Jesteśmy MISTRZAMI …

21 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2016. Miło nam poinformować, że nasza szkoła okazała się najlepsza w klasyfikacji generalnej, a odpowiedznio w kategorii chłopców byliśmy bezkonkurencyjni i zajęliśmy 1 miejsce, zaś dziewcząt 4 miejsce. Na sukcesy ciężko przez cały czytaj dalej »

Podsumowanie zadania semestru letniego III edycji programu WF z klasą

Czas podsumowań semestru letniego programu „WF z klasą” to czas zbliżającego się końca roku szkolnego. Podsumowując działania  dotychczasowe mogę stwierdzić, że uczniowie  naszej szkoły wraz z opiekunami  zaangażowali się w realizację poprzez działania związane z aktywnością na świeżym powietrzu. Na naszym blogu zamieszczaliśmy na bieżąco wszystkie działania sportowe oraz te, które dotyczą naszych założeń związanych czytaj dalej »

GRATULACJE! … 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w TAG RUGBY …

9 czerwca na Arenie Lublin odbył się Finał Szkolnej Ligi TAG Rugby (Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w TAG RUGBY). Podopieczni pana Wojciecha Pojety juz po raz drugi  (na jesieni 2015 w Halowych Mistrzostwach Polski) awansowali do ścisłego finału rozgrywek ogólnopolskich. Tym razem reprezentacja (rocznik 2005) Szkoły Podstawowej nr 30 im Króla Kazimierza Wielkiego osiągnęła ogromny czytaj dalej »

Brązowy medal igrzysk w gimnastyce sportowej …

III miejsce w gimnastyce sportowej … Dnia 8 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół nr 8 w Lublinie odbyły się zawody w gimnastyce sportowej w ramach szkolnych igrzysk sportowych. Zawodniczki aszej szkoły zaęły III miejsce zdobywając medal brązowy w klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt. II miejsce i srebrny medal zdobyła Julia Mordel z klasy 3d czytaj dalej »

II miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych w TAG RUGBY Chłopców…

7 czerwca 2016 roku na boisku KS BUDOWLANI LUBLIN odbyły sie Igrzyska Szkół Podstawowych miasta Lublin w TAG RUGBY (chłopcy i dziewczęta) Ogromny sukces odnieśli chłopcy – podopieczni pana Wojciecha Pojęty. Niewiele zabrakło, aby powtórzyli zeszłoroczny sukces (mistrzostwo szkół podstawowych) Tym razem zajęli w turnieju finałowym II miejsce ulegając w meczu na szczycie 2:1 reprezentacji czytaj dalej »

Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji …

W dniach 5-6 czerwca uczestniczyliśmy w Festiwalu Otwartej Edukacji w Warszawie, czyli w podsumowaniu pracy Uczniów i Nauczycieli czestniczących w programach: WF z Klasą, Szkoła z Klasą 2.0, Koduj z Klasą, Cyfrowa Akademia oraz Eduspaces ’21. Otwieramy szkołę! Było to ogromne wydarzenie zorganizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. To wieliie wyróżnienie dla naszej szkoły. W Festiwalu czytaj dalej »

Konkurs Rowerowy Maj rozstrzygnięty – 3 miejsce w Lublinie …

W dniu 04.06.2016 r. (sobota) odbył się finał Kampanii ‘Rowerowy Maj” w której szkoła nasza brała udział. O godz. 17.00 na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur przy Al. Racławickich odbyło się wręczenie głównych nagród i dyplomów dla zwycięskich szkół. Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie im. Króla Kazimierza Wielkiego zdobyła III miejsce w Lublinie. czytaj dalej »

S U K C E S Awans do Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w TAG RUGBY …

Kolejny raz uczniowie i uczennice (rocznik 2005) z naszej szkoły okazali się najlepsi w rozgrywkach TAG RUGBY w województwie lubelskim.  Jednocześnie zawody były półfinałem Szkolnej Ligi Tag Rugby (ogólnopolskiej rywalizacji szkół podstawowych w TAG RUGBY). Zwycięzcy półfinałów awansowali do Ogólnopolskiego Finału SLTR (Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych) Finał odbędzie się 9 czerwca 2016 na boisku Areny czytaj dalej »

Brązowy medal w piłce nożnej chłopców

Wspaniały sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły, podopieczni pana Wojciecha Pojęty ….  Podczas trwających przez cały maj rozgrywek w piłkę nożną udowadniali innym, że są najmocniejszą reprezentacją. Przegrali tylko jeden mecz (w półfinale) …. mogli więc tylko powalczyć o brązowy medal. …. to im się udało G R A T U Lu j E M y czytaj dalej »

To już X MiniOlimpiada w naszej szkole … >> Turniej u Króla Kazimierza Konkurencje sportowe, które Król Kazimierz tego dnia organizuje … (pdf) >>>

css.php