Spotkanie z absolwentami ZSB :)

Co roku w ramach Dni Kariery doradca zawodowy p. Urszula Tkaczyk organizuje spotkanie z absolwentem, który odniósł sukces zawodowy. W ubiegłym roku zaproszony zastał pan Remigiusz Lorenc – wicestarosta Międzyrzecza, a w tym roku pan Przemysław Kulesza – kierownik działu projektowego firmy PRAEFA sp. z o.o.

W dniu 30.05.2012 r. w świetlicy pan Przemysław spotkał się z uczniami klas zawodowych.

Na początku spotkania przedstawiona została ścieżka kariery edukacyjnej i zawodowej naszego gościa, a następnie – firma PRAEFO: właściwości i skład płyty z keramzytobetonu, fotodziennik budowy domu jednorodzinnego z elementów kermatyzowych, jak również realizacje firmy na terenie Danii, Niemczech i Polski – a szczególnie Międzyrzecza.

Młodzież ciekawiło przede wszystkim kiedy pan Przemysław podjął decyzję, o tym że zamierza kontynuować naukę po naszej szkole, jakie miał oceny, które przedmioty lubił najbardziej i czy lubił się uczyć. Na spotkaniu była również pani Renata Jasińska, która uczyła pana Przemka matematyki i pomogła mu przygotować się do egzaminu wstępnego do technikum. Uczniowie naocznie przekonali się, że każdy jest kowalem swojego losu i że szkoła zawodowa może być pierwszym stopniem do kariery, a nie ostatnim. Nasz gość opowiedział również jakich pracowników poszukuje firma PRAEFA – ze względu na wykształcenie i cechy osobowościowe.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie młodzież w podziękowaniu za poświęcony czas, za cenne wskazówki i rady odnośnie planowania swojej kariery zawodowej wręczyła panu Kuleszy bukiet kwiatów i nagrodziła brawami :) .

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Spotkanie z absolwentami ZSB :)”

  1.  
     
  2.  
     
  3.  
     
  4.