Musiałam :)

Wył.

… dodać wpis :)
Pod koniec wakacji odebrałam wyniki mojego egzaminu praktycznego :) byłam mile zaskoczona zdałam na 1oo % :)
Zdziwiłam się, ponieważ nie spodziewałam się takiego wyniku :) napewno za rok rozpoczynam dalszą naukę :) bo WARTO :)
Fajnie po wspominać jak to się pisało na blogu :) i móc jakiś wpis jeszcze dodać :) aż uśmiech sam się pojawia na twarzy :)
Będę się starać tu zaglądać i wspominać stare dobre czasy :)

Pozdrawiam Zespół z Klasą i Panią Magde :) :*

Blogowanie to świetna sprawa ! :)

Blogować każdy może ! :)
Wiem, że nowi blogowicze świetnej Szkoły z Klsaą 2.0 w pszyszłym roku będą pełni obaw, ale nie ma czego sie bać :) .
Sama przechodziłam ten etap, ale sie wkreciłam w to wszystko, aż cieżko mi się rozstać, i jak pomyślę, że już koniec roku nie długo to bym czas cofneła do września i na nowo wszystko przeżyła :) . Dzięki mojemu blogowi i temu programowi poznałam dużo ciekawych ludzi,  blogów, i świetne programy :) Najbardziej podobał mi sie program PREZI zachęcam do korzystania z niego :) Napewno wam sie spodoba ! :) Moja przygoda blogaowa zaczeła się dziwnie i nie miałam pojecia na czym to polega, ale jak już się wkręciłąm to brałam udział w różnych konkursach i nawet w kilku z nich byłam na podium :D Świetnie sie bawiłam przez cały rok szkolny z blogiem, najwięcej czasu poświęcałąm blogowi, uwielbiałam dodawać wpisy nowe i jak ktoś je komentował :)
 Tego nie da sie opisać jakie to uczucie :) Szkoda, że już w przyszłym roku nie będę mogła prowadzić bloga :( .
Postaram się tego mojego bloga odwiedzać :)  

Nowi blogowicowi nie bójcie się swoich blogów ! ! :)
Dodawajcie wpisy co dzieję sie w szkole, o swoim projekcie i bierzcie udział w róznych konkurcach ! a nie bedziecie mogli przestać :)
Powodzienia :)

…. a jednak warto :)

Wył.

…a jednak warto uczyć się języków obcych, o czym mogli się przekonać wszyscy uczniowie naszej szkoły we wtorek, 12 czerwca.
Tego dnia zespół naszych „językowców” w składzie profesorskim: Zofia Grupa-Suda, Agnieszka Strzelecka i Robert Kubiszewski przygotował tradycyjny już coroczny Dzień Języków Obcych (zwany przez niektórych dniem jęków obcych).

Konkurs trwał ponad trzy godziny i obejmował konkurencje, w których należało się popisać nie tylko znajomością języka, ale i kultury, obyczajów, geografii i historii krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego.

Część pierwsza – Słynne Miejsca – wymagała od uczestników rozpoznania charakterystycznych miejsc, budowli lub zabytków w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. To trudne zadanie zmuszało nie tyle do skorzystania z internetu, ile z własnej wiedzy i wyobraźni.

Część druga – Cudze Chwalicie – po podróżach w odległe i czasem egzotyczne miejsca uczniowie poddani zostali próbie, której celem było sprawdzenie znajomości geografii… naszej szkoły, w myśl przysłowia:„Cudze chwalicie, swego nie znacie – sami nie wiecie, co posiadacie” – oj… nabiegali się oni po szkole w poszukiwaniu miejsc, obok których codziennie przechodzą…

Część trzecia – Słowa i Słówka – to zabawa językowa polegająca na wyłowieniu spośród wielu słów w wielu językach, tych dwóch znanych ze szkoły – czy ktoś wie, co to jest dvoukolak, brouette, carrinho de mão, carriola, kottikäryt, talicska ??? No właśnie….

To były konkurencje „terenowe”, które poszczególne klasy rozwiązywały samodzielnie, spędzając czas w klasach i „krążąc” po szkole w poszukiwaniu odpowiedzi, natomiast część trzecia – Wyliczanki i czwarta – Zapożyczenia, jak również ogłoszenie rozwiązań do poprzednich zadań, miały miejsce w Świetlicy.

W części trzeciej należało nie tylko znać trzy języki (polski, angielski, niemiecki), ale przede wszystkim je… odróżniać, wyliczając po kolei nazwy dni, miesięcy, liczebniki – używając ich naprzemiennie – prawdziwe Studium Jęków Obcych i… mnóstwo śmiechu.

W części czwartej, i ostatniej, zadaniem uczestników było rozpoznanie polskich znaczeń niektórych gwarowych zapożyczeń z języka niemieckiego. Co to jest klapsznita??? Nasi uczniowie mieli mnóstwo pomysłów…

W sumie, po trzech godzinach przedniej zabawy i śmiechu wyniki klasyfikacji generalnej wyglądały następująco:
miejsce pierwsze – klasa I TB/TL
miejsce drugie – klasa II LP
miejsce trzecie – klasa II C

w kategorii „dobry humor i chęci” pierwsze miejsce i wyróżnienie otrzymała… każda klasa, publiczność, prowadzący oraz organizatorzy.

Do zobaczenia za rok w tych samych humorach.

Ekologiczny pokaz mody :)

Wył.

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w konkursie „Zielona szkoła, zielone przedszkole”, które organizowane jest przez Celowy Związek Gmin – CZG-12 w Długoszynie. Ideą konkursu jest ochrona środowiska przyrodniczego poprzez selektywną zbiórkę odpadów: baterii, plastiku, szkła, makulatury. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych: Kinga Stępniak i Michał Natoński, którzy w roku szkolnym 2011/2012 zebrali najwięcej baterii, otrzymali nagrody ufundowane przez firmę „Reba” i uczestniczyli wraz z opiekunem p. Marią Czujko w końcowej fazie konkursu. Zakończenie XV akcji „Zielona szkoła, zielone przedszkole” odbyło się 14 czerwca br. przy MOK w Międzyrzeczu. Dla przybyłej młodzieży i dzieci czekało wiele atrakcji. Kinga Stępniak z Anią Wojasińską przygotowały stroje na pokaz: „moda ekologiczna”. Kinga przebrała się za Księżniczkę Ekologię, a Ania była jej Rycerzem. Stroje wykonały z: kartonu, szarego papieru, kolorowej bibuły, butelek PET. Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki za przygotowane stroje i ich prezentację :) .

Egzamin zawodowy :)

Egzamin zaczął się 0 12:00 :)
Przed tym dostałam kody, i losowałam nr ławki w której będę siedzieć :)  
Trafił mi sie numer 33 :D Pomyślałam sobie, że będzie pechowy :)
ALE…………. 
—->

ZDAŁAM !!!! :D
Z części I zawodowej mam 39 pkt/ 50, a z części II przedsiębiorczości mam 10pkt / 20 ptk 
Zbytno z wyniku nie jestem zadowolona, ale ważne, że zdałam :)
Martwiłam się o część II, że nie zdam, ale jak na trudne pytania dobrze mi poszło :)

Pozdrawiam :)

Konkurs blogów 2012r

Z niecierpliwością czekałąm na wpis dotyczący najlepszych blogów w różnych kategoriach :)
Jestem bardzo zadowolona i się cieszę  bo i tam znalazło się dla mnie miejsce :D
W kategoriach:
- PROKEJT NA BLOGU
-NAJAKTYWNIEJSZY KOMENTATOR
Zajełam II miejsca w tych kategoriach :)
Dziękuję Zespołowi z Klasą 2.0 za wyróżnienie :) Będę tęsknić za wami :)

A co do moich egzaminów to juz jestem po :)
Jestem dobrej mysli jutro będe znała odpowiedzi,  a wyniki i odbiór zaświadczenia 31 sierpnia :)
Pozdrawiam :)
Buziaczki :*

 

I już koniec :(

Ponieważ uczęszczam do zawodówki jutro mam ostatni dzień szkoły :(
A w poniedziałek czekaja mnie egzaminy tzn. egzamin zawodowy pisemny :) a w lipcu praktyczny.
Będę tęsknić  za szkołą, a przede wszystkim za wspaniałymi nauczycielami i atmosferą szkolną no i za blogiem.
Jakoś trudno w to wszystko uwierzyć, czas tak szybko płynie, że nie obejrzycie sie a wy już bedziecie kończyć szkołę.
Świadectwo odbieram jak wszyscy 29 czerwca więc jeszcze wtedy zobacze ostatni raz moja klasę :)
Za rok pragnę uczęszczać do Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego :)

Życze miłego dnia ! :)
Pozdrawiam :)

Spotkanie z absolwentami ZSB :)

Co roku w ramach Dni Kariery doradca zawodowy p. Urszula Tkaczyk organizuje spotkanie z absolwentem, który odniósł sukces zawodowy. W ubiegłym roku zaproszony zastał pan Remigiusz Lorenc – wicestarosta Międzyrzecza, a w tym roku pan Przemysław Kulesza – kierownik działu projektowego firmy PRAEFA sp. z o.o.

W dniu 30.05.2012 r. w świetlicy pan Przemysław spotkał się z uczniami klas zawodowych.

Na początku spotkania przedstawiona została ścieżka kariery edukacyjnej i zawodowej naszego gościa, a następnie – firma PRAEFO: właściwości i skład płyty z keramzytobetonu, fotodziennik budowy domu jednorodzinnego z elementów kermatyzowych, jak również realizacje firmy na terenie Danii, Niemczech i Polski – a szczególnie Międzyrzecza.

Młodzież ciekawiło przede wszystkim kiedy pan Przemysław podjął decyzję, o tym że zamierza kontynuować naukę po naszej szkole, jakie miał oceny, które przedmioty lubił najbardziej i czy lubił się uczyć. Na spotkaniu była również pani Renata Jasińska, która uczyła pana Przemka matematyki i pomogła mu przygotować się do egzaminu wstępnego do technikum. Uczniowie naocznie przekonali się, że każdy jest kowalem swojego losu i że szkoła zawodowa może być pierwszym stopniem do kariery, a nie ostatnim. Nasz gość opowiedział również jakich pracowników poszukuje firma PRAEFA – ze względu na wykształcenie i cechy osobowościowe.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie młodzież w podziękowaniu za poświęcony czas, za cenne wskazówki i rady odnośnie planowania swojej kariery zawodowej wręczyła panu Kuleszy bukiet kwiatów i nagrodziła brawami :) .

Dzień bez barier :)

Przygotowanie do tegorocznego DNIA BEZ BARIER rozpoczęły się już w marcu, kiedy to grupy uczniów wraz z opiekunami wyruszyły w miasto, w celu sfotografowania instytucji, budynków użyteczności publicznej oraz restauracji pod kątem ich przystosowania dla osób niepełnosprawnych.

Grupa I pod opieką p. Agnieszki Strzeleckiej: Michał Białowski, Wojciech Kamiński, Michał Troć – II LP; Łukasz Kołodziejczyk i Michał Srodecki – II TB.

Grupa II pod opieką p. Moniki Nowak – Dawid Sycz, Paulina Tobis – III TB; Kamila Rękawek, Natalia Gołębska – II C; Gracjan Krasucki, Adam Błoch – I A

Grupa III – z p. Darią Woźniak – Daria Kamińska i TB/TL, Agnieszka Brzeziańska, Karolina Rura – II B

Grupa IV – p. Małgorzata Stachowiak-Bulak – Mateusz Winiarczyk i Klaudia Tama – II C

Z zebranych fotografii powstała prezentacja mulimedialną, którą uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć podczas apelu.

Obchodom DNIA BEZ BARIER towarzyszyła również wystawa fotograficzna pt. ,,Otwórzcie nam wszystkie drzwi” przedstawiająca bariery architektoniczne w mieście z perspektywy człowieka niepełnosprawnego.

Autorami wystawy, która została wykonana pod okiem p. Darii Woźniak i p. Tomasza Wesołowskiego, były uczennice: Agnieszka Brzeziańska – II B, Karolina Rura – II B, Daria Kamińska – I TB/TL, Agata Smejlis – I B.

Miłym akcentem na zakończenie całej imprezy było ognisko integracyjne na OW GŁĘBOKIE, zorganizowane przez panie Cz. Hołubowicz i M. Nowak, podczas którego, oprócz pieczenia kiełbasek, miały miejsce zmagania sportowe pomiędzy uczniami, klasami i wychowawcami, np. przeciąganie liny lub rzut kaloszem.

Wszystkim dopisywał dobry humor, była piękna pogoda i… oby do następnego roku :)

Festwal Projektu :)

Była zmiana planów z Festiwalem Projektów :)
Ponieważ miał sie odbyć z konkursem języków obcych, ale z powodu modernizacji prądu festiwal był troszkę szybciej odbył się w poniedziałek 4.04.2012r  razem ze świetnym spotkaniem pod tytułem:Wybór należy do Ciebie. 

Scenariusz – reżyseria – wykonanie: RYSZARD FARON
To spotkanie dotyczyło alkoholizmu.
Pan Ryszard świetnie przedstwaił cała sytuacje  jak się zaczyna to choroba – była prawdziwa. To spotkanie dało dużo do zrozumienia  dla osób ze skłonnościami do alkoholu.  Po tym spotkaniu odbył się Festiwal projektu :) Wyszło całkiem fajnie :)

Hura ! :)
Zdobyłam druga odznakę :) Działamy z TIK  :)

css.php