«

»

lut 19

II Kasprowiczowski Turniej Szachowy za nami.

 

14 lutego w naszej szkole – w ramach szeroko pojętych obchodów walentynek – odbył się II Kasprowiczowski Turniej Szachowy. Zorganizował go Bartosz Lusiak z klasy III e, a wsparli go w tym dwaj ubiegłoroczni absolwenci „Kaspra”: Marian Szczerbinski i Sebastian Chruściński (który opracował projekt dyplomów) oraz uczeń inowrocławskiej „Budowlanki” – Hubert Dolaciński. Sprzętu potrzebnego do organizacji turnieju użyczył pan Piotr Czarnolewski – prezes Inowrocławskiego Towarzystwa Szachowego „Kopernik”. W zmaganiach wzięło udział aż 23 miłośników tej królewskiej gry. Rozgrywki zorganizowano w systemie szwajcarskim. Zwyciężczynią Turnieju – z kompletem wygranych meczy – została Zofia Chrośniak z klasy I b. Drugie miejsce zdobył Mateusz Tadych z II b, a trzecie Mikołaj Kałużyński z III e. Pozostałe nagrodzone miejsca zajęli Mateusz Kozaczyński (I b), Kamil Kalka (III e) oraz Łukasz Klempka (I b).
Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców przy naszym Liceum oraz przez profesor Elżbietę Piniewską – naszą nauczycielkę języka polskiego, a zarazem radną Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję Turnieju! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php