paź 03

NASZE ZŁOTKA

DSC_0125Dziewczęta klas VI i V zdobyły złoty medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Skład sztafety :

​Bratuś Natalia
Cirowska Julia
Cylka Natalia
Kabuła Oliwia
Kirchoff Karina
Kowalska Julia
Markiewicz Anna
Tarmasewicz Martyna
Tońska Alicja
Zagalska Natalia

GRATULUJEMY!!!!!

Tydzień wcześniej nasza reprezentacja zajęła 4 (chłopcy) i 5 (dziewczynki)  miejsce w biegach przełajowych. http://www.mostruso.pl/news/s/387/indywidualne-biegi-przelajowe.

 

paź 01

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU 2014

Wrześniowa sobota była w Elblągu dniem bez samochodu. W rowerowym przejeździe miejskim wzięło udział 250 cyklistów. Wśród nich byli nasi uczniowie.

paź 01

TABLICZKA MNOŻENIA NA SKAKANCE

DSC_0649IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia za nami.Oj działo się, działo. Już od samego rana na szkolnym korytarzu zasiadła komisja egzaminacyjna, która za pomyślnie zaliczony egzamin przyznawała tytuł MT EXPERT. Jako jedne z pierwszych do egzaminu przystąpiły panie dyrektor Beata Gawkowska i Beata Giedrojć. Na sali gimnastycznej pani Dorota Kryjom zorganizowała konkursy „Królowa skakanki” i „Piłkarz matematyk”. Królową skakanki została Olga Dziuba z klasy IV c. Nasze patrole egzaminacyjne sprawdzały czy tabliczkę mnożenia znają mieszkańcy naszego miasta. Patrolami opiekowały się pani Elżbieta Okońska I pani Dorota Życzkowska. Koordynatorki projektu panie Jadwiga Jagiełło i pani Karolina Klucznik czuwały nad wszystkim, zbierały relacje, fotografowały, filmowały, wręczały nagrody. Mamy nadzieję , że po raz kolejny uda się nam uzyskać Certyfikat udziału w akcji.

paź 01

SZKOLNE DOŻYNKI 2014

123 września 2013 – Plon niesiemy plon w gospodarza dom. Już od 5 lat w naszym szkolnym ogrodzie odbywają się DOŻYNKI. Wiecie, że jest to polski zwyczaj podziękowania rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw. Święto, mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych, jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i jednocześnie prośbą o pomyślność przyszłych. Nasze osiemnastkowe dzieci też zamieniają się w ogrodników Pierwszaki są sadownikami, drugoklasiści hodują zioła a trzeciaki pracują na swoich grządkach. Pracują efektywnie  Mają się czym pochwalić…

paź 01

JESIENNE TURYSTYCZNE WYPADY

Oto krótka relacja z wycieczki klasy  4c i 4d do uroczego miejsca nieopodal Elbląga. To właśnie Zaporowo przywitało nas pięknym lasem, połyskującym w blasku ostatnich promieni słońca jeziorem. Właśnie tam na łonie natury spędziliśmy miło czas. Pan leśniczy opowiedział nam wiele ciekawostek na temat życia roślin i zwierząt w lesie. A potem integrowaliśmy się podczas zabawy przy ognisku. Było super !!!

wrz 17

ZDROWA LITERKA „A”

5_1268_P1080047Pierwszaki poznają pierwsze literki. Dzisiaj spotkanie z literką A. Nie dziwi więc ich skład śniadania: ananas, awokado, arbuz,… Smacznego!!!!

wrz 17

AKTYWNE PIERWSZAKI

1     Uczniowie klasy I b jako pierwsi w naszej szkole realizują program MAŁY MISTRZ.

Dzielne pierwszaki przez wrzesień i październik zdobywają odznakę turysty, a przez cały rok pływaka – wodniaka (zajęcia na basenie).
Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.

wrz 15

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POD HASŁEM „TURYSTO SZANUJ ŚRODOWISKO”

8

„Turysto! Szanuj Środowisko!”. Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. Tym razem chcemy wraz z Fundacja Nasza Ziemia zachęcać do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką?

Czyli promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę.

 

Na początek, w piątek idziemy do lasu elbląskiego – Bażantarnia W sobotę rajd rowerowy, a zaczęliśmy w poniedziałek sprzątaniem w parku, w drodze do kina, teatru,… do domu. Nasze hasło NIE ŚMIECIMY!!!

 

wrz 15

NA SPORTOWO ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

wrz 15

U NAS – REALIZUJEMY PROGRAM „MAŁY MISTRZ”

4

Starsze posty &laquo

css.php