„WPŁYW WYSIŁKU FIZYCZNEGO NA FUNKCJONOWANIE LUDZKIEGO ORGANIZMU”

apel_05Kolejnym zadaniem, z którego uczniowie musieli się wywiązać  w ramach projektu edukacyjnego „SPORT ZAWSZE DOBRY WYBÓR – MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE W G4” to opracowanie  i przygotowanie prezentacji multimedialnej lub plakatu informacyjnego na powyższy temat. Zadanie to miało na celu przybliżyć młodemu człowiekowi jak ważny jest ruch dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego i uświadomić, że  umiarkowany ruch, dostosowany do możliwości każdego człowieka korzystnie wpływa na funkcjonowanie poszczególnych układów naszego organizmu oraz że za duże obciążenia wysiłkiem fizycznym może prowadzić do nieodwracalnych zmian somatycznych i chorób. Dodatkowo uczniowie mieli przygotować informacje na temat „Co to jest WF ?”,  przygotować hasła, sentencje na temat zdrowia, sportu, siatkówki. Na wcześniejszym spotkaniu projektowym przedstawiciele klas losowali temat do opracowania:

-  I A :  Przygotuj pięć sentencji dotyczących zdrowia , sportu , siatkówki.

– I B : Wpływ wysiłku fizycznego na narządy wewnętrzne.

– II A: Wpływ wysiłku fizycznego na ukł. krwionośny.

– II B : Wpływ wysiłku fizycznego na ukł. mięśniowy i szkieletowy.

– II C : Wpływ wysiłku fizycznego na ukł. nerwowy i psychikę.

– III A: Co to jest WF ?

– III B : Wpływ wysiłku fizycznego na ukł. oddechowy.

4 grudnia odbyła się prezentacja przygotowanych i opracowanych przez uczniów bardzo ciekawych  materiałów  dodatkowo omawianych przez nauczyciela biologii – P. Ewę Szopę , nauczyciela chemii – P. Edytę Drejws – Kasza i nauczyciela wychowania fizycznego – P. Ewę  Inglot.

Jako ciekawostka i niespodzianka została przybliżona naszym uczniom  sylwetka polskiego siatkarza , trenera , byłego absolwenta Szkoły Podstawowej nr 5  mieszczącej się w naszym Zespole Szkół nr 3 w Czerwionce – Leszczynach – Pana Dariusza Luksa , z którym nasi uczniowie spotkają się podczas podsumowania projektu 9 grudnia 2014r. Prezentację na temat P. Dariusza Luksa przygotowały uczennice kl. II A .

Koordynator: Ewa Inglot

apel_84 apel_31 apel_23 apel_21 apel_16 apel_04 apel_03 apel_02 apel_01

One thought on “„WPŁYW WYSIŁKU FIZYCZNEGO NA FUNKCJONOWANIE LUDZKIEGO ORGANIZMU”

 1. Gratuluje pomysłu! Interdyscyplinarność to właśnie to o co nam chodzi! świetnie, że uczniowie poszerzyli wiedzę o siatkówce, ale również z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.
  Bardzo podoba mi się pomysł na quiz zorganizowany przez Piotra, dzięki temu uczniowie dowiedzieli się jakie są zasady gry, ale również ciekawostek ze świata siatkówki.
  Zadanie dotyczące wpływu wysiłku fizycznego na organizm człowieka jest wspaniałym pomysłem. Czy uczniowie, którzy przygotowywali swoje tematy działali sami czy w grupach? Ile czasu mieli na zdobycie wiedzy? Czy ktoś im pomagał, koordynował ich pracę?
  Czekam na Waszą odpowiedź i pozdrawiam,
  Edyta
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge