ZADANIE DODATKOWE – LEKCJE POZA SZKOŁĄ.

Posted by sp3 in Bez kategorii, SPORTOWA TRÓJKA, zadanie dodatkowe - lekcje poza szkołą | Leave a comment

W semestrze letnim jako zadanie dodatkowe wybraliśmy LEKCJE POZA SZKOŁĄ. Dziś przedstawimy realizację tego zadania. Pokażemy jak to sprawnie działa w naszej szkole już od wielu lat. Zaprezentujemy jak wykorzystujemy wszelkie możliwości urozmaicenia lekcji wychowania fizycznego, aby stały się ciekawe dla każdego ucznia i aby a każdy znalazł odpowiednią dla siebie aktywność sportową.

W naszej szkole posiadamy bogatą bazę sportową: dwa pełnowymiarowe nowe boiska, jedno do piłki nożnej ze sztuczną trawą i drugie wielofunkcyjne oraz salę gimnastyczną.

DSCF0266image

Obiekty wyposażono w piłki nożne, ręczne, siatkowe, piłki do koszykówki, lekarskie i piłeczki palantowe i wiele innego sprzętu sportowego. W naszej szkole możemy korzystać z miasteczka rowerowego i szkolnych rowerów. Uczniowie młodszych klas mają świetnie wyposażoną małą salę gimnastyczną w nowoczesne elementy do aktywnych, bezpiecznych ćwiczeń.

image

Baza sportowo- rekreacyjna miasta Wąbrzeźno jest urozmaicona. W otoczeniu szkoły znajdują sie obiekty rekreacyjno-sportowe, dające możliwość prowadzenia ciekawych zajęć wychowania fizycznego poza terenem szkoły. Nasi nauczyciele prowadzą dla uczniów zajęcia na tych obiektach od wielu lat. Mamy lekcje w-f na basenie, na Miejskim Stadionie Unii Wąbrzeźno, w parku i na plaży nad jeziorem Zamkowym, na ścieżkach pieszo-rowerowych, na siłowni fit- park.

imageimageimageimageimage

Zajęcia takie dają możliwość realizacji sportowych zainteresowań uczniów, szeroki wybór dyscyplin, możliwość poznania rekreacji ruchowej w każdym terenie. Wśród uczniów popularne są: jogging, jazda na rowerze, plażowa piłka siatkowa, biegi przełajowe, gry i zabawy rekreacyjne (palant, kwadrant, podchody).

image
Od dwóch lat klasy drugie biorą udział w kursie nauki pływania. Każda klasa IV – VI co trzy tygodnie ma lekcje wychowania fizycznego na basenie miejskim.

image

Zajęcia lekkoatletyczne, biegi, krótkie, średnio i długodystansowe, skoki w dal i rzuty piłeczką palantową odbywają się na stadionie miejskim.
Dzięki  zajęciom „poza szkołą”  uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzają czas i  są lepiej przygotowani do różnorodnych zawodów sportowych.
Od wielu lat w naszej szkole funkcjonują klasy sportowe, po  jednej na każdym poziomie(klasy 4-6). Dyscyplinami uprawianymi przez klasy sportowe są piłka ręczna dziewcząt i piłka nożna chłopców.

imageimage

Lekcje w-f  klas sportowych odbywają się w szkole ale również na stadionie, basenie i hali sportowej przy Gimnazjum. Uczniowie klas sportowych i nie tylko zajmują czołowe miejsca w turniejach i zawodach sportowych na wszystkich szczeblach, od  miejskich do ogólnopolskich. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego, bardzo aktywni i zaangażowani, dopingują swoich uczniów do aktywnego udziału w zajęciach „poza szkołą”. Zmotywowani uczniowie chętnie uczestniczą w tych zajęciach, zarówno podczas lekcji wychowania fizycznego jak i poza nimi, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie.

Oliwia Góra VIc

LOKALNA AKCJA SPORTOWA

Posted by sp3 in Bez kategorii, LAS, SPORTOWA TRÓJKA | 3 Comments

Tegoroczny LAS zorganizowaliśmy  jako patryjotyczno – sportową imprezę miejską.
2 maja 2015 roku obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to uczciliśmy przemarszem przez miasto, niosąc stumetrową flagą. Na czele kolumny stała wąbrzeska Orkiestra Dęta, która swoją grą nie tylko obwieszczała o święcie, ale i zachęcała mieszkańców do przyłączenia się do korowodu. Flagę nieśli między innymi burmistrz miasta, radni, harcerze, sportowcy, uczniowie, nauczyciele i inni mieszkańcy miasta.
Obchody Dnia Flagi zakończyły się koncertem Orkiestry Dętej na stadionie MKS Unia, po czym przystąpiliśmy do sportowego akcentu tej uroczystości czyli BIEGU KONSTYTUCJI 3 MAJA
W biegu wzięło udział 248 biegaczy. Biegi odbywały się różnych kategoriach wiekowych, a zawodnicy mieli do pokonania dystanse od 100 do 1500 m. W tym ostatnim dystansie –  w biegu rekreacyjnym, mogły wystartować osoby od 16 roku życia. Najmłodszym zawodnikiem imprezy była półtoraroczna Weronika, a najstarszym 75-letni znany nam wszystkim Pan Brunon.
Wszyscy zawodnicy, którzy uplasowali się w swoich kategoriach wiekowych na miejscach od I do III uhonorowani zostali medalami oraz narodami rzeczowymi, które wręczano też za miejsca VI i V. Były również nagrody dodatkowe dla ostatnich zawodników w najmłodszych kategoriach wiekowych oraz nagroda dla najstarszego uczestnika biegu.
Organizacją Biegu Konstytucji 3 Maja, w imieniu Burmistrza Wąbrzeźna, zajęli się nauczyciele i nauczycielki wszystkich szkół w mieście. Bieg miał również swoich sponsorów, którymi było wiele firm z miasta i okolicy. W organizacji pomagali również harcerze i uczniowie

Tegoroczny LAS to bardzo duża impreza miejska, każda szkoła miała określone zadania. Nasza Trójka organizowała biuro zawodów, zajęła się rejestracją zawodników i rejestracją wyników biegu. Nauczyciele wychowania fizycznego pełnili również funkcję sędziów biegu. Naszą szkołę reprezentowało blisko 70 uczniów, najwiecej jednak było zawodników z klas 0-III. Frekwencja była tak wysoka dzięki temu, że każdy uczeń otrzymał informacje o tej imprezie – „karteczkę do biegu” która prócz podstawowych informacji jest również zgodą na udział w biegu, którą musieli podpisać rodzice danego zawodnika. Plakaty informujące o imprezie były rozwieszone w szkole i na tablicach w całym mieście,  Na stronach internetowych internetowych miasta i wszystkich szkół były zamieszczane posty i plakaty informacyjne. Dzieki temu Bieg Konstytucji 3 Maja był dla wszystkich, dla uczniów ich rodzeństwa, rodziców,  przyjacioł i sympatyków. Organizacja takiej imprezy nie była szczególnie trudna bo w naszym mieście sport zajmuje szczególną pozycję. Podobnych akcji w roku mamy wiele i potrafimy wspolnie działać. Podstawa to dobra współpraca. Najwięcej satysfakcji przyniosła nam duża frekwencja zawodnikow, nie tylko z naszego miasta, rownież tych którzy dowiedzieli się o biegu z „sieci”.  I fakt, że w biegu braly udział całe rodziny od przedszkolaka, przez uczniaka do rodziców ;-)

Sportowa Trójka – nasze boiska.

Posted by sp3 in Bez kategorii, SPORTOWA TRÓJKA | Leave a comment

W roku szkolnym 2014/15 wsród  dyrekcji, nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów została przeprowadzona ankieta dotycząca użytkowania nowych boisk szkolnych. Miała ona na celu uzyskanie opini użytkowników boisk.

Według ankiety i przprowadzonych wywiadów uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie bardzo lubią lekcje wychowania fizycznego na nowych boiskach szkolnych. Nauczyciele mają lepsze warunki do realizowania programu zajęć wychowania fizycznego. Uważają że boiska przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas zajęć oraz zwiększenia aktywności  fizycznej, efektywności zajęć oraz zmniejszenia ilości zwolnień lekarskich.

Społeczność szkolna na lekcjach wychowania fizycznego najcześciej gra w piłkę nożna i piłkę ręczną. Od czasu otwarcia nowych boisk jest dużo więcej zajęć na świeżym powietrzu, tym samym odciążona jest sala gimnastyczna.

Ankietowani uznali, że zarówno boisko wielofunkcyjne jak i boisko do piłki nożnej są potrzebne.  Uczniowie w czasie wolnym mogą spędzać czas.

Otwarcie boisk przyczyniło sie do wzrostu uprawiania sportu, zainteresowania poprawą własnego zdrowia  oraz integracją klasy.  Mamy możliwość rozgrywania spotkań na profesjonalnych boiskach.

Podczas zajęć wychowania fizycznego  możemy grać na pełnowymiarowych boiskach, rozwijać swoje talenty oraz możemy czuć się bezpieczniej. Trenerzy mają możliwość prowadzenia treningów bez względu na pogodę.

Budowa boisk to udana inwestycja, rokująca na przyszłość. To wizytówka naszej szkoły i miasta. Musimy dbać o nasze boiska. Takich boisk mogą nam pozazdrościć inne szkoły

Oliwia Góra VIc

Zadanie dodatkowe – zdrowe odżywianie.

Posted by sp3 in Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2014/15, zadanie dodatkowe - zdrowe odżywianie | 2 Comments

Koniec semestru zbliża się wielkimi krokami, nadszedł czas podsumowań. Realizując zadania programu W-F z Klasą, na pierwszy semestr wybraliśmy jako zadanie dodatkowe  „ZDROWE ODŻYWIANIE” i przyszedł czas pokazać jakie działania w tym kierunku podjęliśmy. A przy okazji wspomnieć również, że niektóre z nich w naszej szkole funkcjonują już od kilku lat.

IMAG1583SKLEPIK SZKOLNY w tym roku działa pod hasłem” NASZE MARZENIE TO ZDROWE JEDZENIE”. Zgodnie z hasłem przewodnim na półkach sklepiku nie znajdziemy coli i chipsów ale jest za to codzienna dostawa świeżych kanapek – bułeczek, które z półek znikają dosłownie w kilka chwil. A do picia mamy taki wybór: soki i woda. Wszystko pyszne i zdrowe.

IMAG1580 IMAG1577_BURST002_COVER IMAG1578 IMAG1579

 

 

 

 

 

 

 

KOLOROWE ŚRODY
Kontynuując zeszłoroczną inicjatywę Samorządu Uczniowskiego  i w tym roku mamy kolorowy dzień. Raz w miesiącu ogłaszana jest kolorowa środa. W wyznaczonym dniu uczniowie przynoszą do szkoły na drugie śniadanie warzywo lub owoc w określonym kolorze i wspólnie z klasą jedzą. Ciekawie prezentuje się szkoła kiedy właśnie tego dnia uczniowie określony kolor warzywa lub owocu akcentują swoim ubiorem . Dodatkowo przygotowana jest zawsze mała prezentacja z ulotkami o dobroczynnych działań danych warzyw i owoców.

123_jem_kolorowo_knorr czerwony 06 red 03 pomarańczowy 07 pomarańczowy 04 pomarańczowy 03

 

mleko-logoMLEKO W SZKOLE
Dobrym zwyczajem a może już tradycją  jest widok ucznia naszej szkoły z kartonikiem mleka na przerwie. Nasza szkoła od kilku lat przystępuje do europejskiego programu, którego głównym celem jest propagowanie dobrych zwyczajów żywieniowych a w tym przypadku picia mleka i spożywania przetworów mlecznych np. jogurtów.

IMAG1574_BURST002_COVERIMAG1575

 

 

 

 

WARZYWA I OWOCE W SZKOLE
To kolejny program, który na stałe zagościł w naszej szkole. Już od kilku lat z powodzeniem uczniowie nabywają zdrowych nawyków żywieniowych jedząc na drugie śniadanie porcję warzyw, owoców lub pijąc soki. Dodatkowo ważny jest fakt, że tym samym pielęgnują kulturę i istotę wspólnego posiłku.

pomarańczowy 02owoce w szkole

LEKCJE PRZYRODY I WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
NASZE SZKOLNE ŻYCIE
Nie tylko akcje, ale również lekcje w naszej szkole często uświadamiają naszym uczniom jak ważne jest to co jemy, w jaki sposób jemy i jak wpływamy na nasze zdrowie, samopoczucie i życie. Nie jest tajemnicą, że podstawa programowa z wychowania fizycznego i przyrody zawiera szereg zagadnień które są w tym temacie realizowane w ciągu całego roku na lekcjach.
Poruszane są tematy nie tylko zdrowego żywienia ale bardzo mocno powiązane z tym tematy aktywności fizycznej. Dbałości o zdrowy i prawidłowy rozwój każdego ucznia. Kontrola masy ciała, wzrostu.

IMAG0897_BURST002_COVER zdrowe nawyki żyw
W naszej szkole mamy 3 roczniki klas sportowych, w których lekcje wychowania fizycznego są realizowane w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Dzięki ogromnym sukcesom jakie odnoszą nasi szkolni sportowcy, wszyscy uczniowie mają większą świadomość prawidłowego i harmonijnego rozwoju, ale przede wszystkim ciężkiej pracy i ogromnej dbałości o zdrowie.

PR 1 turniej (4) 1560524_743285902403915_5624101932732804667_n

IMPREZY SZKOLNE
W tym roku w naszej szkole miała miejsce wielka uroczystość Otwarcia Boisk Szkolnych. Z tej okazji zorganizowano piknik sportowo-rekreacyjny, na którym królowała tematyka zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej.  Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe  dla najmłodszych, zumba, pokaz Karate, otwarty trening piłki ręcznej, turniej piłki ręcznej oraz gry i zabawy z piłką nożną.
Dla uczestników imprezy przygotowano stoisko z warzywami i owocami sezonowymi,gdzie zachwalano zdrowotne korzyści z jedzenia warzyw i owoców. Można było również obliczyć wskaźnik BMI  i uczestniczyć w pokazie „udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”.
https://plus.google.com/photos/106877839232398041597/albums/6064799201123991265

http://www.wabrzezno.com/2014/10/prawdziwa-bajka/

P1080901 P1080874 P1080868 DSCF0260 DSCF0258 DSCF0228

Czerwono w naszej szkole

Posted by sp3 in Bez kategorii, zadanie dodatkowe - zdrowe odżywianie | Leave a comment

Czerwone jabłuszka, papryka, pomidory, pestki granatu – tym zajadali się dzisiaj uczniowie naszej szkoły na przerwach! Dzień CZERWONY jak najbardziej udany, świadczą o tym poniższe zdjęcia! DZIĘKUJEMY wszystkim za udział!

POMARAŃCZOWA ŚRODA

Posted by sp3 in Bez kategorii, zadanie dodatkowe - zdrowe odżywianie | 1 Comment

W ramach realizacji programu „Zachowaj równowagę”, promocji zdrowego stylu życia oraz zachęcenia do jedzenia warzyw i owoców, odbył się w naszej szkole pierwszy z cykli „kolorowych dni”. W miesiącu listopadzie był to Dzień Pomarańczowy! Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję poprzez odpowiedni kolorystycznie ubiór, a także co najważniejsze tego dnia nie zabrakło w drugim śniadaniu pomarańczowych owoców i warzyw! Bardzo dziękujemy za „owocny” udział uczniów, jak i nauczycieli!

Kolorowy dzień – pomarańczowa środa

Posted by sp3 in Bez kategorii | Leave a comment

W ramach projektu „Szkoła przyjazna żywieniu/aktywności fizycznej” oraz programu „WF z klasą” wracają tzw. „Kolorowe dni”. Tak, jak w ubiegłym roku, zależy nam na promowaniu zdrowego odżywiania, szczególnie ważnych dla zdrowia owoców i warzyw oraz na zachęceniu uczniów do zmian nawyków żywieniowych.

Zaczynamy od POMARAŃCZOWEJ środy – 26.11.2014 r. Tego dnia dzieci zaznaczają ubiorem wyznaczony kolor i przynoszą do szkoły owoc lub warzywo w tym samym kolorze.

Bardzo ważne jest, aby dzieci nie skupiły się tylko i wyłącznie na samym ubiorze, ale by zaakcentowały dany kolor przyniesionym do szkoły owocem lub warzywem.

Cała akcja zostanie oczywiście uwieczniona na fotografiach.

Będziemy bardzo wdzięczne za pomoc w organizacji tej akcji

Ewelina Zakrzewska
Monika Mazurkiewicz

owoce slide_12 123_jem_kolorowo_knorr

MAMY MEDALE !!!

Posted by sp3 in Bez kategorii | Leave a comment

REPREZENTACJA SP 3 TRZECIĄ DRUŻYNĄ WOJEWÓDZTWA !!!

W rozegranym dziś FINALE WOJEWÓDZKIM Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej, nasz zespół zdobył brązowe medale za trzecie miejsce. W ścisłym finale znalazły się 4 najlepsze szkolne drużyny z naszego województwa (SP 7 Brodnica, SP Mistrzostwa Sportowego 69 Bydgoszcz, SP Pakość i SP 3 Wąbrzeźno). Finał rozgrywany jest z zaliczeniem meczy półfinałowych, w których to SP 69 Bydgoszcz pokonało SP Pakość 6-1, a my ulegliśmy SP 7 Brodnica 3-0. W pierwszym spotkaniu turnieju zmierzyliśmy się z SP 69 Bydgoszcz i przegraliśmy 5-0. Drużyna z Bydgoszczy złożona z zawodników Zawiszy z 5 reprezentantami województwa w składzie okazała się dla nas zbyt mocna. W kolejnym spotkaniu SP 7 Brodnica pokonała SP Pakość 3-1, i żeby zdobyć brązowe medale musieliśmy w drugim swoim meczu pokonać zespół z Pakości. Po bardzo dobrym meczu i pewnej, konsekwentnej grze wygraliśmy 3-1 zdobywając brązowe medale Mistrzostw Województwa. To już drugie (po Złocie w Przełajach) i miejmy nadzieję nie ostatnie  medale dla Szkoły Podstawowej Nr 3 w tym roku szkolnym.

Mecze Finałowe:
SP 69 Bydgoszcz – SP 3 5-0
SP 7 Brodnica – SP Pakość 3-1
SP 3 – SP Pakość 3-1
SP 69 Bydgoszcz – SP 7 Brodnica 7-1

Skład SP 3: Szymon Jarka, Szymon Kołodziejczak, Stanisław Jabłoński, Piotr Talkowski, Bartosz Drewnik, Bartosz Piasecki, Krystian Sturmann, Mikołaj Piórkowski, Patryk Kuczkowski, Jakub Nowak.

Brawo chłopcy jesteście wielcy.

 

FINAŁ WOJEWÓDZKI Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.

Posted by sp3 in Bez kategorii | Leave a comment

Jesteśmy w najlepszej czwórce w województwie !!!
II MIEJSCE w Półfinale i SP3 awansowała do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Super chłopacy !!!10710866_745826475483191_968462896638515278_n 10696461_745826535483185_8655030773954104186_n 10629742_745826652149840_2210886812852982836_n 10363653_745826612149844_8020464518580459707_n 10352931_745826752149830_7754353638581925581_n 1904102_745826322149873_6489563448898616479_n

SP3 najlepsze w województwie !!!

Posted by sp3 in Bez kategorii | Leave a comment

SP3 najlepsze w województwie !!!
W rozgrywanym 24.10.2014 r. Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w przełajowych biegach sztafetowych (8 X 1000m) reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 3, zdobyła złote medale. Po wygraniu naszego Powiatu, jechaliśmy na finał aby powalczyć i pokazać się z jak najlepszej strony. Jednak tak wspaniałego scenariusza nikt nie zakładał. Nasza sztafeta prowadziła od pierwszej do ostatniej zmiany i z przewagą ponad 100m sięgnęła po zwycięstwo. Wielki sukces startujących chłopców (wszyscy są uczniami piłkarskich klas sportowych) i wspaniały dzień naszej szkoły.
Brawo chłopacy

Skład sztafety SP3: Szymon Jarka, Bartosz Piasecki, Mikołaj Piórkowski, Stanisław Jabłoński, Patryk Kuczkowski, Kacper Leis, Szymon Kołodziejczak, Bartosz Drewnik, rezerwowy Kacper Michałek.

Opiekun: Sebastian Isbrandt1966744_743285919070580_5548105725131005688_n 1794724_743286055737233_8575128061404850127_n 1743556_743286102403895_5081674460654397920_n 1743556_743286102403895_5081674460654397920_n (1) 1560524_743285902403915_5624101932732804667_n 10731210_743286129070559_8689709426052263973_n