«

»

kwi 14

BANK POMYSŁÓW NA WIELKANOC

1Święta Wielkanocne stwarzały doskonałą okazję do wspólnej zabawy. Niestety czasy, kiedy turlanie jajek czy gra w kręga królowały na podwórkach, dawno już minęły.

Szkoda!!! Może uda nam się coś przywrócić z dawny tradycji. Kto dziś zna grę w “kręga”, wie czemu służyła huśtawka wielkanocna? Co to jest turlanie jaj? Po odpowiedzi na te pytanie ruszyliśmy do Elbląskiego Muzeum. 

Już wiemy, że „Gra w kręga” to gra drużynowa. Polegała na toczeniu masywnego kręga - wykonanego z pnia drzewa i przebiciu go, uderzaniem drewnianymi kijami, poza metę  przeciwników, co gwarantowało zwycięstwo.

Przeczytaj cały tekst: Jajka będą toczyły się z pagórka – Sierpc http://naszsierpc.pl/197618,Jajka-beda-toczyly-sie-z-pagorka.html#ixzz2ytb9ubvO

 

1 komentarz

  1. Anna Sikora

    U nas stukamy się jajkami:) Szczęscie i dobrobyt zapewniony ma ten kto wyjdzie z potyczki z całym jajkiem. Pozdrawiamy z Ustronia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php