VI miejsce w Polsce w mini piłce siatkowej !!!!!!!!

20150409_122245

Wielki sukces Andrychowa  na szczeblu ogólnopolskim -
VI miejsce w Polsce dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Zakończyły się  trwające 4 dni Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej szkół podstawowych, które odbywały się w Głuchołazach. Województwo małopolskie reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie, które w kwietniu wygrały finał wojewódzki Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W czwartek odbywały się eliminacje w grupach, gdzie zawodniczki SP2 Andrychów pokonały SP6 z  Białej Podlaskej  i SP Międzyborów ( woj.  Mazowieckie) oraz w trzecim spotkaniu  uległy zespołowi z województwa pomorskiego -  ZKiW Stężyca.  Ostatacznie zajęły drugie miejsce w grupie, awansując do najlepszej ósemki w Polsce.
W piątek rozgrywki finałowe rozpoczęły od meczu z SP 15 Poznań, wygrały pierwszego seta 25:18, jednak dwa kolejne sety to wygrana Poznania. Wynik meczu 1:2. W następnych spotkaniach pokonały SP3 Nysa 2:0 oraz SP 11 Kędzierzyn- Koźle 2:1.  W niedzielę zostały rozegrane mecze finałowe.  Zawodniczki SP2 w meczu o piąte miejsce uległy faworytowi  tego ogólnopolskiego  turnieju – SP48 Szczecin.
Jest to ogromny sukces dziewcząt z SP2, które reprezentowały nasze miasto, powiat, oraz województwo w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Finalistki Mistrzostw Polski grały w składzie: Brańka Katarzyna,   Curzydło Gabriela, Kowala Patrycja, Kubień Iwona,Marczyńska Martyna, Nalborczyk Agnieszka, Masiuk Wiktoria, Polak Anna,  Woźniak Maja, Zaremba Agnieszka.
Trener drużyny : Renata Adamczyk