Menu

Szkoła

  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Zamość
  • Nauczyciel

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 10242 razy

Informuj o wpisach


Najnowsze komentarze

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Firstyme WordPress Theme.
Designed by Charlie Asemota.

Rajd rowerowy

1 czerwca 2015 - Author: Zespół WF z Klasą
ROWEROWA SZÓSTKA NA RAJDOWYM SZLAKU  

Sobota, 23 maja 2015 roku nie zachęcała do aktywnego wypoczynku. Choć to był już czwarty weekend maja – zrobiło się chłodniej, chmury zasnuły niebo i zapowiadane były opady deszczu. Na uczniów naszej szkoły nie ma jednak mocnych: w ramach realizacji programu „Szóstka – rowerowa szkoła” i „WF z klasą” – 21 uczniów klas IV – VI przybyło na zbiórkę i pod opieką nauczycieli : Aleksandra Pańczyka, Anny Rut, Artura Waśko i Artura Zawiślaka wyruszyło na rowerowy rajd. Każdy był wyposażony w odpowiedni do pogody strój, sprawny rower, kask ochronny i odblaskowy plastron. Jedynym „kosztem” tego przedsięwzięcia był dobry humor i ochota na przygodę.

Ponieważ wśród uczestników największą grupę stanowili uczniowie kl.IV , to dla nich ustalono trasę i tempo wyprawy. Najpierw przejechaliśmy przez osiedle Św. Piątka, potem ścieżką rowerową dojechaliśmy do granic miasta, a następnie zjechaliśmy na drogę prowadzącą koło lotniska w Mokrem. Nasza trasa prowadziła lokalnymi drogami, na których jazda w takiej zorganizowanej grupie wymagała od wszystkich odpowiedniego zachowania i wzajemnego dbania o bezpieczeństwo. Mimo deszczu, który nas trochę zmoczył na trasie, spokojnie dojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Mokrem. Przywitała nas pani dyrektor – Beata Nowak, dzięki jej obecności mogliśmy skorzystać z gościnności szkoły i posilić się przygotowanymi w szkolnej stołówce gorącymi kiełbaskami oraz herbatą. Po krótkim odpoczynku podjechaliśmy do Rezerwatu przyrody Hubale z ostoją susła perełkowanego. Pan Artur Zawiślak zapoznał uczniów z wiadomościami na temat tych wyjątkowych zwierzątek, których zostało już niewiele i dlatego znajdują się na liście przedstawicieli fauny zagrożonej i są pod ochroną. Drogę powrotną pokonaliśmy w doskonałym tempie i humorach. Zmęczeniu, które wszyscy odczuliśmy po rowerowej wyprawie, towarzyszyła również duma z udanego wyjazdu.

Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, co do sposobu takiego spędzania wolnego czasu wymienimy tylko kilka zalet: integracja uczniów o wspólnych zainteresowaniach; wzajemny szacunek dla każdego z uczestników rajdu i jego możliwości, praktyczne wykorzystywanie przepisów ruchu drogowego i utrwalanie dobrych wzorców bycia odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego; łączenie przyjemności z możliwością poznawania pięknych i wartych poznania podmiejskich atrakcji turystycznych.

Wszyscy zaliczyliśmy ten wyjazd na „szóstkę”. To był to nasz pierwszy rajd, ale nie ostatni – właśnie tym wyjazdem zaczynamy w szkole nową tradycję: szkolnych rajdów rowerowym, przecież nazwy „Szóstka – rowerowa szkoła” i hasło „WF z klasą” zobowiązują.

* Suseł perełkowany jest zaliczany do gatunków zanikających. W Polsce spotykany jest jedynie między Wieprzem i Bugiem i jest objęty ochroną gatunkową, zaś cztery zwarte kolonie są objęte ochroną rezerwatową i jedna z nich znajduje się właśnie w Rezerwacie przyrody Hubale. Należy do gatunku endemitów, czyli gatunku rzadko spotykanego, unikatowego dla danego miejsca albo regionu, występującego na ograniczonym obszarze, nigdzie indziej niewystępujący naturalnie (na podstawie Wikipedii).

Tekst: Artur Waśko , Monika Słomianowska
Zdjęcia: Artur Waśko

r1 r2 r3 r4 r5 r6 r7

 

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

LAS – Lokana Akcja Sportowa

- Author: Zespół WF z Klasą

Dnia 26 maja w Naszej szkole zorganizowaliśmy Lokalną Akcje Sportowa. zadanie zrealizowaliśmy poprzez organizację turnieju mini piłki nożnej chłopców z klas pierwszych. Mała liczba zawodów w tej kategorii wiekowej spowodowała, iż ta opcja wydała nam sie najbardziej atrakcyjna. Do udziału w rywalizacji zaprosiliśmy Szkołę Podstawową nr 2, AMSPN Hetman oraz Gaudium Zamość. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Nie powadziliśmy klasyfikacji punktowej, gdyż nie wynik był tu ważny lecz dobra zabawa. Zawodnicy grali na po 4 małych boiskach, czas trwania meczu wynosił 2 x 10 minut. Mecze rozgrywane były na szkolnym boisku. W organizacje turnieju włączyli się nauczyciele wychowania fizycznego, turniej wspierali zgromadzeni uczniowie klas I-III.

Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

Podsumowanie Tik na lelcji wf

15 maja 2015 - Author: Zespół WF z Klasą

W drugim semestrze realizowaliśmy zadanie związane z wprowadzaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej podczas zajęć wf. Nasze działania opierały sie głownie na:

- pomiarach odległości krokomierzem a także aplikacją endomondo

- zapisach i analiza zapisów video

- poszukiwanie kroków tanecznych do układów

- odtwarzanie muzyki z internetu

Staraliśmy się także angażować uczniów w samodzielne poszukiwania informacji w internecie. Chętni szukali informacji na temat konkurencji lekkoatletycznych, zasadach fair play przestrzeganych w sporcie.

Zachęcaliśmy ich także do oglądania filmików z wykonania dwutaktu, a także techniki rzutów do kosza tak by zapoznawali się  z tematyką przed lekcja.

Zadanie realizowaliśmy w klasach IV-VI. Uczniowie zazwyczaj sami nagrywali filmiki które zostały „złożone” w całość. Prosiliśmy uczniów (zwykle niećwiczących) by nagrywali kluczowe elementy gier czy ćwiczeń, tak by zapis mógł posłużyć do korekty błędów. W lekcjach realizowanych w formie obwodu zależało nam na ukazanie w formie fotograficznej poszczególnych stacji. Zaletą nagrywania fragmentów lekcji jest nie tylko możliwość pokazania ćwiczącym jak wykonują poszczególne elementy, ale dodatkowo możemy zaangażować osoby niećwiczące, które chętnie przybierają  rolę paparazziego :) . Ćwiczący zaś mocniej angażują się w wykonywane zadania.

W realizacji zadania używaliśmy następujące sprzęty: laptop, głośniki, internet przenośny, krokomierz, telefon komórkowy, aparat fotograficzny z możliwością nagrywania filmików.

Polecamy stosowanie tego typu praktyk.

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, wf z klasa II semestr

SUKCESY PIŁKARSKIE UCZNIÓW ,,SZÓSTKI”

9 maja 2015 - Author: Zespół WF z Klasą
Większość pasjonatów piłki nożnej w ostatnim tygodniu śledzi poczynania najlepszych zespołów biorących udział w zmaganiach półfinałowych Ligi Mistrzów. My zaś żyjemy sukcesami piłkarzy i piłkarek Naszej szkoły. Dnia 7-8 maja 2015 r. rozegrane zostały zawody miejskie w mini piłce nożnej chłopców i dziewcząt pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego . Do rywalizacji wśród chłopców przystąpiły reprezentacje następujących szkół : Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu , Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu i Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zamościu.

Wyniki poszczególnych spotkań:
SP6 Zamość – SP9 Zamość 7:2
SP6 Zamość – SP8 Zamość 5:3
SP8 Zamość -SP9 Zamość 7:2W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce i jednocześnie awans do rozgrywek rejonowych wywalczyli reprezentanci naszej szkoły. W piątek 15 maja 2015 r. chłopcy zagrają turniej w Tomaszowie Lubelskim. Do rozgrywek rejonowych awansowały także nasze piłkarki, które w przyszłą środę (13.05.2015 r.) rozegrają turniej w Jarosławcu.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.

Reprezentacja chłopców:
Maciej Nowicki, Miłosz Bator, Paweł Kawka, Jakub Sokołowski, Dominik Pańko, Łukasz Pokrywka, Jakub Cymiński, Adam Pociennik, Michał Zabiciel, Jan Mróz, Bartłomiej Panas, Karol Lis.
Reprezentacja dziewcząt:
Julia Gnyz, Milena Szuwara, Julia Lachawiec, Marta Czapka, Kamila Wojtowicz, Agnieszka Iwan, Paulina Markowska, Oliwia Kiecana, Alekasnadra Dubas, Paulina Zaniewska.

 

01 14

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

Użycie krokomierza i aplikacji telefonicznych

27 kwietnia 2015 - Author: Zespół WF z Klasą

Duża frajdą jest wprowadzanie na lekcji nowych urządzeń. Podczas zajęć użyliśmy dwóch narzędzi do pomiaru przebytych odległości. Pierwszym urządzeniem był krokomierz, zaś drugim telefon z aplikacja end  omondo. Pomiary prowadziliśmy przez kilka kolejnych lekcji. Uczniowie mieli okazję porównać wyniki między sobą, a także między lekcjami na których królowała inna dyscyplina sportu. Warto uczniom pokazywać ze pomiar własnych postępów, zaangażowania daje nie tylko satysfakcję ale także motywację do dalszych działań. DSCN4598DSCN4610

DSCN4597

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, wf z klasa II semestr

Film z realizacji TIK na wf-ie

19 kwietnia 2015 - Author: Zespół WF z Klasą

 

Przedstawiamy Wam filmik przedstawiający realizację zadania wybranego do realizacji w II semestrze – Tik na wf-ie. Zapraszamy do oglądania :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=BN4ZKo8ghJU

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

TIK na lekcji wf-u

13 kwietnia 2015 - Author: Zespół WF z Klasą

Prace nad realizacją i podsumowaniem użycia różnych urządzeń na lekcjach wciąż trwają. Prosimy cierpliwie czekać na efekty :D

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, wf z klasa II semestr

Jabłko dla każdego ucznia

2 kwietnia 2015 - Author: Zespół WF z Klasą

W czwartek 26 marca 2015 r. nasza szkoła otrzymała jabłka do bezpłatnej dystrybucji wśród uczniów. Dzięki pomocy rodzica z naszej szkoły wspomniane owoce dostarczono do szkoły za darmo i mogliśmy świeżymi witaminami obdarować każdego ucznia ,,Szóstki” .

Pozyskane jabłka są finansowany przez  Agencję Rynku Rolnego i mają na celu wsparcie producentów owoców poszkodowanych wprowadzaniem rosyjskiego embarga. Dzięki tej akcji, jabłka stały się zdrowym uzupełnieniem drugiego śniadania, jednocześnie w ten sposób zwracamy uwagę uczniów, iż owoce powinny być zamiennikami batoników, paluszków i innych słodyczy. 01 02 03 04

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, Odżywianie

Sportowe przywitanie wiosny

24 marca 2015 - Author: Zespół WF z Klasą

W tym roku przywitaliśmy wiosnę na sportowo. Podczas długich przerw zorganizowaliśmy ćwiczenia ogólnorozwojowe przy muzyce, a wszystko to miał miejsce na sali gimnastycznej. Prowadzącymi zajęcia były uczennice klas Vb i Vc, które uczyły uczniów najmłodszych klas prostych układów gimnastycznych. Wszyscy bawili się wyśmienicie, mamy nadzieje ze tak przywitana wiosna już nas nie opuści.

DSCN4678DSCN4665 DSCN4667 DSCN4670 DSCN4675 DSCN4676

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, wf z klasa II semestr

Badminton na sali – czemu nie !!!

19 marca 2015 - Author: Zespół WF z Klasą

 

Z racji zbliżającej się wiosny zrealizowaliśmy podczas lekcji w klasie IV zajęcia z badmintona, chcąc zachęcić uczniów do tej formy spędzania wolnego czasu, szczególnie gdy na dworze robi się coraz cieplej. Ćwiczenia oswajające z rakietą okazały się bardzo interesujące i zabawne, dla niektórych było to pierwszy kontakt z tą dyscypliną. W części końcowej lekcji nastąpiła gra w parach. Pierwsze badmintonowe koty za płoty, na pewno będziemy doskonalić swoje umiejętności na zajęciach na świeżym powietrzu, w promieniach wiosennego słońca.

DSCN4649 DSCN4656 DSCN4659

Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, wf z klasa II semestr

css.php