Lekcje poza szkołą

Wśród wielu zgłoszonych podczas „Sportowego Okrągłego Stołu”  postulatów dotyczących lekcji wychowania fizycznego podkreślana była przez uczniów możliwość korzystania z pobliskiego basenu należącego do Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Nawiązaliśmy kontakt z właścicielami obiektu i uzyskaliśmy możliwość organizowania zajęć na basenie w bardzo atrakcyjnej cenie, która obejmowała również naukę pływania z instruktorem. Przygotowaliśmy ofertę i przedstawiliśmy ją rodzicom dzieci klas 4-6 i udało się. Sześć grup uczęszcza już systematycznie raz w tygodniu na zajęcia pływania. Co nas szczególnie cieszy, do oferty przyłączyły się także dwie grupy z klas 1-3, które również w ten sposób postanowiły urozmaicić swoje lekcje wychowania fizycznego. Pozytywne wrażenia uczniów oraz rodziców spowodowały, że kolejne klasy są już zainteresowane lekcjami na basenie od nowego semestru. Ulubioną częścią zajęć w wodzie, jest ta poświęcona nauce skoków do wody i nurkowaniu w głębszej części basenu.

6 5 8 9 1 2

W ramach lekcji poza szkołą udało nam się zrealizować kolejny postulat z debaty związany z organizacją zajęć w pobliskim terenie, która skompensuje nam brak boiska w naszej placówce. W pierwszej kolejności wykorzystaliśmy to co nam najbliższe: plac zabaw na dziedzińcu szkolnym i siłownię plenerową na pobliskim osiedlu, na których zostały zorganizowane zajęcia w formie zwinnościowego toru przeszkód i obwodu stacyjnego z ćwiczeniami. Samo wyjście  w teren  było już dużą atrakcją i przeżyciem dla uczniów a ciekawa forma zajęć pozostawiła dodatkowe, pozytywne wrażenia i poczucie wyżycia ruchowego.

dsc07535 dsc07538 dsc07543 dsc07537 dsc07542 dsc07544 dsc07560 dsc07563 dsc07569 dsc07573 dsc07575 dsc07579

Przed nami kolejne zadania. Po feriach świątecznych mamy w planie wyjście na lodowisko, zabawy na śniegu a wiosną chcemy korzystać z pobliskiego boiska piłkarskiego Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie ciekawie.

 

One thought on “Lekcje poza szkołą

 1. Moi drodzy, dziękuję za spójną i szczegółową relację z wyjść poza szkołę. Bardzo się cieszę, że Wasza szkoła odpowiada na potrzeby uczniów i realizuje postulaty wysunięte przez nich podczas SOS-u.

  Na fotorelacji wyraźnie widać, że uczniowie z wielką przyjemnością wzięli udział w zadaniu. Mam nadzieję, że zajęcia na basenie staną się tradycją w Waszej szkole, o czym będziecie mogli poinformować czytelników w przyszłej edycji programu. Od 15 czerwca ruszyła rejestracja do III edycji WF-u z Klasą. Czekają Was nowe wyzwania i jeszcze więcej zabawy. Nie może Was zabraknąć :) .

  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/przewrot-na-wf-ie-rejestracja-do-iii-edycji

  Pozdrawiam przeserdecznie,
  Magda
  Zespół WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge