„NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH” – LOKALNA AKCJA SPORTOWA

2 czerwca w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nauczyciele wychowania fizycznego: pani Jolanta Pawlak oraz pan Michał Burzyński, pani pedagog Marta Wojnowska oraz panie polonistki: Marta Śmigielska i Anna Burzyńska wraz z uczniami klas drugich zorganizowali w szkole Dzień Sportu. Do zabawy jednak, oprócz młodzieży gimnazjalnej, zaprosili rodziców oraz absolwentów. Impreza nabrała uroczystego charakteru, ponieważ pojawił się na niej przewodniczący Rady Gminy Ciechanów – pan Eugeniusz Olszewski. Na początku chłopcy przedstawili trening piłkarski, który choć nie był jeszcze w pełni profesjonalny, wyciskał (na biorących w nim udział) ostatnie poty. Następnie dziewczęta zaprezentowały swój własny układ aerobiku. W tym samym czasie trwała szkolna edycja „Masterchef’a”. W czterech salach lekcyjnych, cztery drużyny pod wodzą i z bezcenną pomocą mam, przygotowywały potrawy z produktów, które ukryte zostały w pudełkach, a ich zawartość uczestnicy poznali dopiero po zajęciu stanowisk. A znalazły się tam m.in. pyszne warzywa: marchewka, por, pietruszka, szczypior, sałata, rzodkiewka, pomidor, ogórek. Okazało się, iż z pozornie prostych produktów można stworzyć kulinarne arcydzieła sztuki. Poza tym, przez cały czas trwała degustacja soków owocowych, przygotowywanych przez pierwszoklasistki. Natomiast w hali sportowej trwały zacięte rozgrywki piłkarskie. Chłopcy rozgrywali mecze z tatusiami, natomiast dziewczęta z absolwentami. W rezultacie, pierwsze miejsca zajęły drużyny z naszej szkoły. Przerwy w meczach umilały występy szkolnej grupy cheerleaders. Po trudnych i wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na posiłek. Wtedy to wszyscy mogli spróbować i delektować się wspaniałymi daniami, przygotowanymi przez naszych szkolnych kucharzy i ich mamy. Okazało się, że to, co stworzyli nie tylko cieszy oko, ale przede wszystkim wyśmienicie smakuje. Należy wspomnieć, iż na ten dzień korytarze szkolne naszego gimnazjum również przybrały sportowego charakteru. Drugoklasiści przygotowali makiety, symbolizujące sportowców, a także wykonali i zawiesili koła olimpijskie. Na zakończenie, zwycięzcom jak i pokonanym, pani dyrektor Iwona Sapkowska wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Ten dzień miał na celu uświadomienie wszystkim, iż ruch to dobra zabawa, która niezależnie od wieku, wywołuje taki sam uśmiech na twarzy :) Młodzież i rodzice z entuzjazmem przyjęli zaproponowaną przez nas formę wspólnego spędzania czasu. Wyrazili też chęć kontynuowania właśnie rozpoczętej nowej tradycji Publicznego Gimnazjum w Gumowie.

ZADANIE DO WYBORU

W ramach „zadania do wyboru” uczniowie naszej szkoły postanowili zająć się sprawą zdrowej żywności. W tym celu podjęli działania, o których wspominaliśmy już na swoim blogu m.in. otworzyli sklepik ze zdrową żywnością, częstowali młodzież owocami i warzywami. Poza tym, pani pedagog Marta Wojnowska przeprowadziła w klasach cykl lekcji na temat zasad zdrowego odżywiania. Dzień Sportu uznano również za doskonały moment na to, by spróbować nakłonić gimnazjalistów do częstszego sięgania po zdrowe produkty. Stąd pomysł na „zdrową wersję” popularnego programu kulinarnego „Masterchef”. Poza tym, oko cieszyły niezwykle barwne plakaty inspirowane zdrową żywnością. Mamy nadzieję, iż podjęte przez nas działania, przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych naszych kolegów i koleżanek. Wielu z nich zadeklarowało chęć odmiany swojej diety, a nasza edycja „Masterchef’a” udowodniła, iż to, co jest zdrowe, potrafi być również smaczne.

naszezdrowie1naszezdrowie2

naszezdrowie3naszezdrowie4

naszezdrowie5naszezdrowie6

MARCHEWKOWE… POLE ;)

Tym razem, osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie „Zdrowego sklepiku”, postanowiły wyjść klientom naprzeciw. Chcąc zachęcić gimnazjalistów do spożywania warzyw, od pierwszej przerwy częstowały wszystkich świeżutką marchewką, soczystym jabłuszkiem i słodkimi cząstkami mandarynki. Po pierwszych chwilach zaskoczenia, wkrótce wszyscy zgodnie chrupali warzywko i delektowali się smakiem owoców ;)

zywnosc1zywnosc2

zywnosc3zywnosc4

zywnosc5

Zdrowy sklepik

Uczniowie naszej szkoły stawiają na zdrowe odżywianie. W związku z tym, z inicjatywy i pod opieką pani Marty Wojnowskiej, otwarty został sklepik ze zdrową żywnością. Można w nim kupić smaczne i pożywne kanapki, jogurty, soki, owoce itp. Gimnazjalistów nie trzeba namawiać na robienie zakupów w „oazie zdrowia” ;) . Liczymy, że coraz więcej osób zacznie odwiedzać nasz sklepik i polubi produkty tam oferowane.

sklepik1

sklepik2

sklepik3

W kręgielni

Wśród postulatów, które pojawiły się podczas obrad Sportowego Okrągłego Stołu pojawiła się m.in. sugestia o kontynuowaniu zajęć wychowania fizycznego poza szkołą. Do tej pory były wyjazdy na siłownię, pływalnię, lodowisko, więc przyszedł czas na kręgielnię, która niedawno pojawiła się w pobliskim Ciechanowie. Uczniowie bardzo chętnie skorzystali z możliwości spróbowaniu swoich sił w rozgrywkach kręgalskich. Nawet ci najbardziej sceptycznie nastawieni, po jakimś czasie sami przekonali się, że jest to świetna forma zajęć wychowania fizycznego.

kregielnia1kregielnia2

Sukcesy dziewcząt

10 kwietnia żeńska reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 3. miejsce w Turnieju Piłki Nożnej, organizowanym przez SZS Ziemia Ciechanowska. W tym miejscu należy przypomnieć, iż nie jest to jedyny sukces naszych dziewcząt. 19 listopada drużyna ta wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej. Dalszym etapem rozgrywek był udział w zawodach rejonowych w Baboszewie w dniu 26 listopada. Tam, po zaciętych meczach, dziewczyny w rezultacie stanęły na trzecim miejscu podium.

Dziewczyny – gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!!!

 

mistrzynie1mistrzynie2mistrzynie3mistrzynie4

SOS

11 kwietnia, z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Michała Burzyńskiego, odbyły się pierwsze obrady Sportowego Okrągłego Stołu w naszym gimnazjum. Udział w nich wzięli: pani dyrektor Iwona Sapkowska z przedstawicielami grona pedagogicznego (panią Martą Wojnowską, panią Martą Śmigielską, panią Jolantą Pawlak, niezaangażowanymi w projekt paniami Ewą Zalewska oraz Joanną Olszewską) oraz reprezentanci poszczególnych klas w liczbie 25 osób. Spotkanie poprzedziły przygotowania. Ze strony koordynatora oraz osób go wspierających było to m.in. zapoznanie społeczności gimnazjalnej z programem „WF z klasą”, rozmowy z uczniami na temat zajęć wychowania fizycznego i pomysłów na zmiany, pomoc w wyborze przedstawicieli klas, przygotowanie prezentacji na temat programu „WF z klasą”. Read more

css.php