W ringo graj z nami.

Ringo to gra dla każdego. Pomysłodawcą gry był polak Włodzimierz Strzyżewski. Po raz pierwszy przepisy zostały opublikowane w naszym kraju w 1964 r., jest więc naszą grą narodową. Zasady gry są bardzo proste i nie wymagają wielu treningów aby móc w nią zagrać. Do gry wystarczy siatka do badmintona, niewielka przestrzeń i gumowe kółko. W naszej szkole w ringo gramy w sali gimnastycznej, w sali zabaw, a nawet na korytarzach podczas przerw. Można także zastosować wiele ,,kombinacji” gry, np: zamiast koła ringo proponujemy także dużą piłkę gimnastyczną, talerzyk plastikowy, balon odbijany palcami jak również rakietą do kometki czy tez piłeczkę  tenisową.

Uczniowie na boisku mogą przyjmować pozycję stojącą jak i siedzącą. Zachęcamy wszystkich blogowiczów do popularyzacji tej gry, oraz życzymy wielu sportowych wrażeń podczas rywalizacji.

YouTube Preview Image

One thought on “W ringo graj z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge