Zobaczyć Kurzętnik i …

W minioną sobotę, wczesnym rankiem kolega Robert wyrwał nas (Monikę, Kasię i Janka) z cieplutkich łóżek i zawiózł do Kurzętnika. Tam zaplanowano ostatnie (?) spotkanie sieci nr 9. Przybyli przedstawiciele wszystkich szkół i Kasia Sopolińska, nasza opiekunka. W miłej, twórczej atmosferze poznaliśmy kolejne narzędzia ICT, które mogą być przydatne w pracy z naszymi uczniami. Warta czytaj dalej »

Czy to już koniec, nie ma już nic..?

…- moglibyśmy zaśpiewać w rytmie znanej  piosenki Elektrycznych Gitar, jednak  mimo iż rzeczywiście projekt ,,Cyfrowa Szkoła” dobiega końca, to zostało po nim bardzo wiele. W piątek- 14 czerwca- nastąpiło w naszej szkole podsumowanie realizacji programu. Muszę przyznać, że najwyższą jego wartością jest stworzenie twórczej, pełnej aktywności, pomysłowości atmosfery skierowanej na wykorzystanie narzędzi ICT. To dzięki czytaj dalej »

Projekty uczniów w ramach CS

Nasi uczniowie zrealizowali swoje projekty. Podzieleni na dwie grupy rywalizowali o jak najlepszy efekt swojej pracy. Jedni zrealizowali, pod opieka Kasi, Moniki i Krzyśka film – „Reportaż z życia szkoły”. Znalazły sie w nim sceny z lekcji, przerw, zajęć pozalekcyjnych, wywiady z uczniami, nauczycielami i inne atrakcje. Druga ekipa, którą wspierali Julia, Robert i Janek, czytaj dalej »

Tablica interaktywna również w klasach I-III

  Projekt ,,Cyfrowa Szkoła” wykracza w naszej szkole poza ramy wyznaczone przez rząd. Jak wiadomo program pomyślany był w wersji pilotażowej dla uczniów klas IV-VI. Już po majówce również i uczniowie z klas I-III będą mogli korzystać z tablicy multimedialnej. Stało się tak za sprawą prośby Pana Dyrektora i nauczycieli do Rady Rodziców, aby wesprzeć czytaj dalej »

Veni, vidi, vici- czyli szkolenie nauczycieli

  Veni, vidi, vici- tak mógłby powiedzieć metodyk z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, który przeprowadzał szkolenie nauczycieli z tworzenia stron internetowych w systemie Joomla. A był to Pan Leszek Kalinowski, który prowadził dla nauczycieli z Tylkowa kurs dotyczący właśnie tych skomplikowanych zagadnień. Jak były one trudne, ale i ciekawe pokazują zamieszczone tutaj zdjęcia… Wygląda na czytaj dalej »

Edulink

      Strony, z których często korzystamy na lekcji: www.storyjumper.com (tworzenie  książeczek- tekst i ilustracja) www. glogster.com (prezentacje) www.dyktanda.net (nauka ortografii) www.ortofrajda.pl (j.w.) Time Rime (strona www do tworzenia osi czasu) Popplet (strona www do sporządzania map myśli) Klasoteka.pl (ciekawe propozycje ćwiczeń interaktywnych)  

Spotkanie Cyfrowych Szkół w SP 18 w Olsztynie

Dzisiaj tj. 17 kwietnia odbyło się w Szkole Podstawowej nr 18 w Olsztynie drugie spotkanie  Cyfrowych Szkół z sieci 9. Po spotkaniu w Tylkowie było już nam łatwiej rozpoznać się wśród zaproszonych gości, a było ich sporo, bo około 40 osób. Warto było nawiązać również i nowe kontakty, zwłaszcza z nauczycielami- gospodarzami, którzy przygotowali świetne czytaj dalej »

e-dziennik

Zaczęliśmy. Pierwsze szkolenie za nami. Dziennik elektroniczny, to kolejne wyzwanie podjęte przez pedagogów naszej szkoły w trakcie realizacji Rządowego programu „Cyfrowa Szkoła”. Zdecydowaliśmy się zaufać Librusowi, między innymi dzięki wpisom na forum CEO. Na ścianie szkoły zawiśnie też tablica informująca o naszej cyfryzacji, to pomysł naszej koordynatorki Kasi, która nieustannie mobilizuje nasz zespół, podsuwa pomysły czytaj dalej »

Pracowita sobota.

Warto było poświęcić kilka godzin „wolnej” soboty, 6 kwietnia na spotkanie kilkunastu fantastycznych ludzi, członków sieci nr 9. Gościliśmy nauczycieli: Szkoły Podstawowej w Brzoziu Lubawskim, Szkoły Podstawowej w Czerwonce, Szkoły Podstawowej w Kurzętniku, Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie, Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie, oraz Katarzynę Sopolińską, która pokonała najdłuższą drogę, by uczestniczyć w czytaj dalej »

ICT jest dla nas i naszych uczniów, nigdy odwrotnie!

Szkoła Podstawowa w Tylkowie stosuje ICT od lat. Dostęp do Internetu, projektor i komputer w każdej klasie, to już standard. Udział w programie „Cyfrowa szkoła” to głównie szansa dla naszych uczniów. Na dowolnej lekcji, każdy może uczyć się z wykorzystaniem osobistego komputera i bogatego oprogramowania, które poznaje dzięki innowacyjnej kadrze pedagogicznej.  

css.php