MAGIA KIBICOWANIA

Dnia 28.10.2015r. został zorganizowany wyjazd na mecz piłki ręcznej PGE Stal Mielec – Chrobry Głogów. Na wspólne kibicowanie wybrała się 44 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie nad którą czuwali: p. Sylwia Kania, p. Marta Grzelak, p. Iwona Stępień i p. Mariusz Woźniak.
Wszyscy w barwach klubowych Stali dopingowaliśmy naszych szczypiornistów, dla których przygotowaliśmy z pomocą p. Sylwii Kani, transparent: „STAL MIELEC TRIUMFUJE GDY CHORZELÓW KIBICUJE”. Niestety pomimo ogromnego dopingu ze strony kibiców nie udało się pokonać drużyny z Głogowa i tym samym mecz zakończył się porażką PGE Stali Mielec 18:27.
sm1Mamy nadzieję, że to nie jest ostatni taki wyjazd i już szykujemy się na kolejny mecz drużyny z Mielca, która podejmie u siebie Azoty Puławy.

Zadanie numer dwa za nami– „wsparcie dla nauczycielki wczesnoszkolnej”

Pod koniec maja nauczyciele biorący udział w programie WF z klasą realizowali drugie zadanie w ramach tego programu. Zadanie to polegało na pomocy nauczycielom z klas młodszych w prowadzeniu wychowania fizycznego. Jako grupę docelową wybraliśmy klasy pierwsze szkoły podstawowej. Nauczyciele wychowania fizycznego pani Iwona Stępień i pan Mariusz Woźniak na początek udali się na zajęcia do naszych koleżanek i podzieli się uwagami dotyczącymi przebiegu lekcji. Następnie umówiliśmy się na przeprowadzenie przez nas pokazowej lekcji wychowania fizycznego. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez nas zabawach, chętnie uczyły się nowych zasad i reguł w nich obowiązujących. Zorganizowaliśmy również mini zawody lekkoatletyczne klas pierwszych. W zawodach były 3 konkurencje: bieg krótki na 40m, skok z miejsca oraz rzut piłeczką tenisową. Zawody sprawiły najmłodszym wiele radości a wyniki zeszły na dalszy plan. Po wykonaniu zadania wspólnie ustaliliśmy iż nasza współpraca będzie częstsza gdyż przynosi wiele korzyści obu stronom a w szczególności naszym wychowankom.

VIII BIEG ULICZNY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY

2 maja w Chorzelowie odbył się VIII GMINNY BIEG ULICZNY o PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY MIELEC z okazji Święta 3-go Maja. Jak co roku nie zabrakło również reprezentantów z Zespołu Szkół w Chorzelowie, którzy pod opieką p. Iwony Stępień stanęli do rywalizacji o sportowe trofea.
Bieg otworzył Jan Kołodziej Przewodniczący Rady Gminy Mielec. Wśród gości zaproszonych był Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, który wraz z przewodniczącym wręczał po zakończonych biegach dyplomy, nagrody i puchary zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Wszyscy nasi uczniowie pomimo mało sprzyjającej pogody dali z siebie wszystko na trasie biegu. Dzięki temu wielu z nich zajęło miejsca na podium. Pierwsza szóstka zawodników otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Składam serdeczne podziękowania uczniom, którzy pomimo dnia wolnego od nauki szkolnej postanowili aktywnie spędzić ten świąteczny dzień. Mam nadzieję że za rok spotkamy się ponownie na trasie biegu ulicznego w Chorzelowie.
biegi1

RODZINNE GRANIE W CHORZELOWIE-LOKALNA AKCJA SPORTOWA

16 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Chorzelowie odbył się rodzinny turniej tenisa stołowego. Zawody zostały zorganizowane w ramach realizowanego przez szkołę programu WF z klasą. Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego odpowiedziało 11 rodziców wraz z swoimi pociechami. Turniej rozegrany został systemem pucharowym stosowanym w szkolnych zawodach tenisa stołowego a uczestnicy rywalizowali na czterech stołach rozstawionych w szkolnej hali sportowej. Najlepszą parą okazali się państwo Mariusz i Igor Korczewscy, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła para Mirosław i Jakub Bąk a trzecie Robert i Karol Pszeniczny. Turniej odbywał się w miłej rodzinnej atmosferze gdzie niejednokrotnie rywalizacja sportowa schodziła na drugi plan. Najmłodszym uczestnikiem był Filip Surowiec, który wraz z swoja mamą Aleksandrą dzielnie rywalizował ze starszymi kolegami ale niestety nie udało mu się zdobyć miejsca „na pudle”. Nagrody dla zwycięzców ufundowała i wręczyła dyrektor szkoły pani Mirosława Wydro. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w turnieju. Po turnieju rodzice wraz z dyrekcją i organizatorami ustalili iż istnieje potrzeba organizowania tego rodzaju imprez dlatego mamy nadzieję że turniej na stałe zagości w kalendarzu naszej szkoły. Pomysłodawcami i organizatorami zmagań byli nauczyciele wychowania fizycznego pani Iwona Stępień i pan Mariusz Woźniak.
tenis 1zm

tenis 2zm

tenis 3zm

tenis 4zm

RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

16 kwietnia o godz.16.30 w Zespole Szkół w Chorzelowie odbędzie się rodzinny turniej tenisa stołowego w ramach Lokalnej Akcji Sportowej. W zawodach mogą wziąć udział drużyny składające się z rodzica i ucznia naszej szkoły. Turniej zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym” lub w przypadku dużej ilości drużyn systemem pucharowym. Zapisy na turniej przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego pani Iwona Stępień i pan Mariusz Woźniak. Wszelkie pytania dotyczące rozgrywek należy kierować do organizatorów. Zapraszamy!!!

„TURNIEJ PIŁKARSKICH PIĄTEK”

13 KWIETNIA O GODZ.14.45 W NASZEJ SZKOLE (HALA SPORTOWA) ODBĘDZIE SIĘ PIERWSZY PIŁKARSKI TURNIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ. KAŻDA DRUŻYNA MUSI SIĘ SKŁADAĆ Z PIĘCIU ZAWODNIKÓW I NIE MUSZA BYĆ ONI Z JEDNEJ KLASY.
Zasady: turniej rozgrywany będzie metodą „każdy z każdym”, czas trwania meczu 2 x 7 min, zapisy przyjmuje pan Mariusz Woźniak do 13 kwietnia do godz.11.Na pytania dotyczące turnieju odpowiada Mariusz Woźniak.

Sportowy turniej pierwszaków

06 marca na hali sportowej przy Zespole Szkół w Chorzelowie odbył się pierwszy turniej sportowy „Małych Mistrzów” pod hasłem „Kto dużo ćwiczy i gra ten zdrowie i humor ma”. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej. Celem zawodów było przede wszystkim kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku, wprowadzanie zdrowej rywalizacji indywidualnej i zespołowej, integracja społeczności uczniowskiej, wdrożenie i utrwalanie sportowego i kulturalnego dopingu. Uczniowie wzięli udział w 10 konkurencjach, które dostarczyły najmłodszym wiele radości i świetnej zabawy, były to między innymi strzały piłką na bramkę, marsz z woreczkami na głowie, bieg z piłka trzymaną na odwróconym pachołku czy rzuty woreczkami do celu. Klasą, która wypadła najlepiej w turnieju była I B. Organizatorem i głównym prowadzącym był nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Woźniak, pomocy przy przeprowadzeniu turnieju udzieliły wychowawczynie klas pierwszych pani Zuzanna Pawłowska i Renata Żak. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych edycji zawodów sportowych, które dostarczyły im niesamowitych przeżyć
.mm1

2mm

3mm

Z wizytą na stadionie Wisły Kraków

07 marca 2015 roku 30 uczniów naszej szkoły miało przyjemność gościć na stadionie Wisły Kraków gdzie rozgrywano mecz ekstraklasy Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz. Mecz ku niezadowoleniu większości widzów zakończył się zwycięstwem gości czyli Zawiszy Bydgoszcz. Uczniowie oprócz oglądnięcia świetnego widowiska sportowego w przerwie meczu mogli zwiedzać stadion oraz zdobyć autograf jednego z piłkarzy Macieja Sadloka. W drodze powrotnej udaliśmy się do McDonalda na krótki posiłek po czym szczęśliwie wróciliśmy do Chorzelowa. Organizatorem wyjazdu na mecz był pan Mariusz Woźniak.
11111

222222

3333333

LOKALNA AKCJA SPORTOWA

Witam!!

Wraz z uczniami zaplanowaliśmy sposób realizacji Lokalnej Akcji Sportowej oraz drugiego zadania, którym będzie „Zdrowe odżywianie” . Jeżeli chodzi o LAS to 16 kwietnia 2015 o godz.16.30 w naszej szkole odbędzie się „Rodzinny turniej tenisa stołowego”. Aby wsiąść udział w rywalizacji należy zgłosić drużynę do prowadzących i musi się ona składać z rodzica oraz ucznia naszej szkoły. Szczegóły turnieju zostaną podane wkrótce. Organizatorami turnieju są nauczyciele wychowania fizycznego pani Iwona Stępień  oraz pan Mariusz Woźniak. Zadanie „Zdrowe odżywianie” realizowane będzie na początku maja tego roku.

Pozdrawiam