cze 07

Prezentacja projektu

Podsumowanie działań w naszym projekcie odbyło się 29 maja 2013 roku. Na sali obecni byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podczas wystąpienia mogliśmy podzielić się z wszystkimi obecnymi efektami pracy.
Podczas prezentacji naszych osiągnięć w projekcie mieliśmy zaszczyt gościć pana Wójta Gminy Krościenko Wyżne oraz Dyrekcję Szkoły.

maj 22

Wycieczka

Wczoraj, tj. 21 maja 2013 odbyła się wycieczka klasy VI B do Wadowic i Inwałdu.

Wyjechaliśmy spod kościoła ok. 5 rano i wróciliśmy ok. 21:30. Zwiedziliśmy między innymi muzeum Jana Pawła II i park miniatur. Wszyscy wrócili zadowoleni i bardzo im się podobało ;)

 

 

Monika :)

maj 05

Zbieranie informacji o sukcesach sportowych

Od kilku miesięcy klasa Vb przeszukuje szkolne kroniki i archiwalne wydania gazetki „Kleks” w celu zebrania jak największej ilości informacji o sukcesach sportowych w naszej szkole. Uczniowie przeprowadzają rozmowy z dyrekcją, obecnymi i emerytowanymi nauczycielami wychowania fizycznego, a także innymi pracownikami szkoły. Efektem tych działań ma być przejrzyste zestawienie sukcesów jakie na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat odnieśli uczniowie naszej szkoły.

Michał

maj 05

Cykl lekcji wychowawczych o tolerancji

W połowie kwietnia w naszej szkole odbył się cykl lekcji o tolerancji. Godzina wychowawcza w każdej klasie rozpoczynała się prezentacja multimedialną na temat problemów osób niepełnosprawnych, a kończyła wspólną dyskusją i stworzeniem plakatu o szacunku dla wszystkich otaczających nas ludzi.

Prezentację można obejrzeć pod adresem: http://szkolazklasa20.pl/doc/9721/TOLERANCJA.ppt

Michał

 

 

mar 29

Wesołych świąt ^^

Zdrowych, radosnych świąt Wielkiej Nocy, suto
zastawionych stołów, dużo wody w poniedziałek,
bogatego zająca i jak najmilszych spotkań w gronie
przyjaciół i rodziny

życzy

Zespół Bloga :)

mar 25

Uczniowie Vc w GOSIR

W dniu 21.03.2013, w ramach realizacji projektu „SPORT TO ZDROWIE – WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO”, udaliśmy się do  Gminnego Ośordka Sportu i Rekreacji w Krościenku Wyżnym. Celem naszej wizyty było przeprowadzenie wywiadu z panem kierownikiem GOSiR na temat możliwosci aktywnego wypoczunku w naszej miejscowości. Owocem naszej pracy będzie przegląd miejsc, gdzie możemy aktywnie wypoczywać. Jest to część projektu „Sport to zdrowie – dziś”.

Michał

mar 11

Klasa Vb w bibliotece

11.03.2013 roku klasa V b, wraz z wychowawczynią panią Moniką Czarnowską gościła w naszej gminnej bibliotece. W czasie wizyty uczniowie zapoznali się z biblioteką i katalogiem elektronicznym. Dowiedzieli się m.in. jak przeglądać katalog, założyć konto i dokonać rezerwacji on-line. W drugiej części spotkania uczniowie wykonali plakaty zachęcające do odwiedzin naszej biblioteki.

Michał

mar 08

Spotkanie z niepełnosprawnymi

Dnia 6 marca, w ramach realizowania jednego z zagadnień naszego projektu (pisałam już o tym wcześniej) odbyło się spotkanie klas szóstych z wychowankami i opiekunami Środowiskowego Domu Pomocy w Potoku.

Zanim jednak przybyli do nas zaproszeni goście, odbyła się lekcja wychowawcza i pokaz prezentacji o nazwie „SPRAWNI – NIEPEŁNOSPRAWNI” przedstawiana przez Olę i Monikę.

Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Najpierw szóste klasy zebrały się na sali teatralnej, gdzie czekali już na nas goście. Każdy z nich przedstawił się, mówił czym się zajmuje, jakie są jego zainteresowania. Później opiekun tej grupy, pan Kamil, opowiadał o całym ośrodku, jak przebiega w nim praca. Następnie zwiedzili naszą szkołę. Później odbył się krótki poczęstunek i rozdanie małych prezentów na pamiątkę.Wychowankowie obiecali, że odwiedzą nas jeszcze w najbliższym czasie.

W całym spotkaniu zaskoczyła nas przede wszystkim otwartość i poczucie humoru naszych gości; byli bardzo pozytywnie nastawieni do życia :)

Spotkanie takiego typu nie odbyło się w naszej szkole pierwszy raz. W 2007r. został zorganizowany turniej piłkarski z udziałem podopiecznych tej placówki.

Mam nadzieję że wychowankowie ośrodka w Potoku złożą nam jeszcze taką wizytę :)

Monika :)

mar 07

„SPORT TO ZDROWIE – WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO”

W tym półroczu w naszej szkole będzie realizowany projekt o nazwie „Sport to zdrowie -wczoraj, dziś, jutro”.

Cel projektu to głównie kształtowanie postawy tolerancji, umiejętność współpracy w grupie i kształcenie postawy poszanowania tradycji i kultury własnej miejscowości.

Dlaczego akurat sport?

Uczniowie naszej szkoły są świadomi swoich sukcesów w sporcie, od bardzo dawna osiągają wysokie wyniki. Nie można jednak realizować projektu bez odniesienia się do tradycji, wcześniejszych wyników naszej szkoły.  W związku z tym projekt został rozdzielony na cztery zagadnienia, które trzeba zrealizować:

1. Sport za czasów naszych przodków.

2. Dla każdego coś odpowiedniego.

3.Osiągnięcia uczniów naszej szkoły na przestrzeni lat.

4. Sport a zdrowie – problemy dzieci niepełnosprawnych i chorych.

 

O realizacji każdego z zagadnienia będziemy was informować. Mam nadzieję, że spodoba wam się nasz projekt.

 

Monika :)