Menu

Szkoła

  • Gimnazjum w Gostkowie, Gostkowo
  • Nauczyciel

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 5670 razy

Informuj o wpisach


Najnowsze komentarze

Kategorie

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Firstyme WordPress Theme.
Designed by Charlie Asemota.

LAS już za nami

29 maja 2015 - Author: hubsonxo2.pl

24 maja 2015 roku w niedzielne popołudnie już po raz czwarty organizowany był FESTYN RODZINNY – IV BIEG ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA . Impreza ta od samego początku miała i ma charakter sportowy i rozpoczyna się biegiem, w którym uczestniczą nie tylko dzieci i uczniowie naszej szkoły, ale również rodzice  i wszyscy chętni, którzy zapiszą się na bieg.

w organizację naszego sportowego święta jak co roku włączają się władze gminy Krobia i gminy Miejska Górka, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie szkoły oraz strażacy i policjanci, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników biegu.

Na miesiąc przed festynem rodzinnym nauczyciele, którzy w tym roku szkolnym włączyli się w akcję WF Z KLASĄ, powołali grupę uczniów, którzy pomagali zorganizować naszą Lokalną Akcję Sportową. Zajmowali się oni przede wszystkim zrobieniem plakietek na bieg i roznoszeniem plakatów z informacją o festynie.

Głównym celem festynu jest przede wszystkim integracja ze środowiskiem lokalnym i zachęcenie mieszkańców okolicznych miejscowości do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Każdy, kto wziął udział w festynie mógł znaleźć coś dla siebie, bo oprócz biegu można było wziąć udział w wielu konkurencjach , w które zaangażowane były całe rodziny. Nie mogło zabraknąć sportowych potyczek rodzinnych, skoków na trampolinie, występów, wśród których znalazły się pokazy sztuk walki i występy naszych uczniów. Dla tych wszystkich, którzy opadli z sił podczas biegu i dla tych, którzy dopingowali na mecie zawodników, znalazła się pyszna strawa w postaci kiełbaski z grilla, grochówki i pysznego ciasta.

DSC03562 DSC03519 DSC03614 DSC03663 DSC03717

Więcej zdjęć na stronie www.zsgostkowo.pl

1 komentarz - Categories: Bez kategorii

Uzależnia mnie tylko sport

27 maja 2015 - Author: hubsonxo2.pl

Nasza szkoła przystąpiła do aktywnego uczestnictwa w kampanii pod hasłem „Uzależnia mnie tylko sport”, która skierowana jest do wszystkich Wielkopolan. Kampania organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego ma na celu przede wszystkim promocję i realizację zadań dotyczących profilaktyki uzależnień w połączeniu z aktywnością ruchową uczestników imprez. Składa się ona z cyklu biegów, w których startuje przedszkolak lub uczeń oraz jego rodzic lub opiekun prawny.

W pierwszym biegu,  który odbył się w Miejskiej Górce nasz Zespół Szkół reprezentowało 20 uczestników natomiast na kolejną imprezę, która ma się odbyć w Zbąszyniu, planujemy wysłać potężną grupę 70 reprezentantów.

Bieg ten ma charakter sztafetowy, startują w nim wszystkie kategorie wiekowe: przedszkolaki, klasy, I-III,I-IV, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Ciekawy jest też dystans od 200 – 400 metrów dla dzieci, a do 2000 dla opiekuna.

DSC_2535 DSC_2539 DSC_2547 DSC_2558 DSC_2566

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

Lekcje wychowania fizycznego poza murami szkoły.

25 maja 2015 - Author: hubsonxo2.pl

DSC_1596DSC_1594DSC_1590DSC_1591DSC_1587DSC_1583DSC_1580DSC_1578DSC_1584DSC_1588W ramach realizacji  drugiego zadanie do wyboru  postanowiliśmy zrealizować lekcje poza szkołą. Lekcje wychowania fizycznego poświęcone  marszobiegom lekkoatletycznym z pokonywaniem przeszkód naturalnych wzbudzają  wśród uczniów naszej szkoły ogromnym entuzjazm . Są tez doskonałym przetarciem przed biegami przełajowymi dlatego poświęcamy na to około 4 h lekcyjnych w każdym semestrze. Jesteśmy szkoła wiejską więc w naszych okolicach nie brakuje miejsc na ciekawe wyprawy. Z przyjemnością opuszczamy mury szkoły by poczuć prawdziwą wolność wśród pół, łąk i lasów. Nie ma przeszkody której byśmy nie pokonali ;-) .

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

Zadania do wyboru w semestrze letnim i organizacja LAS – u.

27 lutego 2015 - Author: hubsonxo2.pl

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Pogoda za oknem sama wskazuje na to, że niedługo będziemy żegnać się z zimą. Jest to najlepszy czas by zaplanować zadania, które będziemy realizować w semestrze letnim. Dla nas priorytetowe okazały się przede wszystkim trzy zadania.
Pierwsze z nich dotyczy zadań w terenie i to nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego. Chcielibyśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i np. podczas godzin wychowawczych bawić się z uczniami w podchody. Dzięki temu uczniowie aktywnie spędzą czas, zintegrują się, a co najważniejsze -  do zadania włączą się też nauczyciele uczący innych przedmiotów.  Lekcje przyrody także mają odbyć się w terenie, bo przecież poznawanie naszej flory i fauny może być połączone z marszobiegiem. W ramach zajęć pozalekcyjnych planujemy również rajd rowerowy do Miejskiej Górki, by spotkać się z uczniami tamtejszej szkoły i rozegrać różne konkurencje sportowe. Spotkanie planowane było już dawno, jako forma rewanżu po spotkaniu w naszej szkole, które odbyło się w listopadzie 2014 roku.
Chcemy również rozruszać naszą młodzież podczas tematycznych przerw. Planujemy zorganizować ruchowe przerwy np. ze skakanką, z piłką, z „Zośką”,  czy z kijkami nording walking.
Trzecim zadaniem, które chcemy realizować w semestrze letnim, jest włączenie wszystkich nauczycieli i rodziców w nasz projekt.  Chcielibyśmy zorganizować mecz piłki nożnej, w którym z dziećmi zagraliby rodzice i pracownicy szkoły.

Już teraz musimy zaplanować LAS.
Lokalna akcja sportowa ma u nas szeroki zasięg i nie pierwszy raz będziemy taką akcję organizować.

W naszej szkole zorganizujemy już po raz czwarty FESTYN RODZINNY – BIEG PIOTRA I PAWŁA.  Impreza rodzinno – sportowa odbywa się u nas pod koniec maja i na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. Połączyliśmy gry i zabawy dla dzieci, pokazy różnych  talentów na scenie, biesiadę przy stołach z biegiem, w którym mogą wziąć udział  wszyscy niezależnie od wieku. Co roku impreza zbiera coraz więcej zwolenników i nie wykluczone, że w tym będzie nas jeszcze więcej.

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

ROZPOCZĘCIE FERII ZIMOWYCH NA SPORTOWO – ZAJĘCIA RUCHOWE W SALI GIMNASTYCZNEJ W ZSOIZ W KROBI

22 lutego 2015 - Author: hubsonxo2.pl

 

13 lutego 2015 roku, kiedy wszystkie dzieci w Wielkoposlsce rozpoczęły ferie, uczniowie Zespołu Szkół w Gostkowie postanowili rozpocząć je na sportowo. Wyjazdy na salę gimnastyczną do ZSOiZ w Krobi stały się już naszą tradycją, bo to rewelacyjny sposób, by aktywnie spędzić czas wolny i odreagować jakże ciężki okres wystawiania ocen na I półrocze.Rozegrano kilka meczy pomiędzy trzema zespołami, które przynosiły ze sobą wiele radości, zabawy, humoru, a co najważniejsze – satysfakcji, że każdy mógł się wykazać na boisku i współpracować w drużynie, którą jednoczył wspólny cel – zdobycie gola. Po skończonych zajęciach okazało się, że nie ważny był zwycięzca. Dla wszystkich uczestników wyjazdu najważniejsze były wspólnie spędzone chwile i możliwość naładowania akumulatorów w aktywny, sportowy sposób. Dla uczniów Zespołu Szkół w Gostkowie to priorytet, ponieważ w tym roku szkolnym szkoła walczy o kolejne sportowe wyróżnienie – WF Z KLASĄ. Opiekunami grupy byli: pan Hubert Urbaniak i pani Magda Szwarczyńska.

 

IMG_9471 IMG_9451 IMG_9424 IMG_9483 IMG_9406

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

Integracja i dobra zabawa w jednym

2 lutego 2015 - Author: hubsonxo2.pl

DSC_0553Po organizacji Sportowego Okrągłego Stołu uczniowie klasy VI szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Gostkowie spędzili czas  w wyjątkowy sposób, bo na sportowo. Z tej okazji zaprosili kolegów
i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce, którym towarzyszyli opiekunowie pani Mariola Grobelna i Kamil Zbaraż. Dzieciaki chętnie włączały się do wspólnych zabaw i rozgrywek sportowych, które przygotował dla nich pan Hubert Urbaniak i pani Dorota Forecka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w palanta. Rywalizacja pomiędzy szkołami przysporzyła uczestnikom gry wiele radości. Mimo zdrowego współzawodnictwa zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Dzieci świetnie spędziły czas nie tylko bawiąc się ze sobą podczas rozgrywek sportowych, ale też przy wspólnym posiłku, którym była kiełbaska z ogniska. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie,  które łączyło  się z obietnicą, że było to pierwsze, ale nie ostatnie takie spotkanie. Dzieci zapraszały się wzajemnie i dopytywały opiekunów, kiedy będą mogły zrewanżować się w kolejnych sportowych konkurencjach.

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

Czas wyciągnąć wnioski z SOS- u.

- Author: hubsonxo2.pl

Jesteśmy już po Sportowym Okrągłym Stole. W naszej szkole był on bardzo owocny. Pojawiło się wiele innowacyjnych pomysłów, które z pewnością poprawią atrakcyjność zajęć wychowania fizycznego. Najważniejsze dla nas było to, że podczas debaty głos zabierali wszyscy uczniowie, nie tylko ci, którzy uwielbiają w- f ale także ci, którym ćwiczenia fizyczne sprawiają trudność. I to właśnie na postulaty tych osób zwracaliśmy dużą uwagę, bo zależy nam na tym, by wszyscy uczniowie czerpali przyjemność z zajęć ruchowych i spędzali aktywnie swój czas. Priorytetem jest też dla nas włączenie do zajęć z muzyki (i jeśli się da -  innych przedmiotów) elementów ćwiczeń ruchowych (np. taniec).

Po Sportowym Okrągłym Stole musieliśmy też przeanalizować, które zadania można realizować od zaraz, a które będą wymagały czasu. Do tej pierwszej grupy z pewnością zaliczymy m.in. zwiększenie liczby godzin przeznaczonych na ćwiczenie gier zespołowych, w okresie zimowym wprowadzanie na sali gimnastycznej więcej gier i zabaw z piłkami i zajęć z tenisa stołowego,  wprowadzanie nowych gier( futbol flagowy wprowadziliśmy już od listopada).

W tej drugiej grupie zadań, których realizacja będzie rozciągała się w czasie, znajdą się m. in.: organizacja turniejów szkolnych, dostosowanie plan lekcji, by uczniowie mogli uczęszczać na lekcje dodatkowe, organizacja wyjazdów na basen i sukcesywne  zakupienie brakującego lub zużytego sprzętu.

 

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

Wprowadzamy nową grę podczas zajęć dodatkowych.

14 stycznia 2015 - Author: hubsonxo2.pl

DSC_0927DSC_0955DSC_0949DSC_0891DSC_0927DSC_0950DSC_0962DSC_0924DSC_0942DSC_0889DSC_0887DSC_0948 

Obrady Sportowego Okrągłego Stołu odbyły się w naszej szkole na początku listopada. Wówczas zapisaliśmy zadania, które chcemy zrealizować podczas tego roku szkolnego. Pierwszym z nich było wprowadzenie nowej gry (Futbol Flagowy) podczas  zajęć dodatkowych. Koło sportowe, na które uczęszczają uczniowie klasy V i VI, odbywa się we wtorki na boisku szkolnym. Zima w tym roku jest nam przychylna, pogoda dopisuje, dlatego zajęcia mogą odbywać się się regularnie tym bardziej, że cieszą się dużym powodzeniem wśród naszych uczniów. Najpierw dzieci opanowywały technikę nowej gry, jednak najwięcej zabawy miały podczas rzeczywistych rozgrywek.

 

 

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

Sportowy Okrągły Stół

14 listopada 2014 - Author: hubsonxo2.pl

IMG_8266 IMG_8263 IMG_8255 IMG_8260 IMG_8252

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Gostkowie przyłączył się do projektu
„W-f z klasą”. Pierwszym etapem tego programu było przeprowadzenie Sportowego Okrągłego Stołu, który w naszej szkole odbył się 14 listopada 2014 roku. Na obrady zaproszono Panią Dyrektor – Dominikę Stróżyk, notatki ze spotkania prowadziła pani Magdalena Szwarczyńska – nauczyciel wspomagający, a debatę prowadził koordynator przedsięwzięcia, nauczyciel wychowania fizycznego – pan Hubert Urbaniak.

Na obrady SOS stawili się przedstawiciele uczniów szkoły podstawowej. Reprezentowali oni kolegów i koleżanki ze swoich klas.

Koordynator projektu powitał wszystkich zgromadzonych. Przedstawił ogólne założenia programu.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor, która wyraziła swoje zadowolenie, że nasza szkoła bierze udział w takim programie i przypomniała, że ruch jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Wspomniała też, że będzie wspierać wszystkie dobre pomysły, które zostaną podane  podczas rozmowy.

Pan Hubert Urbaniak nadmienił, że do obrad SOS przygotowywano się kilka tygodni.
W niektórych klasach przeprowadzono ankiety na temat zdrowego stylu życia i ruchu oraz tego, o jakich lekcjach wychowania fizycznego marzą nasi uczniowie. Również podczas godzin wychowawczych nauczyciele apelowali, by uczniowie pomyśleli nad tym co chcieliby zmienić na lepsze, by lekcje w – f były dla nich bardziej atrakcyjne i sprawiały im radość.

Następnie oddano głos uczniom, którzy najpierw podali dwa kluczowe pytania, zadane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie mieli wypowiedzieć się w kwestii:

  1. Co chcemy poprawić na zajęciach wychowania fizycznego?
  2. Jakiego wsparcia potrzebujemy, by wprowadzić zmiany?

Odpowiedzi na pytanie 1 padały bardzo różne. Sekretarz spisał w postaci następujących wniosków:

-  zwiększyć liczbę godzin przeznaczonych na ćwiczenie gier zespołowych;

-  w okresie zimowym zwiększyć liczbę ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych (obwody stacyjne);

-  w okresie zimowym wprowadzać na sali gimnastycznej więcej gier i zabaw z piłkami;

-  w okresie zimowym wprowadzać więcej  zajęć tenisa stołowego;

-  wprowadzać nowe gry, by lekcje w-f były dla ucznia atrakcyjne i pozwalały odkrywać nowe dyscypliny sportowe ;

-  zwiększyć ilość zabaw w terenie, np. podchody, marszobiegi, ścieżki zdrowia;

-  zwiększyć ilość turniejów szkolnych, które umożliwią uczniom klasową i szkolną sportową rywalizację;

-  dostosować plan lekcji tak, by nie kolidował z zajęciami dodatkowymi z wychowania fizycznego;

-  zwiększyć ilość wyjazdów na basen, a w okresie zimowym na lodowisko;

-  zorganizować turniej pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami np. w piłce nożnej, siatkówce.

Jako pierwszy realizowany będzie punkt dotyczący wprowadzania nowej gry (football flagowy) na zajęciach dodatkowych.

Na 2 pytanie uczniowie zgodnie odpowiadali, że oczekują wsparcia zarówno od Pani Dyrektor, Rady Rodziców jak i władz, ponieważ realizacja wielu tych wyżej wymienionych postulatów wiąże się ze zgromadzeniem środków finansowych, chociażby na zakup nowego, czy wymianę już zużytego sprzętu (np. bramki, sprzęt do tenisa stołowego, piłki, rakietki do badmintona).

Na zakończenie pani Magdalena Szwarczyńska poinformowała uczniów o istniejącym już  blogu Zespołu Szkół w Gostkowie, na którym będą zamieszczane informacje o wszystkich wydarzeniach sportowych, które będą miały miejsce w naszej szkole.

Spotkanie, które trwało prawie dwie godziny lekcyjne, zakończone zostało wspólnym zdjęciem wszystkich osób biorących udział w debacie, które potraktowaliśmy jako dobrą wróżbę powodzenia naszego przedsięwzięcia.

2 komentarzy - Categories: Bez kategorii

POWITANIE

14 października 2014 - Author: hubsonxo2.pl

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Gostkowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji „WF Z KLASĄ”. Wszyscy nauczyciele (nie tylko wychowania fizycznego) chcą zachęcić naszych uczniów do aktywnego spędzania czasu, oderwania się od siedzącego trybu życia. W tamtym roku szkolnym zdobyliśmy tytuł SZKOŁA W RUCHU, z czego jesteśmy bardzo dumni. Mamy nadzieję, że lekcje w – fu będą dla wszystkich uczniów atrakcyjne, przyjemne i dadzą satysfakcję każdemu uczniowi. Naszym celem jest też pokazanie uczniom, w jaki sposób mogą spędzać czas wolny, łączą go z aktywnym wypoczynkiem.

Zaglądajcie na naszego bloga. Tutaj dowiecie się o wszystkich aktualnościach sportowych.

 

2 komentarzy - Categories: Bez kategorii

css.php