Podsumownie

W dniu 6 grudnia spotkali się nauczyciele wychowania fizycznego w celu podsumowania pracy w ramach programu W-F z klasą. Przedstawiono szereg uwag i wniosków, które chcemy wykorzystać w dalszej pracy.     Nie zdążymy opisać wszystkich wydarzeń, które mamy zaplanowane do realizacji, a są to zawody pływackie, turniej piłki ręcznej i zawody najmłodszych w dwa ognie i unihokeja. Na blogu przedstawialiśmy nasze dzieciaki, które kochają sport i różne formy ruchu oraz aktywnie  spędzają  wolny czas.                                                                                                                                                                  Nauczyciele chętnie pomagali w realizacj ich potrzeb,uczyli jak miło można bawić się podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych – sport przez całe życie.

Udało nam się zrealizować zadania, które zostały zaproponowane podczas debaty SOS- zwiększono ilość zajęć pozalekcyjnych z poszczególnych dyscyplin dostosowanych do zainteresowań i potrzeb uczniów.   Tych, których jeszcze nie zrealizowaliśmy będą odbywać się w zależności od możliwości i warunków atmosferycznych, tak aby wszyscy mogli zaspokoić swoje zamiłowania.

Wszystko co fajne i ciekawe kiedyś się kończy, tak więc nasze wpisy na blogu też.

Pozdrawiamy

Jedenaska z Wejherowa

Turniej Mikołajkowy o Puchar Prezydenta

W dniu 5.12 odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce.                                                                                                                                                  Chłopcy bardzo szczęśliwi wrócili do szkoły, na szyjach mieli  zawieszone medale, a w ręku puchar. Wszyscy uczestniczą na zajęcia prowadzone przez pana Sławka.

 

Gratuluję całej drużynie!

 

Ruch to zdrowie.

Wiktor Darga , uczeń kl. III c-zawsze bardzo chętnie bierze udział w zajęciach sportowych.

W 2012 roku uczestniczył w akcji „Wejherowo biega”, która odbyła się w Parku Majkowskiego 

 

W klasie pierwszej i drugiej uczęszczał do szkoły tańca gdzie osiągał sukcesy i brał udział w licznych pokazach tanecznych. Obecnie taniec dominuje w jego życiu i tańczy Hip-hop w grupie JUMP. Na swoim konci ma spore sukcesy – II MIEJSCE  w Ogólnopolskim turnieju tańca Dance Talent; otrzymał wyróznienie w festiwalu Nadmorskie rytmy w Łebie jak również uczestniczył w Festiwalu tańca i piosenki w Kwakowie.

 

Bardzo lubię każda formę ruchu, chętnie uczesniczę w zajęciach prowadzonych w szkole. Wszystkim polecam ruch bo ruch to zdrowie i dobra zabawa.

Ze sportowym pozdrowieniem

Wiktor

Jeszcze jedna miłośniczka sportu.

Witam wszystkich miłośników sportu.

Nazywam się Michasia Bojke i chodzę do  klasy IIIc.  Należę do UKS”Jedenastka” i dwie godziny w tygodniu spędzam na  basenie gdzie uczę się pływać.

Oprócz tego raz w tygodniu chodę na naukę jazdy konnej. Są to moje ulubione zajęcia.

     

Szczerze polecam aktywną formę spędzania czasu. Połączenie sportu i zabawy to duża frajda.                        Do zobaczenia.

Michasia.

W wodzie jak ryba.

Nazywam się Konrad Koss i jestem uczniem klasy III.                                                                                   Moją pasją jest pływanie.Od dwóch lat uczęszczam na zajęcia, które organizowane są przez Towarzystwo Kulturalno-Sportowe  „TKS Reda-Ciechocino”w Redzie.                                                                                  W wodzie czuję się jak ryba. Chciałbym reprezentować naszą szkołę w zawodach pływackich i oczywiście zdobyć złoty medal!

                                                                                                                                                                                                 Pływanie jest dyscypliną z niewielu dyscyplin sportowych, która tak harmonijnie rozwija całe ciało. W pokonanie kolejnych metrów na basenie pływak musi zaangażować wszystkie swoje mięśnie. I, co najważniejsze- pływać może każdy, pływać można zawsze, wyjdzie wam to na zdrowie !

Do zobaczenia na basenie!

Konrad

 

Mistrzostwa Wejherowa w pływaniu.

Uczniowie Naszej Szkoły wystartowali w Mistrzostwa Miasta Wejherowa w Pływaniu Indywidualnym.

Zawodnicy z klasy IV i młodsi rywalizowali na dystansie 25m a klasy V i VI na dystansie 50m.  Zawody pływackie w naszym mieście jak zwykle miały ciekawą oprawę, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców, którzy mogli dopingować swoje pociech z trybun.                                                                                      Nasz młody zawodnik z klasy III wzbudził niemałą sensację kiedy to popłynął stylem grzbietowym w rywalizacji na 25 m stylem dowolnym. Podczas gdy inni zawodnicy płynęli kraulem, nasz Alex płynął na grzbiecie. Przez tę pomyłkę zawodnik „Jedenastki” stracił szansę na medal na tym dystansie ale w rywalizacji na 25 m stylem grzbietowym nie pozostawił już rywalom złudzeń i wygrał zdobywając dla naszej szkoły złoto. Poza złotym medalem Alexa Tomaszewskiego na 25 m grzbietem, brązowy medal na 25 m stylem grzbietowym zdobyła Natalia Król z klasy IV, na 50 m również grzbietem brązowy medal zdobyła Wiktoria Warkusz z klasy V,             a w żabce również brązowy medal zdobył Adam Królczyk. Medaliści zebrali gromkie brawa podczas dekoracji na podium, gdzie z uśmiechem, dumnie prezentowali swoje medale.                                                                 Nie tylko medaliści mieli powody do zadowolenia, wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe. Zmęczeni, ale szczęśliwi reprezentanci wejherowskiej „Jedenastki” deklarowali chęć doskonalenia się przez cały rok  na pozalekcyjnych zajęciach z pływania i poprawy swoich rezultatów w przyszłorocznych zawodach.

Patryk Górski

Pływać to potrafi

Aleks Tomaszewski został dwukrotnym medalista Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym. Choć nie należał do faworytów wyścigu na dystansie 25 m stylem dowolnym zdołał poprawić swój życiowy czas o blisko dwie sekundy i z czasem 17,52 zajął trzecie miejsce na 15 startujących zawodników. Kolejny medal i kolejna niespodzianka to brązowy medal na dystansie 25m stylem grzbietowym. Warto podkreślić, że Aleks jako jedyny z zawodników startujących w zawodach był trzecioklasistą .Tym bardziej należą się brawa bo musiał rywalizować z starszymi od siebie zawodnikami. Aleks jest uczniem klasy 3a, a jego pasja jest sport. Oprócz pływania jego sportowe zainteresowania to walki min. karate.

Piotr

Wielka pasjonatka sportu z IIIc

Kolejną wielką pasjonatką sportu z klasy III c jest Małgosia Siewert.
Niesamowita uczennica- żywiołowa, pełna energii, jest jak tykająca bomba zegarowa!!! (wg wychowawcy- Donaty Papke)
Moje pasje to:
-”Narty_…” – od 4 roku życia, w każde ferie zimowe doskonalę naukęjazdy na nartach, głównie w okolicach Zakopanego.

„Konie_…” – w tym roku zaczęłam naukę jazdy konnej, kiedy sprzyja pogoda- od sierpnia do października


„Taniec_…” – co tydzień uczęszczam na zajęcia w Olimpijskiej Szkole Tańca
„Szczepan”- jest to program edukacyjny form towarzyskich, gdzie raz na pół roku
odbywa się pokaz umiejętności, a na koniec roku wręczenie dyplomów i
medali.


„Kajak_…” – co roku, w letnie wakacje, staram się korzystać z uroków
kajakowania po rzekach Kaszub i Mazur.

„Liny_…” – parki linowe, to wyzwanie sportowe, które skosztowałam
w tym roku pierwszy raz, przy okazji przejażdżki trasą rowerową na
Półwyspie Helskim.

 

Wszystkie szaleństwa to moje wielka pasja, chęć ruchu i zabawy.
Pozdrawiam wszystkich uzależnionych od sportu!

Gosia Siewert IIIc

Sportowy Okrągły Stół

W naszej szkole odbyła się debata przy Sportowym Okrągłym Stole. Spotkanie  uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego dotyczyło tematyki lekcji wychowania fizycznego i sportowych zajęć pozalekcyjnych  odbywających się naszej szkole. Debatę poprowadzili nauczyciele uczestniczący projekcie WF z Klasą .   Po oficjalnym  powitaniu przez dyrektora szkoły licznie zgromadzeni uczniowie  w czasie debaty  przedstawili swoje propozycje  zmian  tematyki zajęć lekcyjnych i prowadzonych dotąd zajęcię sportowych.  Młodzież podczas dyskusji starała się dokonać analizy zajęć sportowych zwracając szczególną uwagę na cel spotkań pozalekcyjnych.

Stwierdzono , iż zajęcia sportowe rozwijają szereg pozytywnych cech uczniów takich jak:

-kształtowanie swojej osobowości ,

-utrzymanie kondycji fizycznej ,

-integracja ,

-praca w zespole ,

-rywalizacja ,

-gra fair play

-kształtowanie charakteru

a przede wszystkim -wspaniała zabawa.

Propozycje zmian prowadzonych zajęć  oraz zupełnie nowe pomysły zdominowały koleją część debaty .Niektóre z nich okazały się bardzo ciekawe , choć na realizacje niektórych trzeba będzie poczekać .   Propozycje zmian dotyczyły:

-zwiększenia  liczy godzin zajęć z piłki nożnej

-podziału na poszczególne dyscypliny ,

-zajęć  na lodowisku  ,

-zwiększenia liczby zajęć  na powietrzu ,

-zajęć z gimnastyki artystycznej ,

-wycieczek rowerowych ,

-wycieczek pieszych ,

W czasie debaty,  po analizie wszystkich przedstawionych propozycji uczniowie i nauczyciele wybrali jako dodatkowe zadanie realizowane w szkole w ramach projektu „W-F z klasą”

„Zainicjowanie atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych”

Były też propozycje zbudowania dodatkowej sali  sportowej , czy powiększenia istniejącej o trybuny sportowe. Koordynatorzy obrad potwierdzili  iż , wybudowanie nowego obiektu  sportowego jest możliwe,  ale jest to plan perspektywiczny.

                            

 

 

 

Piotr

 

 

Sport to moja pasja.

Jestem uczniem klasy III c  mam na imię  Mateusz sport to moja wielka pasja. W wolnych chwilach jeżdżę na waveboardzie i rowerze. Chętnie startuję w różnych rajdach rowerowych między innymi brałem udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym  Wejherowo – Ergo Arena Gdańsk ok. 40 km.        

 

Lubię biegać dlatego biorę udział w zawodach. Ostatnio zająłem II miejsce w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa – rocznik 2005-2006.

 

W każdy wtorek biegam  na basen,  gdzie nauczyciel naszej szkoły pan Piotr w ramach zajęć pozalekcyjnych uczy nas pływać.

Ale zbliża się sezon sportów zimowych i będę doskonalił swoje umiejętności  łyżwiarskie na lodowisku.

Wszystkim polecam uprawianie różnych dyscyplin na zajęciach w szkole i z rodziną. To fajna zabawa i radość.

Pozdrawiam

Mateusz Bichowski

 

 

css.php