«

»

lis 23

ZADANIA WYBRANE!

W tygodniu poprzedzającym obrady Sportowego Okrągłego Stołu, w sali gimnastycznej wszyscy uczniowie i rodzice naszych dzieci wypełniali ankiety, odpowiadając na pytania:

 1. Co ci się podoba na lekcji WF?
 2. Co byś zmienił/zmieniła?

Przygotowaliśmy prezentację wyników ankiet, dekorację. Zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich klas II-VI, rodziców, nauczycieli i dyrektor szkoły na podsumowanie propozycji naszych uczniów i wybór zadań na ten rok.

W dniu 10 listopada o godz.11.40 w sali gimnastycznej odbyła się szkolna debata na temat wychowania fizycznego. Wzięło w niej udział 40 uczniów, 5 nauczycieli, dyrektor szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Prowadziły ją nauczycielki  - koordynatorki projektu: p. Dorota Kryjom – n-l wychowania fizycznego oraz p. Dorota Życzkowska – ed. wczesnoszkolna

Debata rozpoczęła się od przedstawienia tego, co udało nam się zrobić w ubiegłym roku, potem przyszedł czas na omówienie założeń programu „WF z klasą”, akcentując, które z proponowanych zadań możemy wybrać do realizacji. Uczniowie mieli czas, aby zastanowić się nad wyborem konkretnego zadania dla szkoły.

Rozpoczęto dyskusję, w której podano zalety prowadzonych lekcji wf. Do najczęściej wymienianych należały: muzyka na WF, podział na grupy.. Później przedstawiciele klas skoncentrowali się w swoich wypowiedziach na minusach lekcji wf.

Przede wszystkim podawano:

- mała sala gimnastyczna, szatnie- przebieralnie przechodnie, łączenie na zajęciach dziewcząt i chłopców, mało czasu na przebieranie, współzawodnictwo, mało zajęć na świeżym powietrzu, mało zabaw.

Następnie zaproponowano, co zmienić, aby lekcje wf były atrakcyjne i satysfakcjonujące.

Oto wymieniane najczęściej:

 • budowa orlika i zgłoszono postulat rozbudowy szkoły – powstanie dużej sali gimnastycznej.
 • remont szatni
 • prowadzenie gier terenowych,wycieczki rowerowe, taniec, gry zespołowe, więcej zabaw.
 • ustalenie planu tak, aby były dwie godziny WF po rząd, raz w tygodniu.

 

 

 

ZADANIA POPRZEZ GŁOSOWANIE WYBRANE:

1- 2 lekcje WF-u pod rząd

2- Prowadzenie lekcji przez uczniów „Szczęśliwy dzień”

3- Wyjścia na pobliskie place zabaw i siłownie.

1 komentarz

 1. Zuzanna

  Dziękuję za relację z przygotowań i przeprowadzenia debaty Sportowego Okrągłego Stołu.
  Bardzo rzetelnie i skrupulatnie przeprowadziliście, wśród całej społeczności szkolnej, ankiety na temat wychowania fizycznego. Plus za przygotowanie podsumowania w formie graficznej. Można z łatwością w każdej chwili sięgnąć do wyników i dalej opracowywać plan działania. Rozumiem, że wyżej wymienione zadania przegłosowaliście poprzez podniesienie niebieskiego balonika do góry, tak? Bardzo ciekawa forma głosowania (w dodatku łatwo zliczyć głosy :D ). Czy rzeczywiście w drugim semestrze nastąpi zamiana w planie lekcji tak, aby WF było pod rząd? Czy napotkaliście jakiekolwiek problemy w związku z realizacją tego punktu?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Zuzanna Machalska
  WF z Klasą

  PS Gratuluję owocnej debaty SOS :D

 2. Zuzanna

  Zachęcam Was do opublikowania podsumowania zadań w semestrze zimowym!
  Czy udał się przeprowadzić cykl „Szczęśliwych dni”? Czy mogę również zaznaczyć, że jest to Wasze sztandarowe zadanie na semestr zimowy, które według naszej nomenklatury nosi nazwę „Odwrócone lekcje”?

  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/dla-uczestnikow/zadania-szkol-ii-edycja

  Z niecierpliwością czekam na publikacje kolejnych wpisów,
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php