«

»

Okrągły Stół

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła w tym roku szkolnym 2015/2016 d2015-11-12-1771o ogólnopolskiego projektu  „WF z klasą”. Jak sama nazwa wskazuje związany jest on z działaniami na rzecz sportu i zdrowego trybu życia. Debata szkolna odbyła się 6 listopada 2015r. Uczestniczyli w niej przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli. Zadaniem debaty było rozbudzenie świadomości potrzeby rozmawiania o dobrych i słabych stronach zajęć sportowych w naszej szkole. Dzięki wcześniejszym debatom klasowym wszyscy uczniowie przedstawiali swoje uwagi, spostrzeżenia, kierowali pytania zgodnie z posiadaną wiedzą. Następnie przedstawiciele klas przedstawiali swoje plusy i minusy zajęć wychowania fizycznego i sportu w naszej szkole. Wszystkie spostrzeż2015-11-12-1769enia zapisywaliśmy na dużej kartce papieru. Dyskusja odbywała się w swobodnej, luźnej i przyjaznej atmosferze. Do plusów uczniowie zaliczyli: poprawę kondycji, rozwijanie zainteresowań, integrację z rówieśnikami, zdobywanie umiejętności, osiąganie sukcesów, dobrą zabawę, właściwie prowadzone rozgrzewki, ciekawe gry i zabawy, dużo zajęć na świeżym powietrzu, dobry kontakt z nauczycielami, odreagowanie stresów szkolnych, pozytywny wpływ zajęć sportowych na sylwetkę, dobra współpraca z nauczycielem wychowania fizycznego. Do minusów uczniowie zaliczyli brak sali gimnastycznej oraz „Orlika”.

1 komentarz

 1. Zofia

  Cieszę się, że jesteście z nami już trzeci raz! Czym Waszym zdaniem różni się tegoroczna debata od minionych spotkań? Jak myślicie które z postulatów z poprzedniej debaty udało się Wam zrealizować? Co zmieniło się w sportowym życiu szkoły od tamtej pory? A co jeszcze wymaga poprawy?
  Ilu uczniów wzięło udział w tegorocznej dbacie? Chętnie przeczytam więcej na temat przygotowań jakie poczyniliście.
  Przedstawiliście uczniom konkretne pytania. Mam nadzieję, że podczas obrad padło wiele konkretnych odpowiedzi. Warto zacytować je w Waszej relacji. To da poczucie Waszym podopiecznym, że ich zdanie jest ważne. Szczególnie zachęcam Was do opublikowania wszystkich propozycji zmian. Które z postulatów są priorytetem na ten rok? W jaki sposób macie zamiar je realizować?

  Moją uwagę zwróciły minusy przedstawione przez debatujących uczniów. Czy dostrzegali oni jedynie braki w obszarze zaplecza sportowego szkoły?
  Ponizej przesyłam Wam link do naszego najnowszego materiału, w którym podpowiadamy jak napisać wniosek o dofinansowanie http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/jak-napisac-wniosek-o-dofinansowanie. Sądzę, że może okazać się przydatny :)

  Jak myślicie czy Wasi uczniowie rozumieją, że na udany WF wpływa także ich własna postawa i zaangażowanie?
  Koniecznie dopiszcie jakie zadania wybraliście w I i II semestrze. Co zadecydowało o takim wyborze?

  Czekam na uzupełnienie relacji,
  Zofia Truszkowska
  Wf z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php