PODSUMOWANIE PROGRAMU WF Z KLASĄ W NASZEJ SZKOLE !!!

W programie WF z klasą nasza szkoła wzięła udział po raz pierwszy. Był to dla nas obfity i udany rok w działania sportowe oraz sukcesy.

W ramach programu zrealizowaliśmy następujące działania:

5 listopada 2014 r. zorganizowaliśmy Sportowy Okrągły Stół na którym odbyła się debata.
Główne pytania debaty:

Co konkretnie chcemy poprawić?
-   Co możemy zrobić, aby było lepiej?
Jakiego wsparcia potrzebujemy?
- Co można zrobić własnymi siłami?
-   Co potrzebne jest z zewnątrz?

Zadanie do wyboru, które zdecydowaliśmy się realizować to: priorytetowo- ,,Odwrócona lekcja”
oprócz tego głównego zadania będziemy się starać wdrażać inne zadania takie jak:
- lekcje poza szkołą
-zdrowe odżywianie
-nowe zajęcia pozalekcyjne.

LOKALNE AKCJE SPORTOWE
w ramach programu udało nam się przeprowadzić kilka LAS-ów:

Główne:

1.  ,, Turniej o Najsprawniejszego Ucznia” 4 marca 2015r.-dla uczniów z  całej gminy,
2.  ,, Olimpiada Sportowa Pierwszoklasistów„  10 marca 2015r.
-dla uczniów z  całej gminy,

3.  V Rodzinny Rajd Rowerowy 20 września 2014r- dla wszystkich mieszkańców gminy,

4 . XVII Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie
z Turniejem Badmintona dla dorosłych
- 13 grudnia 2014r.

5. Piknik Rodzinny-23 maj 2015r.

Pozostałe:

6. Szkolne Zawody Łucznicze- 15 listopad 2014r.

7. Zawody w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt na szczeblu gminnym i powiatowym-26 styczeń
i 25 marca 2015r.

ZADANIA DO WYBORU:
1. Odwrócona lekcja wf-
10 grudnia 2014r.-cały przebieg na stronce,

2. Lekcje po za szkołą:
Poza naszą salą gimnastyczną w pełni wykorzystujemy pobliskie i dalsze obiekty na zajęcia poza szkołą.  Nasi uczniowie korzystają z placu zabaw, siłownia, ścianki wspinaczkowej, stadionu miejskiego, który poza biegami krótko i długo dystansowymi służy nam do nauki rzutu piłką palantową, zabaw integracyjnych.  Pobliski orlik przy szkole, orlik w Rzykach Jagódkach, orlik na osiedlu oraz hala sportowa w pobliskim gimnazjum. Organizujemy także zajęcia na krytej pływalni w Wadowicach oraz od czerwca na miejskim basenie odkrytym w Andrychowie- opis na stronce wraz ze zdjęciami.
20150513_151816IMG_118320150610_151528

3. Zdrowe odżywianie w naszej szkole- 7 listopada 2014r.

4. Nowe zajęcia poza lekcyjne:

- zajęcia na basenie: udział uczniów klas I-III w projekcie ,, Już pływam”-z zajęć korzysta 90 -ciu uczniów,cykl rozpoczął się 17 marca 2015r, z zakończy się w grudniu 2015r. Dzieci jeżdżą na basen kryty do Wadowic we wtorki 16-18 godz. i w patki od 8-10.

- nowa dyscyplina w naszej szkole RUGBY TAG: do naszej szkoły wprowadziliśmy nową dyscyplinę rugby, nauczyciele zostali wyszkoleni, odbyła się lekcja pokazowa, dostaliśmy sprzęt
i nasze dzieci rozpoczęły treningi  rugby. W pierwszych zawodach nasze debiutujące zespoły zajęły dwa III miejsca w gminie!!!

20150323_100025images
Poza tymi wszystkimi zadaniami braliśmy udział w wielu zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym i ogólnopolskim- uzyskując spore sukcesy!!! wszystkie działania i osiągnięcia są opisane na naszym blogu. Zapraszam do jego odwiedzenia!!!

Ze sportowym pozdrowieniem szkolny koordynator Dorota Warmuz

 

One thought on “PODSUMOWANIE PROGRAMU WF Z KLASĄ W NASZEJ SZKOLE !!!

 1. Serdecznie gratuluję Wam cudownych i kreatywnych pomysłów sportowych, ogromnego zaangażowania i sukcesów, a przede wszystkim ukończenia II edycji programu WF z Klasą :) Cieszę się, że mogłam czytać o tak wspaniałych działaniach jak Wasze. Wszystkie 4 zadania obowiązkowe (SOS, LAS i dwa zadania do wyboru) zostają Wam zaliczone. Do końca sierpnia zostaną do Was wysłane imienne dyplomy oraz Certyfikat dla szkoły. Mam nadzieję, że będziecie z nami w przyszłym roku szkolnym i wspólnie dokonamy „Przewrotu na WF-ie”. Rejestracja już została otwarta:http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/przewrot-na-wf-ie-rejestracja-do-iii-edycji
  Życzę Wam słonecznych wakacji i aktywnego wypoczynku.
  Pozdrawiam Was serdecznie,
  Asia
  WF z Klasą
  Joanna Sroka ostatnio opublikował…UWAGA!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge