Kolorowy bieg

Nasza pierwsza lekcja w-f poza salą gimnastyczną !!!

bieg 4

Kolorowy Bieg w swojej drugiej edycji zgromadził na starcie blisko 800 osób, chętnych do pokonania 5 -kilometrowej trasy. W tym licznym gronie znalazła się grupa uczniów z piątej klasy wraz z nauczycielem. Kolorowy Bieg zabarwił Koszalinian w kolorach tęczy, a w powietrze wyrzuconych zostało setki kilogramów barwnych proszków Holi.Przed startem instruktorzy Fitness przeprowadzili dynamiczną rozgrzewkę, a po biegu uczestnicy mogli skorzystać ze stretchingu oraz zumby, która dogrzewała wychłodzone od zimna organizmy:) Nasz zespól spisał się na medal.Mimo zimnej aury i wymagającej trasy nasi sportowcy odbyli swoje pierwsze zajęcia z lekkiej atletyki terenowej. Dzielnie pokonywali kolejne kilometry, walcząc z narastającym zmęczeniem i bólem nóg. Przed nami kolejne zajęcia w terenie!:)

bieg 1 bieg 3

My się w ferie nie nudzimy!!!

Dnia 5.02.2016 w hali Gwardii zostały rozegrane mecze w ramach 56 Halowego Turnieju dla Dzieci im.Stanisława Figasa.Nasz zespół rywalizował w grupie najmłodszej, wraz z zespołami z Rąbina i Białogardu.Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę jak i pozostali uczestnicy zawodów pokazali duże zaangażowanie i wolę walki.Jak to bywa w tego typu zawodach sportowych, zwycięzcą mógł zostać tylko jeden zespół. Najlepiej zagrała drużyna z Białogardu. Nasza szkoła zajęła III miejsce!!!

Turniej (19) SP Konikowo

Wsparcie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Jednym z zadań , które zdecydowaliśmy się realizować w semestrze zimowym było ROZRUSZAJ RODZICÓW.  Z różnych przyczyn, za zgodą naszej moderatorki blogowej zostało zmienione  i zastąpione – WSPARCIE DLA NAUCZYCIELI EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Początek realizacji zadania to wspólne spotkania i rozmowy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z nauczycielami w-f, o tym jak wyglądają lekcje-wf w klasach 1-3, co ciekawego chcielibyśmy zmienić, jakie mamy problemy .

  • W semestrze zimowym nauczyciel wychowania fizycznego uczestniczył w programie „Baw się ruchem”. W ramach programu odbyły się dwa szkolenia, na których zaprezentowano przykładowe zestawy ćwiczeń i zabaw, do  wykorzystania na lekcji  z najmłodszymi uczniami. Wszystkie materiały, scenariusze zajęć przekazał nauczycielom klas najmłodszych, które później były przez nich wykorzystane na lekcji. Ponad to dzieci z klas I wraz z wychowawczyniami wzięły udział w finale akcji „Baw się ruchem” w koszalińskiej hali widowiskowej. ( finał „Baw się ruchem” został opisany oddzielnie).
  • Dla dzieci z klas 1-3 zostały zorganizowane zajęcia sportowe.Odbywają się raz w tygodniu i prowadzone są przez nauczyciela w-f klas 4-6 Bartłomieja Kuniczuka
  • Raz w tygodniu klasa 1b z wychowawczynią odbywa wspólną lekcję w-f z klasą 3 i nauczycielem w-f.Jest to świetny moment, kiedy można wymienić się doświadczeniem i pomysłem na zajęcia.

Wszystkie podejmowane przez nas działania przyniosły wiele pozytywnych efektów.Wychowawcy klas 1-3 wzbogacili swój warsztat pracy o nowe pomysły i  materiały. Wspólne lekcje w-f zaowocowały lepszą współpracą między nauczycielami.Najmłodsi uczniowie naszej szkoły angażowani są do udziału w działaniach sportowych organizowanych w szkole i poza nią.Podczas  zajęć SKS,mają kontakt z nowym nauczycielem, podejmują nowe wyzwania , integrują się między sobą.

Uczniowie w programie „Baw się ruchem”

 9 grudnia 2015 r. koszalińską halą widowiskowo -sportową zawładnęli uczniowie szkół podstawowych w ramach programu „Baw się ruchem”. Udział we wspólnej zabawie wzięli uczniowie klas 1-3 z koszalińskich szkół podstawowych oraz ościennych gmin. Naszą gminę Świeszyno reprezentowali uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Konikowie. Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami (Anią Górską i Dorotą Tomczyk) brały udział w licznych grach, zabawach i konkurencjach sportowych. Był to program , który miał zachęcić dzieci do ruchu i uprawiania sportu, a wychowawcą dostarczyć nowych pomysłów i materiałów szkoleniowych. Adresatami programu byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego , którzy prowadzą zajęcia ruchowe z dziećmi w wieku 7-10 lat. Akcja ta realizowana była w ramach zajęć lekcyjnych. Realizatorami programu ” Baw się ruchem” byli uczniowie klas 1-3 . a głównym koordynatorem podejmowanych działań- nauczycielka wychowania fizycznego Pani Urszula Kasztelan.

Spotkanie z niepowtarzalnym sportowcem

Konrad Gorczyński,mistrz Freestyle Football oraz uczestnik VIII Edycji programu „Mam Talent” był gościem uczniów Szkoły Podstawowej im.Wisławy Szymborskiej w Konikowie.

12249947_621344571345986_510042484601056793_n 12249911_621344411346002_208379711186383047_n

Widzowie mogli obejrzeć perfekcyjnie przygotowany pokaz.Dynamiczny i pełen sztuczek występ z piłka nożną wywołał wśród dzieci i dorosłych podziw i aplauz. Po pokazie wybrani uczniowie mogli spróbować żonglowania piłką oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z gościem.Na zakończenie mistrz chętnie rozdawał autografy i robił selfi.Ustawiała się więc długa kolejka , bowiem każdy chciał mieć na pamiątkę autograf tak wspaniałego sportowca.

Zdrowe- nietrudne

 10 Grudnia 2015 r.  odbyły się warsztaty zdrowego żywienia zatytułowane ” d warzywa i owoce, w nich są tajemnicze moce”. Już od rana dzieci zakładały fartuszki, myły ręce, przygotowywały potrzebne artykuły.Rozmawiały także o zbliżających się zajęciach i oglądały edukacyjny film ” Dekalog zdrowego żywienia”. Z wielkim zniecierpliwieniem czekały na Panią dietetyk , która przyniosła do sali mnóstwo zdrowych i pachnących warzyw , owoców i …naleśników! Na wstępie, opowiedziała nam o wartościach odżywczych warzyw i owoców, skutkach spożywania niezdrowych pokarmów.Kulminacyjnym punktem zajęć było samodzielne przygotowanie naleśników z warzywami,i oczywiście , ich zjedzenie!!! Wszystko było przepyszne!Okazało się, że naleśniki z warzywami mogą zastąpić te tradycyjne-na słodko!Zdrowe1 Zdrowe2

Występy Żaków

Zakończyła się pierwsza runda sezonu 2015/2016 piłkarskich rozgrywek Koszalińskiej Klasy Okręgowej.GKS Świeszyno skończył tę fazę na 12 miejscu z dorobkiem 11 punktów. Nie bez znaczenia był fakt , że zespół grał wszystkie mecze na wyjeździe.Zawodom towarzyszyła typowo jesienna pogoda, było chłodno i pochmurno a zawodników do gry zagrzewały ogromne emocje. Dla wielu był to pierwszy w życiu udział w zawodach sportowych.Zawodnicy trenują pod okiem Bartłomieja Kuniczuk i Piotra Stołowskiego. Wszyscy zawodnicy Drużyny GKS Świeszyno chodzą do Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie.

SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

DNIA 2.11.2015 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KONIKOWIE ODBYŁA SIĘ SPORTOWA DEBATA-OKRĄGŁY STÓŁ

1.Jak do debaty szkolnej przygotowali się nauczyciele zaangażowani w program?Jakie zadania wzięli na siebie uczniowie?1J

Współorganizatorem debaty był samorząd uczniowski wraz z opiekunem Panią Agnieszką Ustianowską. Nauczyciele w-f tydzień przed planowaną debatą , przedstawili uczniom za zajęciach założenia programu i poinformowali jak będzie wyglądała debata.Uczniowie zostali poproszeni  o zastanowienie się, jak w szkole do tej pory były prowadzone lekcje wychowania fizycznego.

2 .Kiedy i gdzie odbyła się debata?

Debata odbyła się na sali sportowej gdzie wygodnie zasiadły reprezentacje klas II -VI. Luźna atmosfera sprawiła, że dzieci czuły się swobodnie i były chętne do dyskusji i wymiany poglądów. W debacie poza nauczycielami wychowania fizycznego uczestniczyli wychowawcy klas, oraz opiekun samorządu uczniowskiego .

3. Kto prowadził debatę?

Debatę przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Urszula Kasztelan, Bartosz Kuniczuk, sekretarzem została Pani Agnieszka Ustianowska, która notowała najważniejsze pomysły i wypowiedzi. Śmiało można powiedzieć,ze gospodarzami byli wszyscy obecni uczniowie.

4.Jaką formę przyjęła debata?

Impreza została otwarta przez Koordynatora programu, który przypomniał jaki jest cel spotkania: udoskonalenie zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole, a także wspólne zadecydowanie , jaką aktywność będą realizować uczniowie w ramach programu. W ramach wprowadzenia do dyskusji uczniowie zostali podzieleni na zespoły, w  których wypisywali co wartościowego jest w lekcjach w-f a nad czym warto popracować. Rzecznicy zespołów krótko podsumowali wnioski, wypracowane przez zespoły. Najczęściej wymieniane dobre strony to: Nowa i atrakcyjna sala gimnastyczna, sympatyczni nauczyciele,  dużo gier zespołowych. W minusach podano: wspólna lekcja w-f dla dziewczyn i chłopców, za mało piłki nożnej na zajęciach, zbyt mała liczba rozgrywek międzyklasowych, brak bramek piłkarskich na boisku szkolnym.

5. Jakie propozycje zmian zgłosiły ze­społy?

Rzecznicy zespołów przedstawili na forum propozycje udoskonalania lekcji wychowania fizycznego:

„osobne lekcje dla dziewczyn i chłopców”, ” wyjazdy na basen, turnieje piłkarskie”, „większa liczba turniejów i rozgrywek międzyklasowych”

Podczas dyskusji wszyscy uczestnicy wspólnie zastanowili się czy można i w jaki sposób zrealizować postulaty, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.

6. Jakie zadania semestralne zdecydowano zrealizować w tym roku szkolnym?

I semestr: SOS, rozruszaj rodziców

II semestr: Planowanie LAS, LAS, W-F poza szkołą / salą gimnastyczną

wf z klasa wf32 wfs1

 

 

Liga Młodzików

                                                                  bnin(1)

W sobotę 17 października 2015 r w Boninie na boisku Orlik ,odbył się drugi turniej w ramach rozgrywek Liga Bałtycka Orlika 2012- Powiat Ziemski Koszalin w kategorii Żak (rocznik 2007 i mł).

Zawodom towarzyszyła typowo jesienna pogoda, było chłodno i pochmurno. Nie przeszkodziło to jednak naszym uczniom, którzy dali z siebie wszystko i walczyli do ostatniego gwizdka.W ostateczności zawodnicy z Konikowa wygrali dwa mecze, dwa zremisowali i dwa przegrali.

W niedzielę 18 października 2015 r na tym samym boisku rywalizowali chłopcy w kategorii Młodzik (rocznik 2003 i mł). Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Boninie, w zawodach wzięło udział sześć zespołów. SP Konikowo reprezentowali B. Koperski,    M. Cąkała, F. Perz, D.Ruszkowski, W. Lubke, D.Pytliński, F.Szatkowski, P. Sapilak,          M. Cerk

Turniej przebiegł w miłej i rodzinnej atmosferze. Wokół murawy boiska zgromadziło się wielu rodziców oraz liczna grupa dzieci i zawodników, którzy wspaniale kibicowali małym sportowcom.Trenerem drużyn jest Pan Bartek Kuniczuk.

boninbonin 2