Ruch na lekcjach i sportowe przerwy.

Przerwy na ławeczce i ploteczki…  To nie TRÓJKA. Tu są wszyscy hiperaktywni, a najbardziej chyba nauczyciele. Co jakiś czas coś wymyślają. Był więc tenis stołowy. Wiecie, w ile emocji tenisowych może obfitować jedna przerwa. Zwłaszcza jak uczeń wygrywa z nauczycielem. Ale rewanż na następnej przerwie ? Takie pytania słychać ze wszystkich stron. RYWALIZACJA-TAK, SPORTOWA ZABAWA-TAK, DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI -TAK, FANTASTYCZNY KONTAKT NAUCZYCIEL -UCZEŃ -TAK. Przerwa 10 minut, tak wiele i tak niewiele, prawda?

WP_20151210_18_05_58_ProPrzed grą zawsze rozgrzewamy się przy ściance.

20160331_114337Koszykówka. na przerwach to głownie doskonalenie rzutów do kosza i kozłowanie w formie zabawowej.

20160620_104240Badminton. Kto myśli, że to spokojne odbijanie lotki do partnera, myli się. Badminton to gra pełna prawdziwych, sportowych emocji.

 Ciężko wytrzymać 45 minut w ławce. To stwierdzenie, nie pytanie. Dlatego ruszamy się nie tylko na lekcjach wf, sportowych przerwach, ale i ….na lekcjach. Tak. Podnosimy się, odświeżamy umysły, rozluźniamy mięśnie. Po prostu ćwiczymy. Chwilkę, ale to wystarczy. Z nowymi siłami wracamy do ławek. O…już przerwa.

gs 82 minutowy trening i znam odpowiedz na wszystkie pytania.

gs1 Wdech -wydech -ćwiczenia oddechowe są nieodłączną częścią ćwiczeń
gs3

w Trójce wszyscy wiedzą co to endorfiny.

Nic skomplikowanego, prawda

 

 

 

LOKALNA AKCJA SPORTOWA ZA NAMI.

Dnia 3 czerwca br odbyła się w naszej szkole Lokalna Akcja Sportowa. Zorganizowaliśmy festyn środowiskowy pod hasłem „Preferujemy zdrowy styl życia”. Oprócz pysznych zdrowych posiłków zaserwowaliśmy naszym uczniom same zdrowe atrakcje. Festyn obfitował w występy taneczne naszych młodszych i starszych cheerleaderek. Całość sportowych zmagań rozpoczęła wspólna rozgrzewka dzieci, rodziców i nauczycieli w taneczny rytm muzyki. TUNAK to taniec, który porwał wszystkich. Uwielbiamy tańczyć TUNAKA. Poźniej było już tylko lepiej, bo… odbyły się wyścigi RODZICE-ABSOLWENCI-NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE. Konkurencje były różnorodne, ale co najważniejsze sprawiły mnóstwo radości uczestnikom. Były skoki w workach, prowadzenie piłeczki kijem do unihokeja, kozłowanie piłki slalomem, piłka w tunelu, a na sam deser sztafeta gwiaździsta. Wygrali uczniowie.Gratulujemy !!! Nauczyciele, którzy uplasowali się w wyścigach na drugim miejscu w następnych sportowych zmaganiach nie dali przeciwnikom szans. W meczach siatkówki pokonali wszystkich.

tunakZapraszamy do obejrzenia filmiku na naszego Tunaka.

DSC_1537WYŚCIGI RZĘDÓW-
popisowa konkurencja wszystkich uczestników – SKOKI W WORKU

DSC_1582Z kozłowaniem szło nam zdecydowanie lepiej.

DSC_1691NA CHEERLEADERKI  zawsze możemy liczyć

DSC_1766Prawdziwe sportowe zmagania MECZ SIATKÓWKI RODZICE-ABSOLWENCI-DZIECI-NAUCZYCIELE

Lokalna Akcja Sportowa

Lokalną Akcję Sportową planujemy zorganizować podczas corocznego festynu środowiskowego „Baw się z Trójka”, który odbędzie się w czerwcu b.r. Planujemy zaangażować całą społeczność szkolną i środowiskową t.j. uczniów, nauczycieli, rodziców, a także absolwentów i przyszłych uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców okolicy.

Na początek zaproponujemy uczestnikom festynu wspólną rozgrzewkę przy muzyce prowadzoną przez nauczycielkę wychowania fizycznego wspólnie z cheerleaderkami SP3. W trosce o nasze serca i dobrą kondycję, ale też i wspaniały nastrój rozruszamy się w rytm najlepszych przebojów.

Drugim punktem programu będzie już ostra rywalizacja. Zorganizujemy na naszym boisku szkolnym tzw. sztafetę gwiaździstą . Do tej rywalizacji zaprosimy uczniów, nauczycieli, absolwentów i rodziców, którzy stworzą zespoły ok 6-8 osobowe. Ciekawe, który zespół wygra. Na pewno nauczyciele dadzą z siebie wszystko :) . Przewidujemy nagrody także dla najlepszej grupy dopingującej.

Trzecia atrakcja to Tunak. Jest to fantastyczny, energetyczny i optymistyczny taniec wprawiający we wspaniały nastrój każdego, kto zechce się bawić. Na ostatniej imprezie szkolnej porwał do zabawy dzieci i nauczycieli. Każdy uczeń SP3 zna już Tunaka, a my chcemy więcej. Chcemy, aby bawili się z nami wszyscy; dzieci szkolne i przedszkolne, nauczyciele, rodzice i dziadkowie, a także sąsiedzi. Będziemy  ustanawiać rekord szkoły na najliczniejszą grupę taneczną. Na pewno zrobimy fotorelację i nakręcimy film. Oby dopisała pogoda.

WF dla mniej wysportowanych.

W ramach zadania „WF dla mniej wysportowanych” uczniowie naszej szkoły korzystają z wielu możliwości jakie proponuje im szkoła i nauczyciele. Zajęcia na lodowisku to prawdziwa frajda dla wszystkich dzieci. Dzieci z Trójki mają się naprawdę fajnie.  Po pierwsze:  Lodowisko jest obok naszej szkoły, po drugie: wejścia na lodowisko mamy za darmo ( dzieci z wszystkich szkół bytomskich mają darmowe wejścia).., po trzecie: mamy swój pokaźny składzik szkolnych łyżew  (także dzieci, które nie mają swoich własnych łyżew mogą wziąć szkolne i nie muszą każdorazowo płacic za wypożyczenie). Oprócz tego nauczyciele też aktywnie uczestniczą w zajęciach, jeżdzą z dziećmi, uczą często za „ rączkę’ każdego kto nie potrafi. Zdolny czy mniej zdolny musi się nauczyć.

IMG_20160108_110702_BURST001_COVER

WP_20151218_08_36_24_Pro
WP_20151218_08_39_45_Pro

WP_20151218_08_50_31_Pro

WP_20160108_08_37_40_Pro

WP_20160108_08_47_36_Pro

Podczas obrad „okrągłego stołu” uczniowie wyrazili chęć dalszego korzystania z basenu. Ta forma wuefu ardzo podoba się naszym uczniom. Wielu z naszych uczniów świetnie już pływa, ale postępy robią wszyscy uczniowie ci bardziej i mniej wysportowani. Oprócz nauki pływania jest też rekreacja; zabawy w wodzie, berki, nurkowanie, wyławianie różnych przedmiotów, jacuzzi i no i zjężdzalnia.

WP_20160108_08_34_35_Pro

IMG-20160110-WA0001

 

 

 

 

IMG-20160110-WA0002

 

IMG-20160110-WA0003

Trzecia forma, którą proponuje dzieciom z Trójki nasza trójka nauczycieli to wznowione po małej przerwie zajęcia taneczne. To już sprawka naszej pani Oli, która juz wróciła do nas i tańczy ze starszymi dziewczynkami z naszej szkoły. Dziewczynki uczą się różnych układów choreograficznych do wybranych przez siebie piosenek. Potem pani Ola tworzy tzw podstawowy układ, który w trakcie zajęć często zmienia się w mniejszym lub większym stopniu ( w zależności od pomysłowości dziewcząt). Wszystko odbywa się w tu na zasadzie burzy mozgów. Dziewczynki już zaprezentowały swoje umiejętności podczas zabaw szkolnych i z niecierpliwością czekają na inne imprezy szkolne gdzie mogłyby się zaprezentowac. Ostatnio na lekcjach też trochę tańczymy i … chłopcy też

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

10 listopada odbyły się w Szkole Podstawowej nr3 w Bytomiu obrady Sportowego Okrągłego Stołu. Kapitanowie sportowi klas IV-VI wraz z nauczycielami wychowania fizycznego dyskutowali jak udoskonalić sportowe życie Trójki. Zgromadzeni zastanawiali się co zrobić aby było jeszcze ciekawiej, efektywniej i weselej. Ustalono, że zimą będą organizowane bezpłatne wyjścia na lodowisko połączone z nauką jazdy na łyżwach.Omówiono także dotychczasowe propozycje takie jak wf na basenie. Kapitanowie zwłaszcza klas czwartych ( dla których to nowość) byli zachwyceni taką formą zajęć sportowych. Podsumowano udział uczniówi nauczycieli w dwóch dużych imprezach sportowych, które odyły się w czasie wolnym od nauki – w weekendy,a były to III Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym w Katowicach i Mini połmaraton bytomski. Uczniowie i nauczyciele wyrazili zadowolenie z takiej formy spędzania czasu wolego i postanowiono kontynuować takie przedsięwzięcia.

Podczas obrad uczestnicy wybrali 2 zadania semestralne ‚WF dla mniej wysportowanych’ i ‚Ruch na lekcjach i sportowe przerwy”.