                 Najczęściej wymieniane MINUSY: grupy koedukacyjne; zbyt liczne grypy; mało zawodów; brak wyjazdów na basen; za mało zajęć typowo dla dziewcząt; za mało dodatkowych sportowych zajęć pozalekcyjnych; za duże wymagania nauczycieli.

5. Występ taneczny grupy dziewcząt z klasy VIc.

6. Część II debaty: Wysuwanie propozycji udoskonalenia lekcji wf-u w naszej szkole. Propozycji było bardzo dużo, najciekawsze z nich to: więcej zawodów sportowych, wprowadzać nowe gry i zabawy, oddzielne grupy dla dziewcząt         i chłopców, zajęcia przy muzyce dla dziewcząt, więcej zajęć dodatkowych             z różnych dyscyplin sportowych, spotkania ze sportowcami i trenerami, wyjazdy na basen.                                                                                                       Nauczyciele na bieżąco odnosili się do wypowiedzi uczniów, analizując co jesteśmy w stanie zrealizować, a co jest poza naszymi możliwościami. Część postulatów i propozycji została zaakceptowana i na pewno będzie realizowana.

7. Wybór 2 zadań do realizacji na ten rok szkolny. Głosowanie odbyło się poprzez podniesienie specjalnej karty do głosowania. A wybraliśmy:                   WF DLA DZIEWCZĄT oraz ODWRÓCONE LEKCJE.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie debaty: p. K. Sielecka (koordynator), p. P. Jurewicz, p. K. Trojniel. Warto tu także wymienić 2 uczennice, które podjęły się prowadzenia spotkania: Klaudia Strzelecka i Sandra Kosiec; uczennice z klasy VI c , które przygotowały wspaniały układ taneczny: Amelia Jakubowska, Ola Pazio, Julia Gomulska i Klaudia Strzelecka, oraz uczennice          z klasy Vc i Vd, które przygotowały dekorację.

 

One thought on “Debata „Sportowy Okrągły Stół”

 1. Witam serdecznie!

  Bardzo podoba mi się Wasza tegoroczna debata. Do jej przygotowania podeszliście bardzo profesjonalnie! Bardzo podoba mi się to w jak szerokim gronie zasiedliście do rozmów i to, że uczniowie byli obecni także jako organizatorzy w trakcie spotkania (prowadzenie debaty, występ oraz dekoracje – są piękne! myślę, że zupełnie inaczej dyskutuje się w tak przygotowanej sali).

  Dziękuję za szeroki, uporządkowany opis i za fotorelację. Świetnie się spisaliście. Ciekawi mnie tylko punkt 3 – jak wyglądało podsumowanie? Czy jesteście zadowoleni z poprzedniej edycji?

  Bardzo podobają mi się zadania, które wybraliście!
  Z niecierpliwością czekam na Wasze pomysły na ich realizację :)

  Martyna
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge