Szkoła Podstawowa w Kargowie

Kolejna witryna sieci „Blogi Programów Centrum Edukacji Obywatelskiej”

Podsumowanie działań programu „WF z Klasą”

Przystępując do realizacji programu „WF z klasą” zorganizowaliśmy w naszej szkole debatę, na której zebrani uczniowie i nauczyciele dokonali wyboru zadań do realizacji, a takżedowiedzieliśmy się co uczniowie chcą zmienić lub poprawić na zajęciach sportowych. Czy udało się coś poprawić zgodnie z postulatami uczniów? Oczywiście! Zorganizowaliśmy więcej zajęć na świeżym powietrzu, zawody sportowe w piłkę nożną i piłkę ręczną, więcej zajęć z piłki nożnej i ręcznej i oczywiście zumba, która króluje w naszej szkole.

Co dał nam udział w programie? Na pewno dodał nam energii i motywacji do dalszej pracy!:))oprócz tego:

 -  pomógł znaleźć sposoby na uatrakcyjnienie lekcji w-f,

- znaleźć sposoby zaangażowania jak największej liczby lokalnej społeczności podczas organizowanych imprez sportowych,

-  uświadomił nam, że mamy wpływ na swoje zdrowie,

-  pokazał, że należy otwarcie mówić o swoich problemach.

 

Największym wyzwaniem była dla nas „Lokalna Akcja Sportowa”, gdzie zorganizowaliśmy „Dzień Dziecka na Sportowo”. Niezmiernie cieszy nas fakt, że do udziału w „Lokalnej Akcji Sportowej” zaangażowali się wszyscy: uczniowie, nauczyciele i oczywiście rodzice.

Mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Nadal będziemy realizować nasze sportowe pasje, uczestniczyć w zawodach sportowych, dbać o swoje zdrowie, bezpieczeństwo i rozwój fizyczny.

Pozdrawiamy cały zespół WF z klasą oraz wszystkich czytelników naszego bloga. Życzymy Wam zdrowia i samych sukcesów.

SP KARGÓW;))

 

4 Comments »

Lokalna Akcja Sportowa

      Dnia 4 czerwca 2014 roku, w środę  przy pięknej, słonecznej pogodzie, odbył się  „Dzień Dziecka na Sportowo”, czyli nasza Lokalna Akcja Sportowa (LAS) . Był to dzień, na który wszyscy od dawna czekaliśmy z niecierpliwością. W ramach tej akcji zorganizowaliśmy gry i zabawy z udziałem trzech drużyn: uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem akcji było zachęcenie uczniów, rodziców, nauczycieli oraz społeczności lokalnej do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz promowanie zdrowego odżywiania. Chcieliśmy pokazać, że można spędzić wolny czas aktywnie i w miłej atmosferze. Lokalną  Akcję Sportową otworzyła pani Dyrektor Małgorzata Górecka, która powitała wszystkich uczestników i życzyła nam miłej zabawy.

 Gry i zabawy były ułożone w taki sposób, aby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Głównie były to konkurencje sportowe, ale również takie, które promowały zdrowe odżywianie. Od początku rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie zespoły walczyły dzielnie do ostatniej konkurencji. Emocje były niesamowite. Na twarzach uczestników zawodów widać było ogromne zaangażowanie i skupienie. Z pewnością nie brakowało nam – WIELKIEJ SPORTOWEJ AMBICJI:)).

Oto najciekawsze zmagania, w których należało wykazać się sprytem i te, które dostarczyły mnóstwo śmiechu:)) Oj działo się, działo:))

1)Bieg w workach.

Każdy uczestnik danej drużyny musiał przebiec określoną trasę w worku (a raczej ową trasę pokonać za pomocą skoków).

2)Węże.

Każda grupa ustawiła się w rzędzie łapiąc się za ramiona. Ostatnia osoba miała przyczepiony ogon. Zadaniem grupy było uchronić własny ogon, a zabrać ogon drużynie przeciwnej.

3)Zabawa „Gdzie jest moje dziecko?”

Mamy miały zawiązane oczy chustkami. Na słowo „start”,  dzieci wołały do swoich mam –  te miały za zadanie po omacku wyłowić je z tłumu.

4)Slalom z zawiązanymi oczami.

Jedna osoba z każdego zespołu miała zawiązane oczy. Jej zadaniem było jak najszybsze przejście slalomu. Pozostałe osoby z grupy za pomocą komend głosowych  mówiły swojemu zawodnikowi jak powinien iść.

5)Hasła promujące zdrowe odżywianie.

Każda drużyna miała za zadanie w ciągu 5 minut ułożyć jak najwięcej haseł promujących zdrowe odżywianie.

6)Przeciąganie liny /uczniowie, nauczyciele, rodzice/

7) Zbieranie ziemniaków

Ziemniaki były porozrzucane na polu. Każda drużyna  otrzymała worek, który trzymało jedno dziecko. Na sygnał zawodnicy wybiegli na pole i po jednym ziemniaku przynosili do worka. Wygrał zespół, który nazbierał najwięcej ziemniaków.

8)Wyścig z piłeczką na plastikowym talerzyku.

Rodzic i dziecko biegli do mety trzymając wspólnie talerzyk, na którym leżała plastikowa piłeczka.

9)„Rozgrywki w dwa ognie”

10)Jedzenie marchewki na czas

Imprezę uznać należy za udaną! Panowała na niej znakomita atmosfera.Cieszymy się, że udało się zorganizować akcję, która wszystkim bardzo się podobała. Mamy nadzieję, że „dzień dziecka na sportowo” będzie kontynuowany w następnych latach, a rozgrywki w „dwa ognie” na stałe zostaną wpisane do kalendarza naszych szkolnych imprez sportowych. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia! Serdeczne podziękowania kierujemy do ks. Janusza Marca, pani sołtys Dagmary Bieniek, przewodniczącej Rady Rodziców pani Edyty Tutak i pani Justyny Kwiatkowskiej za ufundowanie nagród i zorganizowanie poczęstunku.

Nasza akcja pokazała, że sport łączy pokolenia. Potwierdziliśmy znaną prawdę, że mamy tyle lat, na ile się czujemy. A czujemy się, co widać na zdjęciach – świetnie! A wszystko to, dzięki zdrowemu stylowi życia. Zdrowo się odżywiamy i ciągle się ruszamy, w ten sposób o swoje zdrowie dbamy!

 

15

22

25

28

29

21

1

30

32

33

23

9

18

20

19

24

14

11

31

17

16

13

10

3 

6

12

D

 

 

 

7 Comments »

NASZE GWIAZDY NA DNIU DZIECKA;))

Oto ZUMBA w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Zachęcamy do oglądania;))

YouTube Preview Image

5 Comments »

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej Dziewcząt

     Niedawno emocjonowaliśmy się zmaganiami naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, dlatego też postanowiliśmy zorganizować mistrzostwa naszej szkoły. Rozgrywki te były przygotowane  przez Samorząd Uczniowski. Mecz o mistrzostwo szkoły odbył się 22.05.2014r. Wśród zespołów dziewcząt zwyciężyła klasa V wygrywając 21:18, a na drugim miejscu znalazła się reprezentacja klasy IV do której dołączyło dwóch chłopców. Mecz który miał wyłonić mistrza szkoły był bardzo zacięty i emocjonujący. Obie klasy prezentowały wysoki poziom. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica V klasy Dianka Rasała zdobywczyni 11 bramek. Swoją grą też zachwyciła Zuzia Grochowska  uczennica z IV klasy dzięki rozważnej grze w obronie i rozgrywaniu piłki mogliśmy podziwiać efektowne akcje w wykonaniu reprezentantek klasy IV. GRATULACJE DZIEWCZYNY:) 

e

ii

u

n

q

t

yy

v

o

oo

aa

3 Comments »

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP Kargów

W dniu 22.05.2014 r.  zorganizowaliśmy przy współpracy  SU i  nauczycieli odpowiedzialnych za projekt „WF z klasą” Turniej o puchar Dyrektora naszej szkoły w Halowej Piłce Nożnej chłopców.  Celem turnieju była integracja dzieci ze sąsiadujących szkół, możliwość rywalizacji oraz promocja sprawności i aktywności fizycznej. Z uwagi na fakt ze do turnieju zgłosiła się tyko jedna szkoła SP Tuczępy zagraliśmy mecz w którym  można było zaobserwować profesjonalne podejście obu drużyn do turnieju, wolę walki w duchu fair play oraz zaangażowanie i motywację zawodników.

Mecz zakończył się wynikiem 9:11 na korzyść SP Tuczępy. Chłopakom gratulujemy i zapraszamy za rok. Dziękujemy wszystkim za kibicowanie :)

c

z

l

b

x

h

DSC03157

g

3 Comments »

CAŁA GMINA BIEGA Z NAMI!!!

 Już po raz szósty w Tuczępach „Towarzystwo Przyjaciół Gminy Tuczępy” zorganizowało biegi w ramach akcji „Polska biega” .Tym razem po raz pierwszy były to biegi do których SP Kargów jako szkoła będąca w programie „WF Z KLASĄ” postanowiliśmy się przyłączyć i pomóc w organizacji tej imprezy jak również wziąć czynny udział. Startowaliśmy we wszystkich kategoriach wiekowych: od przedszkolaków do seniorów. Do uczestnictwa w akcji zaprosiliśmy rodziców, którzy najpierw pokazali się w roli kibica, a później sami mogli być dopingowani przez dzieci. W naszych zawodach udział wzięło 98 zawodniczek i zawodników. Przez całe zawody towarzyszyła miła sportowa atmosfera. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji i już zapowiadamy że to nie koniec sportowych zmagań, niedługo czekają nas turnieje w piłce ręcznej dziewcząt i piłce nożnej chłopców w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Będzie się działo… A oto końcowa klasyfikacja oraz fotorelacja…:))

 

Przedszkolaki:

(dziewczynki)

I – miejsce Nikola Wójcik

III – miejsce Ola Wójcik

(chłopcy)

I – miejsce Maciej Janik

KL.1.

I – miejsce Nikodem Marek

         KL.2.

I – Karol Jamroży

II – miejsce Adam Tutak

KL.4.

(dziewczynki)

I – miejsce Izabela Zapart

(chłopcy)

I – Wiktor Wójcik

III – Paweł Borek

KL.6.

III–miejsce Izabela Kwiatkowska

 2

 4

 6

 7

 8

 9

 11

 12

 13

 14

 15

 16

 17

 18

 19

 20

 22

 21

 3

 

 

 

 

1 Comment »

„Piłkarskie poniedziałki”

       Piłkarskie poniedziałki w ramach zajęć pozalekcyjnych. Jak sama nazwa wskazuje są to zajęcia piłki nożnej chłopców. Podczas treningu doskonalimy swoje umiejętności oraz poznajemy nowe elementy techniki gry. Zajęcia te mają na celu przygotowanie uczniów do zawodów sportowych jak również poprawę ogólnej sprawności fizycznej. W ofercie zajęć dodatkowych mamy również zajęcia dla dziewcząt. Wybór dyscypliny zależy upodobań ćwiczących. Najchętniej uczestniczą w zajęciach doskonalących umiejętności z zakresu siatkówki i piłki ręcznej. Oto mini galeria ze sportowych szaleństw na „orliku”.:)

 

PN PN2 PN3 PN4 Ddd rrr sss ooo www

11 Comments »

Roztańczone Przedszkole;)

Jak wiadomo dzieciom w wieku przedszkolnym należy zapewnić jak najwięcej ruchu oraz zabawy. Dlatego w naszym przedszkolu dzieci biorą udział w zajęciach taneczno-ruchowych. Proste kroki taneczne i motywująca muzyka stwarza atmosferę w której dzieci nie zauważają, że ćwiczą. Co za tym idzie taki sposób ćwiczeń to dla naszych przedszkolaków już nie nudna konieczność, ale …ŚWIETNA ZABAWA.;)

z1

DSC02392

DSC02389

DSC02388

DSC02379

DSC02375

DSC02373

DSC02397

3 Comments »

Debata „ Sportowy Okrągły Stół ”

Dnia 26 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się debata dotycząca zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych organizowanych w naszej szkole. Celem obrad było poznanie opinii uczniów na temat prowadzonych lekcji wf-u oraz zebranie ciekawych pomysłów i rozwiązań, aby każdy uczeń chętniej uczestniczył w zajęciach sportowych. Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat tego, co chętnie by zmienili i jakie wprowadziliby nowinki, aby nasze zajęcia były jeszcze atrakcyjniejsze i sprawiały im jeszcze więcej frajdy.

Debatę zorganizowali nauczyciele odpowiedzialni za udział w projekcie: koordynator programu Aleksandra Bugdalska i nauczyciel wspierający Agnieszka Sojka. Obrady przy Sportowym Okrągłym Stole otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Górecka. Już na samym początku okazało się, że nie ma uczniów w naszej szkole, którzy nie lubą wychowania fizycznego. Na pytanie: czy lubią WF, wszyscy odpowiedzieli zgodnym, głośnym chórem – TAK!!!!! Co nas bardzo ucieszyło ;)

Oto pytania i odpowiedzi, które padły w trakcie debaty.

1)  Co najbardziej lubimy na lekcjach WF ?

- żarty pani

- gry zespołowe

- rozgrzewki stacjonarne

- ćwiczenia

- nowe treści

- zumbę na rozgrzewce

2)  Czego nie lubimy na WF-ie ?

- stawiania minusowych punktów

- krzyku

- gdy jest za dużo gimnastyki i gry w kosza

- zachowania niektórych na lekcji (wyśmiewania się) 

3)  Jak wyobrażamy sobie idealną lekcję WF ?

- udział gościa specjalnego

- obecność innych nauczycieli na lekcji WF

- zajęcia z rywalizacją miedzyklasową

- lekcje na świeżym powietrzu

- krótka rozgrzewka i później gra zespołowa

- zajęcia przy muzyce

4)  Co możemy zrobić własnymi siłami, aby było lepiej?

- bardziej się starać

- dochodzić do porozumienia

- przestrzegać zasad „fair play”

Zadania jakie sobie postawiliśmy to: nowe zajęcia pozalekcyjne, zdrowe odżywianie, rozruszanie rodziców. Uważamy, że warto było przeprowadzić taką debatę. Spojrzenie na lekcje wychowania fizycznego oczami dzieci to bezcenne doświadczenie dla nauczyciela. Łatwiej jest udoskonalać lekcje, gdy wiadomo jak nasze starania odbierają uczniowie. Cieszymy się, że udało się osiągnąć przyjazną i swobodną atmosferę, dzięki której dyskusja była otwarta, luźna oraz bardzo owocna w spostrzeżenia i pomysły. Pragniemy podkreślić, iż dołożymy wszelkich starań, aby postulaty i propozycje na lekcje wychowania fizycznego weszły w tok lekcyjny.

A teraz zabieramy się do pracy,

By w naszej szkole wszystko było cacy.

Lekcje na świeżym powietrzu przeprowadzimy,

Specjalnego Gościa też zaprosimy.

Rodziców z nami rozruszamy.

Tyle zapału w sobie mamy!

 

Debata4

debata1

Debata5

Debata6

Debata7

Debata8

8 Comments »

Zumba w szkole!!!

Zumba, to jedna z najpopularniejszych form ćwiczeń ruchowych przy muzyce, która na dobre zagościła w naszej szkole początkowo w charakterze rozgrzewki na wf z czasem zajęcia zagościły na stałe jako forma spędzania czasu wolnego. Taka aktywność ruchowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na muzykę, która jest bardzo dynamiczna, żywa i sama w sobie wyzwala energię. Poza tym sam ruch jest bardzo taneczny i ekspresyjny. Cechuje się również pewną dowolnością w interpretacji muzyki. Zumba jest dość intensywną formą ćwiczeń i aby dobrze się w niej poczuć trzeba trochę wprawy i nauczenia się pewnych sekwencji kroków, które nie stanowią problemu w ich zapamiętaniu. Na pewno łatwiej jest tym, którzy maja dobrą koordynację ruchową i trochę fantazji tanecznej. Zajęcia te porywają wszystkich zarówno dziewczynki jak i chłopców, młodszych i starszych. Dowodem na to jest przygotowany przez uczniów układ zumby, który został pokazany szerszej publiczności podczas choinki szkolnej. Oto kilka zdjęć…:))

fotka1

fotka11

fotka10

fotka9

fotka8

fotka7

fotka5

fotka4

fotka3

fotka2

4 Comments »

 • Program

 • Szkoła

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa, Kargów
  • Nauczyciel
 • Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 5168 razy
 • Lista blogów użytkownika

 • Komentarze

 • Wyszukiwarka

 • Informuj o wpisach


 • css.php