Bardzo Aktywne Zielone Szkoły

W tym roku szkolnym wszystkie „Zielone Szkoły” odbyły się w tym samym terminie i zostały przeprowadzone po hasłem „Aktywnie i sportowo czyli bardzo zdrowo”. Wszystkie klasy mimo że w różnych częściach Polski spędziły ten czas bardzo aktywnie poznając nowe gry terenowe, zabawy rekreacyjne które będą mogły wykorzystać podczas wakacji.

ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona

Sprawozdanie z realizacji drugiego zadania do wyboru.

Drugim zadaniem jakie uczniowie wybrali podczas Szkolnego Okrągłego Stołu była  pomoc i wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. W realizacji tego zadania bardzo pomocne były uczennice klas starszych. Przychodziły one do maluchów na lekcję wf i przygotowywały ciekawe i pomysłowe tory przeszkód. Ponadto pokazywały wiele nieznanych jeszcze dzieciom zabaw i gier  oraz ćwiczeń fizycznych.  Podsumowaniem cyklu zajęć był udział i rywalizacja dzieci na poszczególnych stacjach podczas Lokalnej Akcji Sportowej.

ikonaikonaikonaikonaikonaikona

Przez cały rok kontynuowaliśmy nasze aktywne przerwy. Niestety rozbudowa szkoły uniemożliwiła nam spędzanie przerw na świeżym powietrzu. Ale i tak przerwy na sportowo cieszyły się ogromnym powodzeniem. Troszkę nam w tym roku zabrakło konsekwencji i nie udało się wprowadzić ćwiczeń śródlekcyjnych ale w przyszłym roku posiłkowani jakimiś filmikami instruktażowymi wprowadzimy je na pewno.

ikona  ikonaikonaikonaikonat

Wzorem ubiegłego roku zostały przeprowadzone zawody w mini siatkówkę i w  tenisie stołowym.

IMG_4649 (2) (Copy)ikona

 

„Każdy Ma Swoje Igrzyska Olimpijskie” – Lokalna Akcja Sportowa

20160604_123532_resized

 

W sobotę 4 czerwca w naszej szkole odbył się rodzinny Dzień Dziecka pod hasłem „Każdy ma swoje igrzyska olimpijskie” w ramach Lokalnej Akcji Sportowej. W licznych konkurencjach, zawodach, meczach wzięli udział dzieci, rodzice i nauczyciele.

Już o godzinie 9:00 rano w sali gimnastycznej zebrały się tłumy pełnych energii zawodników w różnym wieku nastawionych na świetną zabawę. Imprezę rozpoczęła wspólna rozgrzewka poprowadzona przez instruktorkę fitnessu panią Magdalenę Kołowską.
ikonaikonaikonaikonaikonaikona
Następnie rozpoczął się ekscytujący mecz siatkówki rodzice contra nauczyciele. Po zaciętej walce zwyciężyli Wiecznie Młodzi rodzice.
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona
W przerwach można było podziwiać występy cheerleaderek z klas 1-4, które prezentowały układy gimnastyczne przygotowane wcześniej na zajęciach pod okiem pani Karoliny Szczerby z JK Sport.
ikonaikonaikonaikonaikonaikona
Druga część imprezy przebiegała na Orliku. Chłopcy klas 3 i 4 rozegrali mecz piłki nożnej.
ikonaikonaikonaikonaikonaikona
Emocje były ogromne! Dzieci próbowały także swoich sił w duathlonie oraz biegach. Brawa należą się zwycięzcy, Karolowi Zaborskiemu! Wyrazy ogromnego uznania dla rodziny Rzedzickich. Chłopcy wraz z tatą pokonali trasę, która była zdecydowanie bardzo wyczerpująca. Wzajemnie się wspierając dotarli uśmiechnięci do mety!
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona
Dużym powodzeniem cieszył się tor przeszkód na placu zabaw, przede wszystkim możliwość bujania się na oponie!
ikonaikonaikona
Wyczerpani zawodnicy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, sałatkami i pożywnymi sokami.
ikonaikonaikonaikona
Imprezę prowadziła nasza pani Dyrektor Agnieszka Powała.
ikonaikonaikona
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale
                                                                          20160604_123532_resized
Cała impreza nie odbyłaby się bez pomocy wielu osób oraz instytucji. Dziękujemy firmom: Bericap, Skoga, Agmar, Sebex, KanigTrade, Wasilewski – Felska. Rodzicom: Rzedzickim, Strauchold,Szczególne podziękowania dla pani Katarzyny Słomińskiej, pomysłodawczyni tego wydarzenia za organizację i koordynację tego wspaniałego dnia!

http://www.spj.nieporet.pl/pliki/galerie/galeria_0548/image018.jpg

ikonaikonaikona

Czwórbój Lekkoatletyczny

Na początku maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Nasi uczniowie zmagali się nię nie tylko z konkurencjami zawodów a mianowicie: Skokiem w dal, rzutem piłeczką palantową, biegiem na 60 m i biegiem długim dziewczęta 600 m a chłopcy 1000 m ale również z pogodą. Aura niestety nie sprzyjała było bardzo zimno i wietrznie. Nasze dziewczynki na 12 szkół podstawowych z całego powiatu zdobyły 4 miejsce ustępując SP 7 z Legionowa, SP z Woli Kiełpińskiej oraz NSP im Jana Pawła II z Legionowa. Chłopcy zajęli 7 miejsce ale w dniu ich startów dodatkowow padał deszcz.

Pasmo sukcesów sportowych trwa…….

 FB_IMG_1461615146855         Cały ubiegły tydzień należał do naszych pływaków.  We wtorek 19.04 na pływalni „ Aquapark Fala” w Stanisławowie Pierwszym odbyły się Międzypowiatowe Zawody w Pływaniu Szkół Podstawowych. W rywalizacji  brali udział uczniowie z powiatu piaseczyńskiego, otwockiego, nowodworskiego i legionowskiego, którzy wygrali zmagania na szczeblu powiatowym.  Naszą szkołę reprezentowały dzieci na co dzień uczęszczające do klas sportowych lub kandydaci.  Dzięki ciężkiej pracy na zajęciach i woli walki nasi pływacy zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców i osiągnęli historyczny sukces awansując do etapu wojewódzkiego.

Natomiast w weekend kilkoro naszych uczniów wzięło udział w Wieloboju Pływackim o Puchar Burmistrza Augustowa. Zdobyli  oni osiem medali w konkurencjach indywidualnych i sztafetowych: 

  1. Janek Zaborski – brązowy medal na 100 m stylem dowolnym, srebrny medal na 50 m stylem dowolnym, srebrny medal na 100 m stylem zmiennym
  2. Ania Słomińska -złoty medal na 50 m stylem motylkowym, srebrny medal na 50 m stylem dowolnym
  3. Karol Zaborski – brązowy medal na 100 m stylem klasycznym,
  4. Chmielarek Jakub – brązowy medal na 50 m stylem klasycznym,
  5. Sztafeta 4×50 m kobiet w której brały udział nasze dwie uczennice Ania Słomińska i Alicja Kraszewska zdobyły srebrny medal.

W całych zawodach startowało ponad 400 zawodników z 15 klubów w tym dwóch zagranicznych. W siedmiu kategoriach wiekowych. Dla naszych uczniów były to pierwsze zawody wyjazdowe, w których uzyskali wspaniałe rekordy życiowe.

Wspieramy nauczycieli klas I-III

          W poniedziałek w ramach realizacji drugiego zadania do wyboru, uczennice klasy szóstej przy wsparciu nauczycielki wf poprowadziły lekcję w klasie IA. Dziewczyny przygotowały dzieciakom szalony tor przeszkód. Najpierw pokoazały pierwszakom jak go pokonać a później aktywnie pomagały im. Mlodsi uczniowie wychodzili z wypiekami i uśmiechem od ucha do ucha na twarzy i pytali starsze koleżanki czy za tydzień znowu będą.

Dorośli dają przykład dzieciom.

ikona    Sportowy weekend

Chcielibyśmy pochwalić się, że w miniony weekend nauczyciele, trenerzy i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej startowali w licznych imprezach sportowych.
Drużyny rodziców „LM Promotion Wiecznie Młodzi” i nauczycieli „Spontan Józefów” wzięli udział w Mistrzostwach Polski firm w siatkówce, zajmując odpowiednio 8 i 6 miejsce wśród 12 zespołów z całej Polski. Impreza odbyła się w Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. Dla obydwóch drużyn było to niesamowite doświadczenie, ale przede wszystkim świetna zabawa.
Nasze nauczycielki, Maja Szulczewska i Paulina Wilgos, w niedzielę wzięły udział w 11 półmaratonie warszawskim PZU. Obydwie panie ukończyły bieg ze znakomitymi wynikami, szczęśliwie przebiegając linię mety.
Natomiast trenerzy UKS Fala, a zarazem trenerzy naszych klas sportowych, w sobotę startowali w charytatywnych zawodach pływackich Masters na basenie OSiR Włochy w Warszawie. Bartosz Krawczak zajął pierwsze miejsce na 50m stylem dowolnym, a Piotr Gałka był pierwszy na 50m stylem klasycznym.
Naszym sportowcom gratulujemy wytrwałości i wyników! Wszystkich zachęcamy do uprawiania sportu.
      Niebawem w SP Józefów rodzinne święto sportu. Śledźcie naszą stronę, wkrótce więcej informacji!
ikona   ikona  ikona  ikona  ikona  ikona  ikona

Ratujemy i uczymy ratować.

ikona     W dniu 22 marca w naszej szkole ruszyła akcja RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ, której patronatem jest WOŚP.

Głównym celem tej akcji jest przekazanie naszym uczniom, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu i wezwanie fachowej pomocy. Uczniowie klasy IIIC podczas pierwszego bloku zajęć poznali podstawowe czynności ratowania życia: bezpieczeństwo i sprawdzanie przytomności. Zajęcia miały charakter bardzo aktywny. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego uczniowie sami przeprowadzali scenki z udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oddychającej oraz przeprowadzali rozmowę z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Uczniowie poznali również, jak bardzo niebezpieczne są przedmioty, które nas otaczają, a w szczególności urządzenia elektryczne. Powtórzyli sobie numery alarmowe oraz w jaki sposób prawidłowo udrożnić drogi oddechowe. Przed klasą IIIC jeszcze dwa bloki zajęć, które na pewno będą bardzo aktywne.
ikona  ikona  ikona