Mini Fit – mini test sprawności fizycznej

Mini Fit został przeprowadzony w naszej szkole w pierwszej połowie maja zgodnie z instrukcją dla poszczególnych prób. Uczniowie zostali poinformowani w jakim celu przeprowadzamy mini test sprawności fizycznej, jakie cechy motoryczne będziemy badać i jak ważne jest zaangażowanie przy wykonaniu poszczególnych prób. Każdy uczeń ma założoną „kartę sprawności”, która pozwoli obserwować zmiany w wynikach i wyciągać odpowiednie wnioski i wskazania do pracy nad sobą. Oceniając globalnie wyniki naszych uczniów naszą bolączką są biegi długie. Znamy też przyczynę takiego stanu rzeczy, a mianowicie brak boiska i terenu w okolicy szkoły, gdzie można by popracować nad wydolnością fizyczną. W przyszłym roku szkolnym postaramy się to zmienić, są szanse na korzystanie z pobliskiego boiska Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczniowie zostali poinformowani o poziomie swojej sprawności fizycznej, dostali wskazówki, jak w prosty sposób popracować nad sobą i co robić, by w kolejnych próbach poprawić swoje wyniki. Kolejny Mini Fit we wrześniu, więc hasło na wakacje: „dzień bez ruchu to stracony dzień”. Każda aktywność fizyczna w okresie wakacji to duża przyjemność. Rower, rolki, pływanie, gry i zabawy na świeżym powietrzu, spacery i biegi. Bez tego wakacje nie będą udane. Trzymamy formę !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge