SP w Olszewie

Biwak – Tałty !

21 czerwca pojechałam na biwak do Tałt z moją klasą, czyli klasą V oraz z klasą IV. Budynek, w którym spaliśmy to stara szkoła. Warunki były super. Cały dzień czekaliśmy na wieczór, bo wtedy miało się odbyć ognisko i dyskoteka. W ciągu dnia obejrzeliśmy okolicę, wykonaliśmy różne skecze i wiele innych ciekawych rzeczy. Na drugi dzień graliśmy w różne gry i niektóre osoby( ja też) zaśpiewały piosenkę o uczniach którzy tam byli i co zrobili śmiesznego. Wszystkim biwak się podobał i chcieli zostać jeszcze jeden dzień. Każdy do domu wrócił z uśmiechniętą buzią.
Chciałabym to przeżyć jeszcze raaaaz ! :D

autor: natalia2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

nasze osiągnięcia

Jako realizację  projektu „szkoła z klasą projekt 2.0″ mieliśmy przygotować ankiety a na ich podstawie prezentacje, w czasie ich tworzenia były małe konflikty dotyczące wyglądu prezentacji ale mimo to fajnie się bawiliśmy. w czasie przygotowywania prac wykorzystywaliśmy do pomocy komputery, drukarki, internet i inne narzędzia TIK.

Realizacja projektu to był dobry pomysł, ponieważ uważam, że dzięki temu uczniowie mogli się oderwać od codziennych zajęć szkolnych a zająć się czymś co większość dzieci  lubi czyli pracą na komputerach.

autor: kinga2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie został utworzony kodeks „Szkoła z klasą 2.0″. Był on sporządzony m.in. po to, aby uczniowie naszej szkoły bardziej się zmobilizowali, zorganizowali oraz dotrzymywali pewnych zasad, troszkę odbiegających od statusu szkoły. Coraz częściej zaczęliśmy korzystać na lekcjach z komputera i Internetu, gdzie wyszukujemy potrzebnych informacji na podany temat. Spotykaliśmy się po obowiązkowych godzinach na dodatkowych zajęciach, na których wykonywaliśmy prezentacje. Może na początku wydawało się nam to trudne i czuliśmy troszkę niechęci i mało zainteresowania, to po pewnym czasie nabieraliśmy coraz więcej chęci. Powoli zaczęliśmy odbierać to tak, że dobrze jest się tak spotkać, poznać siebie lepiej oraz nauczyć się wielu nowych rzeczy.  Następnym razem, bym więcej zaangażowania wkładała do różnych projektów od samego początku, bo potem wychodzą niekiedy niedociągnięcia lub coś innego. Na zakończenie projektów ujawniliśmy je na: „Piknik Rodzinny- Dzień Dziecka”. Koncepcje przedstawiliśmy jako prezentacje multimedialne, do czego wykorzystaliśmy ekran, rzutnik i oczywiście komputer. Związane były one z Matematykami oraz różnymi miastami. Inne projekty były pokazane na tablicach. Jedna z nich była w ramach „Głos Uczniowski”, a inna „Cudze chwalicie swego nie znacie” Muszę przyznać, że ci co to widzieli, byli pod wielkim zdziwieniem i przyznali nam pełen szacunek, bo naprawdę projekty wyszły nam super ! :D Kodeks również się nam udał, bo z dnia na dzień, korzystamy z niego bardziej i wykorzystujemy wiele pomocy dydaktycznych.

autor: natalia2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Dziecka- „Piknik Rodzinny 2012″

Dziś, w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka- Piknik Rodzinny”. Na początku zostały zaprezentowane prezentacje, które były wykonywane w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0″. Prezentacje będą również wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna.  Potem został zorganizowany, wcześniej zapowiedziany konkurs pod hasłem „EURO 2012 W MOIM KRAJU”. Każda klasa wytyczyła 3-4 osoby, aby wykonały plakat w ramach warsztatów. W między czasie funkcjonowała kampania wyborcza, na której można było oddać swój głos na przedstawicieli szkoły.  Do SU przeszło 10 osób, w tym 1 chłopiec i 9 dziewczynek. Podobnie jak w tamtym roku kandydowałam i przeszłam to i w tym roku pośród 10 uczniów naszej szkoły się znajduję :) ! Każdy dostał kiełbaskę oraz coś słodkiego. Był również pokaz taneczny i występ, który przedtem pokazano w Mikołajkach na Dniach Europejskich.
Każdy do domu wrócił z uśmiechem na twarzy i z powiedzeniem, że chcemy więcej takich dni !!

autor: natalia2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Jutro odbędzie się prezentacja projektów „Szkoła z Klasą 2.0″ . Przez ostatnich kilka dni, tygodni spotykaliśmy się na dodatkowych godzinach, aby ukończyć prezentacje i się do nich przygotować. Zajęło nam to wiele czasu, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Robiliśmy dużo poprawek dotyczących prezentacji, ale w końcu otrzymaliśmy to na co przez ten cały czas czekaliśmy. Już wkrótce pokażemy to innym !

autor: natalia2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Konkurs „ZNAWCA MAZURSKIEGO MORZA”

W kwietniu przygotowywałam się do konkursu ‚Znawca mazurskiego Morza”. Swoje wolne chwile poświęcałam na to, aby nauczyć się pytań i odpowiedzi, które były podane

na stronie konkursu. Było ich aż 183. 9 maja pojechałam z koleżankami i Panią,
która  poświęcała swój czas by nas odpytywać,  do Mikołajek, gdzie odbył się półfinał tego konkursu. Na drugi dzień z niecierpliwością czekałyśmy na wyniki.
Okazało się, że ja i moja kumpela Patrycja, przeszłyśmy do finału. Cieszyłam się bardzo,
niestety z tego powodu musiałam zrezygnować z wycieczki klasowej, ponieważ podjęłam
decyzję że jednak pojadę na konkurs. I jak się potem okazało warto było. 23 maja pojechałyśmy na finał do Piszu, gdzie zdobyłam 3 miejsce i wygrałam aparat cyfrowy.
Cieszyłam się niesamowicie.

autor: natalia2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

W tamtym tygodniu zakończył się Weekend Majowy. Spędziłam go super. Prawie
cały tydzień spałam w namiocie wraz  z moją siostrą i przyjaciółką. Układałyśmy
układy taneczne, śpiewałyśmy. Robiłyśmy jeszcze  multum rzeczy. Nawet nie wie-

działam, że w ciągu jednego tygodnia można zrealizować tyle rzeczy. Bawiłyśmy się
świetnie. To był tydzień szalonych pomysłów. Chciałabym go jeszcze powtórzyć

autor: natalia2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Zajmuję się prezentacją projektu : Przygotowanie gazetki szkolnej

„Głos Uczniowski”

W naszej szkole trwają ostatnie przygotowania do prezentacji projektów Szkoła z
Klasą 2.0. Są przygotowywane 3 projekty. Moja grupa wykorzystuje sprzęt multi-

medialny np. komputer,  rzutnik, ekran, aparat fotograficzny. Przygotowujemy
prezentacje multimedialne.
Oczywiście projekt jest według Kodeksu 2.0

autor: natalia2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Biwak szkolny:)

20.04.2012 r. odbył się w naszej szkole biwak,w którym uczestniczyły w szczegól-

ności dzieci z Klasy Sportowej. Gdy przyjechaliśmy zakwaterowaliśmy się i zacze-
liśmy grać w Palanta. Wszyscy dobrze się bawili. Potem każdy zjadł pyszną kiełbaskę.
Zrobiliśmy sobie krótki spacerek i zrobiliśmy dyskotekę w czym były tańce i karaoke.
Późno poszliśmy spać. Rano dziewczyny zrobiły śniadanie . Posprzątaliśmy i zaczeliś-
my gry integracyjne. Wszyscy się pożegnali i pojechaliśmy szczęśliwi do domu.

autor: natalia2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Sprawdzian

3 kwietnia 2012 roku wraz z resztą mojej klasy pisaliśmy sprawdzian szóstoklasisty. Podobnie jak każdy kto pisał ten sprawdzian bardzo się denerwowaliśmy.Dzień po egzaminie szacowaliśmy punkty i omawialiśmy zadania. Wszyscy mówili, że sprawdzian był tak bardzo trudny ale z punktów które zliczyliśmy nie wyszło nam tak źle. Jeżeli by się cofnąć do początku roku to na pewno  wszystko przypominaliśmy, dlatego ja jako osoba, która też pisała ten sprawdzian uważam, że nie był ani łatwy ani trudny. :)

 

autor: kinga2011 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (5)
css.php