«

»

kwi 24

Kasper wicemistrzem Licealiady w koszykówce

final woj liceaum 2018
23 kwietnia we Włocławku rozegrano finał Licealiady w koszykówce chłopców z udziałem reprezentacji I LO Inowrocław,  VIII LO Toruń, ZSS Włocławek i ZSM Bydgoszcz. Kasper powtórzył wynik z zeszłego roku i zdobył wicemistrzostwo, co jest najlepszym wynikiem inowrocławskich szkół ponadgimnazjalnych w tym roku.
Mistrzem województwa zostało VIII LO Toruń, III miejsce ZSS Włocławek,a IV ZSM Bydgoszcz.
Podopieczni Dariusza Sikory wysoko wygrali w pierwszym meczu z gospodarzem ZSS Włocławek, a Toruń minimalnie z Bydgoszczą. O wszystkim decydował ostatni mecz, w którym nasza drużyna po słabej czwartej kwarcie musiała uznać wyższość torunian.
ZSS Włocławek – Kasprowicz 42-57
Kasprowicz – VIII LO Toruń 33-47
Punkowali:
Konieczka – 25, Nalewaj 23, Walczak – 12, Jankowski – 12, Nijak – 7, Krokowski – 4, Piotrowski – 4, Przekwas – 3 oraz Patyk, Gierszewski.
Trener Dariusz Sikora:

Mimo iż jest to bardzo dobry wynik, na pewno czujemy niedosyt. Drugi rok z rzędu zdobywamy srebro, a mocno liczyliśmy na najwyższy stopień podium. Zadecydowała słabsza druga część meczu, w której nie potrafiliśmy zagrać na swoim poziomie. Niemniej, nasz tegoroczny rezultat i kolejny – siedemnasty finał wojewódzki od 2000 roku stawia naszą szkołę w czołówce województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php