cze 11

Winter Cup

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach, odbył się w naszej szkole piłkarski, wewnątrzszkolny turniej “Winter Cup”. Rozgrywki, które podzielone zostały na fazę grupową i pucharową trwały 6 miesięcy i zostały zakończone wielkim finałem. Łącznie w kategorii młodszej i starszej udział wzięło ponad 100 dzieci z klas 2-6. Poziom sportowy rozgrywek utrzymywał się zazwyczaj na niezwykle wysokim poziomie, szczególnych zaś emocji dostarczały – co naturalne – mecze fazy pucharowej.

cze 11

Gry i zabawy podwórkowe dla dziewczyn

W ramach realizacji drugiego zadania zrobiliśmy mały eksperyment. Poprosiliśmy grupę dziewcząt, aby porozmawiały ze swoimi rodzicami zwłaszcza mamami  na temat – w co się bawiłaś  na podwórku gdy byłaś dzieckiem.  Przedstawmy te zabawy  które padały najczęściej:  gry w klasy, chłopek, grzybek, król skoczek, kapsle, trzepak, gra w gumę, ringo, wrotki,  skakanka, wyliczanki, kolory, podchody, piłka pod każdymi postaciami. 

Na kilku lekcjach dziewczęta mogły zaprezentować gry i zabawy swoich rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w gumę która uruchamia aparat mięśniowo – stawowy, skakanka indywidualnie i w grupie – to świetny trening dla stóp i równowagi, gra w klasy ćwiczy skoczność, rytm oraz planowanie ruchu, a w  parku bawiliśmy się w chowanego przeprowadziliśmy podchody.

Podwórko  to było „kiedyś”  centrum rozrywki, możliwość spotkania znajomych oraz nieograniczona zabawa z dala od rodziców.  Nikt nie skarżył się na nudę. Przytoczmy na koniec złotą myśl Antoniego Kępińskiego  „NUDA   I   POŚPIECH   WIĘCEJ   MĘCZĄ   NIŻ   INTENSYWNY   WYSIŁEK UMYSŁOWY   CZY   FIZYCZNY”.

cze 11

Klasa Va na siłowni

Ogólnodostępna  siłownia zewnętrzna  okazała się świetnym miejscem do realizacji drugiego zadania W-F dla dziewczyn. Było to  ciekawe  urozmaicenie  zajęć wychowania fizycznego dla dziewczyn prowadzonych w naszej szkole. Dzięki ćwiczeniom na świeżym powietrzu  poprawiliśmy koordynację ruchową, dotleniliśmy nasze organizmy oraz wzmocniliśmy kondycję fizyczną.

cze 08

Koloriada 2016

Dzisiaj, 7 maja, odbyła się kolejna edycja Koloriady, imprezy którą zespół Edterek, zorganizował już po raz piąty!!! Tym razem nasze zaproszenie przyjęli uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytomiu, ZSS nr 3 w Bytomiu oraz uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 4 również z Bytomia. Na prawie 70 uczestników zabawy czekały cztery (tak mamy w zwyczaju) świetne i atrakcyjne zajęcia: muzyczno-rytmiczne, z wykorzystaniem Bum Bum Rurek (prowadząca pani Bożena),

molky2016rft2

plastyczne, gdzie każdy uczestnik mógł się zrealizować tworząc sypane obrazy (prowadząca pani Ilona),

molky2016rft3

sportowe, podczas których można było się zapoznać i oczywiście zagrać w popularną w Finlandii grę plenerową – „Molky” (prowadzący pan Jacek Wadowski i pan Adam Jabłoński),

molky2016rft

oraz konstrukcyjne, polegające na budowaniu „tego co tylko przyszło do głowy” za pomocą najróżniejszych klocków (zajęcia prowadziła pani Magda Jankiewicz).

molky2016rft4

Przez prawie dwie godziny bawiliśmy się wspaniale. Mamy nadzieję, że podobało się także naszym gościom:) Za rok – szósta edycja – już dzisiaj zapraszamy!!! Bardzo dziękujemy za pomoc, klasie 4c (SP nr 4), która pomogła nam zorganizować dzisiejszą imprezę!!!

koloriada2016rf

 

cze 08

Podsumowanie LAS – u

W tym roku Lokalną Akcję Sportową przeprowadziliśmy w postaci projektu

Cel – rozpropagowanie gry plenerowej ‘Molky”

W pierwszym etapie  przygotowaliśmy  i przeprowadziliśmy  ankiety w celu rozeznania wiedzy na temat  znajomości gry,  nawiązaliśmy  współpracę z wydawnictwem TacTic  producentem gry.

Wybrano  przedstawicieli klas do stałej współpracy ( 6 – 7 osób z każdej klasy V i VI )

Uczniowie zostali wprowadzeni  do projektu. Przedstawiono im cel i zadania do realizacji

W drugim etapie  dokonano  podziału dzieci na zespoły które zajęły  się realizacją poszczególnych zadań.  Opracowano scenariusz działań.

Zaplanowaliśmy  terminarz  wykonania zadań.  Poproszono o współpracę dyrekcję szkoły oraz innych nauczycieli. Przygotowano kontrakt , który jest zobowiązaniem uczniów do wykonania działań w określonym terminie.

moelkky

  Zadania do realizacji
-  zaprezentowanie gry uczniom w poszczególnych klasach
-  organizacja Turnieju Szkolnego
-  organizacja Turnieju Międzyszkolnego
-  przedstawienie gry na Olimpiadzie Pomysłów
- Biesiada Rodzinna zaprezentowanie gry społeczności lokalnej.

2

W etapie trzecim zajęliśmy się realizacją projektu

Realizację  rozpoczęliśmy od zakupu 4 egzemplarzy gry  „Molkky” O zakup poprosiliśmy pana Bartka naszego nauczyciela z informatyki oraz dyrekcję szkoły.
Przedstawiciele klas zapoznali się z zasadami gry podczas zajęć pozalekcyjnych. –SKS -u
Swoją wiedzę przekazywali podczas kilku kolejnych zajęć lekcyjnych w poszczególnych klasach.  Podczas Turnieju Szkolnego wybrano reprezentację szkolną ,która reprezentowała nas na szczeblu miejskim.

Najwięcej czasu poświęciliśmy na organizację Turnieju Międzyszkolnego.
Tą częścią zajmowała się najliczniejsza grupa uczniów, która włączyła do pracy pozostałych uczestników projektu. Każda  szkoła otrzymała zaproszenie,  które zostały zaprojektowane i wykonane przez uczniów.  Spośród uczestników projektu zostali wybrani sędziowie, oraz grupa która zajęła się przygotowaniem dokumentów koniecznych do przeprowadzenia gry Turniej odbył się 11.05.  Przez ponad godzinę zawodnicy w duchu fair play – rywalizowali o miano – najskuteczniejszego:) Zwycięzcy otrzymali gry planszowe zasponsorowane przez wydawnictwo TacTic, które jest producentem gry „Molky”.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy które były zaprojektowane przez uczniów.

Gra została także zaprezentowana na Olimpiadzie Pomysłów, w której uczestniczyło 30 szkół z południowej Polski.

Ostatnim etapem realizacji projektu była prezentacja gry na  Biesiadzie Rodzinnej,  która odbyła się 04.06. Oprócz uczniów naszej szkoły zagrać mogli także ich , dziadkowie, rodzeństwo, rodzice i  znajomi.

20160604_114047
Etap czwarty
 to ewaluacja naszych działań

Wszystkie zaplanowane zadania zostały wykonane w wyznaczonym wcześniej terminie. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację projektu.

Wysiłki podejmowane w trakcie projektu przyniosły efekty. Społeczność szkolna oraz lokalna została zapoznana z nową grą i chętnie w nią gra. Uczniowie nasi zostali zaproszeni do zaprezentowania gry na festyn organizowany przez zaprzyjaźnioną szkołę. Rodzice uczestniczący w biesiadzie dopytywali o możliwość zakupu gry. Uznali, iż jest to świetna forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu wspólnie z dziećmi.

Podczas podsumowania projektu padł wniosek, aby zorganizować w przyszłym roku szkolnym Turniej Molky  rodzice – nauczyciele – dzieci – absolwenci.

Wszyscy uznali, że jest to świetny pomysł.

molky2016rft

cze 08

Biesiada na sportowo

W sobotę , 4 czerwca, odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Podczas festynu odbył się mecz piłkarski rodzice – dzieci oraz konkurs rzutów karnych. Wszyscy mogli spróbować swoich sił w turnieju tenisa stołowego i piłkarzyków,  zapoznać się z grami plenerowymi „Molky”, oraz „Kręgle Wikingów”.  Biesiada była także okazją do zaprezentowania przez dzieci swoich talentów. Były śpiewy, tańce, dużo śmiechu i świetnej zabawy.

cze 06

LOKALNEJ AKCJI SPORTOWEJ ciąg dalszy

11 maja miał miejsce w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Molky. Wcześniej zorganizowaliśmy Turniej Szkolny, na którym wyłoniono kadrę reprezentującą nas na Turnieju Międzyszkolnym.  Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy otrzymali gry planszowe  zasponsorowane  przez wydawnictwo TacTic.

Podczas Biesiady Rodzinnej która odbyła się 4 czerwca, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z „Molky”. Tym razem oprócz dzieci naszej szkoły, grali także ich bliscy: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i ich znajomi. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W przyszłym roku planujemy zorganizować „Turniej Molky  rodzice – nauczyciele – dzieci – absolwenci„.

maj 30

Turniej siatkówki

W sobotę w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Turnieju siatkówki. Uczestniczyły w nim trzy drużyny: rodziców, absolwentów oraz uczniów. Turniej rozpoczęła pani dyrektor, która  powitała uczestników.  Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Pierwszy mecz rozegrali między sobą rodzice i absolwenci. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny absolwentów. Kolejne mecze rozegrali absolwenci z uczniami oraz rodzice z drużyną uczniów.  Po zaciętej walce ostatecznie  zwyciężyła drużyna absolwentów. Gratulujemy! Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

maj 30

Nordic Walking

Kontynuując  realizację drugiego zadania  W-f  dla dziewczyn zorganizowaliśmy  klasom VI  zajęcia z kijami. Celem zajęć było zapoznanie uczennic z nową formą aktywności fizycznej jaką jest Nordic Walking. Dla większości była to zupełna nowość.  Dzieci kojarzyły tę formę rekreacji tylko z osobami starszymi. Okazało się, że i one mogą świetnie bawić się wykorzystując  kije. Nauczenie się prawidłowego chodu z kijami nie było takie proste, jakby się to mogło na początku wydawać. Dla niektórych było to  wymagające zadanie. Wszyscy jednak opanowali podstawową technikę  Nordic  Walking.  Zajęcia bardzo pozytywnie wpłynęły na dzieci i były świetną zabawą.

maj 23

Lekcja z pomponami

17 maja  uczennice klasy VI B  Milena, Sylwia,  Wiktoria  przygotowały na zajęcia krótki układ taneczny z pomponami. Pozostałe dziewczęta z klasy miały za zadanie odtworzyć zaprezentowany układ. Dalsza część lekcji przebiegała wg inwencji własnej uczennic. Dziewczęta w małych grupkach próbowały stworzyć swoje mini układy  z nietypowym przyborem, które następnie prezentowały klasie. Rozgrzewka rozpoczynająca zajęcia była także przeprowadzona z użyciem pomponów. Oczywiście podczas zajęć cały czas towarzyszyła nam muzyka. Zajęcia z pomponami zostały także przeprowadzone w klasie piątej.

Starsze posty &laquo

css.php