Rozwijamy się.

      DSC_0014   W ramach Programu WF z Klasą udało się nam zrealizować jeszcze dwa zadania, które założyliśmy na ten rok szkolny. Zostało zakupionych 16 kompletów strojów sportowych w których nasi uczniowie mogli reprezentować szkołę w Gminnej Olimpiadzie Młodzieży jak i w innych zawodach sportowych. Kolejnym zadaniem zakończonym pozytywnie jest rozbudowa placu zabaw. Zamontowano karuzelę, samochodzik na sprężynach oraz plastikowy kosz dla przedszkolaków i uczniów kl. I–III. Obecnie przygotowujemy się do IV Mistrzostw Gminy Ostrów Mazowiecka w koszykówce ulicznej 3×3, które zostaną rozegrane 20 czerwca na naszym boisku szkolnym. Serdecznie zapraszamy drużyny z naszej gminy do rywalizacji.

DSC_0012 DSC_0013 DSC_0016

DZIEŃ RODZINY

DSC05034        Sobota 23 maja 2015r. była w naszej szkole okazją do miłego spotkania nauczycieli, uczniów, ich rodziców i przyjaciół szkoły. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Rodziny.  Na przybyłych czekały liczne atrakcje np.: przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów, rodziców i absolwentów, absolutnym hitem był Teleturniej Familiada. Grill, wspólne zabawy, wyszukane konkursy, zabawne konkurencje sportowe, malowanie twarzy wyzwalały ogromne pokłady radości zarówno w dzieciach, jak i dorosłych. Wszyscy popisywali się rozlicznymi umiejętnościami, a nawet talentami nie tylko aktorskimi, ale również sportowymi i muzycznymi.

DSC04925 DSC04959 DSC04982

Zdrowo jemy i rośniemy.

       Rodzice wraz z uczniami co miesiąc organizowali Dzień Zdrowej Żywności,DSC04236w którym oprócz pogadanek edukacyjnych, sprzedawali własnoręcznie wykonywane kanapki z ekologicznych produktów. Zgromadzone pieniądze przeznaczyli na dofinansowanie wyjazdu dzieci na wycieczkę do Zakopanego i Wieliczki.

 DSC04237  DSC04245  DSC04251  DSC04249

BASEN

    DSC_0004  Od  października do czerwca  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na krytej pływali w Ostowi Mazowieckiej. Najmłodsi uczniowie z klasy II i III mięli zajęcia  oswajające  z wodą z elementami nauki pływania oraz częścią rekreacyjną opierającą  się na zabawie w wodzie. U dzieci było widać duże zaangażowanie oraz radość z nowo poznanych elementów, które sobie przyswajały oraz chęć do poznania nowych. Natomiast uczniowie klas IV – VI doskonali technikę pływania.

DSC_0003  DSC_0001  DSC_0006

Akcja „POLSKA BIEGA”

Tradycyjnie jak co roku 22 maja już po raz czwarty w Starym Lubiejewie odbyła się jedenasta IMG_6861.CR2ogólnopolska akcja POLSKA BIEGA 2015. Organizatorem koordynatorem biegu była Publiczna Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Starym Lubiejewie. Bieg odbył się przy słonecznej pogodzie i w duchu sportowej rywalizacji. Celem biegu była promocja aktywnego stylu życia, wystarczyło tylko zabrać ze sobą wygodne buty i stanąć na starcie. Chodziło między innym o to by wyjść z domu i w swoim tempie pokonać, być może pierwsze w swoim życiu dłuższy dystans. Na starcie stanęło 55 zawodników składający się
w większości z uczniów naszej szkoły. Bieg został podzielony na cztery kategorie wiekowe dostosowane do możliwości uczestników.

Klasyfikacja rocznika 2008 i młodsi na dystansie 400 metrów

chłopcy                                                                dziewczynki

I miejsce – Łukasz Zgoda                                      I miejsce – Emila Bartkiewicz

II miejsce – Dawid Zgoda                                     II miejsce – Amelia Borkowska

III miejsce – Jakub Zwierzyński                            III miejsce – Julia Ruszkowska

Klasyfikacja rocznik  2004 – 2006 na dystansie 800 m

chłopcy                                                                dziewczynki

I miejsce -  Dawid Adamczuk                                I miejsce – Natalia Wojewódzka

II miejsce – Jakub Bartkiewicz                              II miejsce – Ewa Kesler

III miejsce – Tomek Pych                                     III miejsce – Julia Leszczyńska

Klasyfikacja rocznik 2002  – 2003  1200 m

chłopcy                                                                dziewczynki

I miejsce – Grzegorz Krutczenko                         I miejsce – Natalia Wdowiak

II miejsce – Marcel Wdowiak                               II miejsce – Natalia Nieskurska

III miejsce – Miłosz Chojnowski                           III miejsce – Alicja Szrejber

Klasyfikacja kategorii open na dystansie 1600 m

mężczyźni                                                             kobiety

I miejsce – Leszek Zalewski                                  I miejsce – Karolina Zwierzyńska

II miejsce – Albert Bek                                         

III miejsce – Franciszek Kesler

Za pierwsze trzy miejscIMG_6927a w każdej kategorii biegowej uczestnicy otrzymali medal i dyplom.

Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

Najmłodszym uczestnikiem biegu była Lena Bek, a najstarszym Franciszek Kesler

Tegoroczna impreza po raz kolejny dała powód do radości z tak wielkiego zaangażowania dzieci, młodzieży oraz dorosłych.  IMG_7248

Biegi przełajowe

11 kwietnia 2015 roku chłopcy i dziewczęta uczestniczyli  w biegach przełajowych organizowanych prSONY DSCzez naszą szkołę. Uczniowie musieli się  zmierzyć na dystansie 1700 metrów, które prowadziły przez  las. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie dziewczyn i chłopców. Wszystko odbyło się przy słonecznej pogodzie i w duchu sportowej rywalizacji. Pierwsze miejsce wśród dziewczyn wywalczyła Andżelika Prusik, drugie Natalia Nieskurska, trzecie Alicja Szrejber. Wśród chłopców kolejność była następująca: Miłosz Chojnowski, Dawid Adamczuk i Kuba Bartkiewicz.

   SONY DSC    SONY DSC    SONY DSC

MINIPIŁKA SIATKOWA

1 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w zawodach w minipiłkę siatkową o 2015-02-28-1715Puchar Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka. Impreza sportowa odbyła się w PSP w Dybkach. Do rywalizacji przystąpiło 10 szkół z gminy.  Nasze zawodniczki po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, awansowały do finału, gdzie niestety musiały uznać wyższość zawodniczek z Komorowa i Kozik, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Mecze dostarczyły dużo emocji zarówno kibicom jak i samym zawodnikom.

Szkolny turniej tenisa stołowego

W naszej szkole, jak co roku, został zorganizowany  szkolny turniej tenisa  stołowego. Udział w nim wzięli  chętni uczniowie z klas IV – VI, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności. Do zawodów wystartowało 8 chłopców i 9 dziewczynek. Rywalizacja była długa i zacięta ponieważ graliśmy do „dwóch przegranych”, gdzie przegrywający jeden mecz mógł dalej liczyć się w walce o pierwsze miejsce. Oto wyniki:

Dziewczęta:

  •   I miejsce Natalia Wdowiak klasa V
  •  II miejsce Natalia Nieskurska klasa VI
  • III miejsce Wiktoria Ciurzycka klasa VI

Chłopcy:

  •   I miejsce Marceli Wdowiak klasa V
  •  II miejsce Miłosz Chojnowski klasa V
  • III miejsce Piotr Kamrat klasa VI

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Radomska.

Bezpiecznie na lodzie

111 grudnia naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Kania, Ratownik Wodnego Ochotniczego 2014-12-11-1626aPogotowia Ratunkowego pracujący na co dzień na krytej pływali w Ostrowi  Mazowieckiej. Pan Piotr przeprowadził z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Opowiadał  jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest wchodzenie w na lód. Tłumaczył dzieciom, jak należy się zachować gdy już do takiej sytuacji dojdzie, oraz jakie działania należy podjąć. Było bardzo dużo pytań, a najwięcej 2014-12-11-1620amiały oczywiście przedszkolaki. Pan Piotr starał się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące uczniów wątpliwości. Dla klasy I i „0″ Ratownik ogłosił konkurs plastyczny „Bezpiecznie na lodzie”. Pani Dyrektor Szkoły Małgorzata Radomska podziękowała za spotkanie oraz zaprosiła na kolejne przed wakacjami.

Wyjazd na mecz

30 października 2014r. pojechaliśmy do Warszawy na mecz Legia Warszawa – Pogoń Szcze2014-10-30-1564acin. Większość z nas była pierwszy raz na stadionie Pepsi Areny. Mimo późnej pory rozgrywania spotkania, oraz jesiennej pogody na mecz przyjechało ponad 7 tysięcy uczniów ze 143 placówek edukacyjno – wychowawczych z całej Polski.  2014-10-30-1565aStarcie Legii z Pogonią obserwowaliśmy w ramach akcji „Kibicuj z klasą”. Wynik meczu 3:1. Pogoń przegrywa z Legią po dogrywce. Pomimo tego, że mecz zakończył się przed godzina 23 a w domu byliśmy po godzinie 1, wszyscy byli zadowoleni, szczęśliwi i stawili się rano do szkoły.

css.php