02. Święta

W zeszłym tygodniu Społeczniaki zajęły się tematem organizowania pracy na dalsze zajęcia.

W tym tygodniu wyjazd do Rudołtowic został odwołany, jednak zajęcia w sali informatycznej się odbywają. Przez jakiś czas był z nami Pan Łukasz H. i rozmawialiśmy o dalszych występach, które zdążymy wykonać jeszcze w tym roku szkolnym. Doszliśmy do wniosku, że moglibyśmy zrobić w Rudołtowicach teatrzyk dla niepełnosprawnych dzieci, jednak to wszystko trzeba jeszcze będzie dokładnie ustalić. Jak na razie musimy skończyć pisać scenariusz na kolejny występ.

Z okazji zbliżających się Świąt, które właśnie się rozpoczęły, życzymy Wam zdrowia, szczęścia, błogosławieństwa Bożego, smacznego jajka, udanych prezentów i – tradycyjnie – mokrego dyngusa :D

01. Słowo wstępu

Jesteśmy grupą „Społeczniaki” z Goczałkowic. Należą do nas uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Goczałkowicach, a naszym opiekunem jest pan Łukasz H. Mamy różne charaktery i zainteresowania, jednak zapisaliśmy się na Społeczniaki, by pomagać innym.

Jesteśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa jeździ do Rudołtowic, gdzie mieści się ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci. Bawią się z nimi, czytają bajki, karmią, chodzą na spacery i rozmawiają. Druga grupa natomiast zajmuje się odwiedzaniem przedszkolaków i czytaniem im bajek. Po przeczytaniu bajki bawimy się z dziećmi i rozmawiamy na tematy związane z bajką, którą im przeczytaliśmy.

Wszyscy kochamy to co robimy i jesteśmy szczęśliwi mogąc przyczynić się do
radości zarówno przedszkolaków, jak i niepełnosprawnych dzieci.