Finał projektu

Zgodnie z planem, w piątek 20 maja odbyło się widowisko „PODRÓŻ PO EUROPIE”, podczas którego przybliżyliśmy Trio Prezydencji i kraje sąsiadujące z Polską. Imprezę zorganizował Szkolny Klub Europejski z okazji Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Był to finał projektu Młodzi Aktywiści Prezydencji, w którym wzięła udział nasza szkoła.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie naszej szkoły w zakładce finał projektu

Podsumowanie projektu

podsumowanie projektu MAP- prezentacja multimedialna (kliknij)

W końcu dotarliśmy do finału projektu. Nasz cel został osiągnięty. Możemy z dumą o sobie powiedzieć, że jesteśmy naprawdę aktywnymi Europejczykami. Pomimo kilku problemów technicznych,kłopotów z blogowaniem, przesyłaniem filmów wideo ( z sondy ulicznej) jesteśmy z siebie zadowoleni. Dla nas najważniejsze są kreatywne działania promujące prezydencję i UE, chociaż od strony technicznej nie wszystko udało nam się pokazać.
Udało się nam zrealizować wiele przedsięwzięć, które sobie zaplanowaliśmy, a było ich nie mało. Zintegrowaliśmy społeczność uczniowską, zaangażowaliśmy do pomocy nauczycieli i poszczególne klasy. Prowadziliśmy dwa blogi dla szkoły podstawowej i gimnazjum, w których na bieżąco zdawaliśmy relację.
Naszym happy endem było widowisko „Podróż po Europie”, podczas którego wszyscy wesoło się bawili przemierzając Europę.

Z bajką przez kraje UE


Z racji roku 2011 ogłoszonym „Europejskim Rokiem Wolontariatu” uczennice gimnazjum: Monika Biela, Klaudia Furlaga i Anna Mamoń spotykały się w przedszkolu. W każdy czwartek czytały dzieciom bajki z różnych stron świata.  Maluch z zaciekawieniem słuchały bajek, poznawały kraje europejskie na podstawie przeczytanych lektur i tworzyli mapy mentalne ilustrujące dany kraj.

Sonda uliczna

Uczennice klasy Ib gimnazjum Klaudia Biela i Małgorzata Gierek przeprowadziły sondę dotyczącą polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

Gosia i Klaudia w ten sposób chciały zbadać wśród mieszkańców Spytkowic poziom wiedzy o prezydencji naszego kraju.

Wyniki zaprezentujemy już niedługo, kiedy tylko uda się  zmontować całość materiału
Nasze wrażenia z sondy
W trakcie sondy mieszkańcy naszej miejscowości chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Niektórzy stwierdzili, że bliskie są im sprawy Unii i miejscowości. Wiele osób zauważyło pozytywne zmiany po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Powstały m.in. nowe oddziały przedszkolne, place zabaw , wyremontowano wiele obiektów. Spytkowice z roku na rok rozkwitają. Mamy takie marzenie, aby powstał park rekreacji np. baseny, korty tenisowe, gdzie mogli by wypoczywać mieszkańcy. A może nasza okolica kryje jakieś tajemnice i być może znajdują się pod ziemią źródła termalne? Zachęcamy inwestorów do badań i wykorzystania zasobów naszej miejscowości.


Spytkowice-moja duma

Na stronie naszej szkoły „Będąc w Europie – nie zapominajmy…” promocja gminy Spytkowice.

Zaproszenie

Wywiad z Wójtem

Uczniowie gimnazjum Wojciech Jochymek i Michał Kosiński przeprowadzili w dniu 27.04.2011 r. wywiad z Wójtem Gminy Spytkowice Panem Mariuszem Krystianem i pełnomocnikiem d/s. projektów unijnych Panem Wojciechem Bałysem.

Wywiad dotyczył rozmowy w celu uzyskania  odpowiedzi na kilka pytań dotyczących realizowanego przez nas projektu ,,Unia Europejska, a rozwój naszej gminy”

Nasze pytania do Wójta:

Pytanie 1. Nasza szkoła wzięła udział w programie „Młodzi Aktywiści Prezydencji’ w związku z objęciem przewodnictwa Polski w UE, organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej. Tematem naszego projektu jest: „Unia Europejska, a rozwój naszej gminy”. Chcemy zbadać między innymi jakie korzyści przyniosła i przyniesie UE naszej gminie. Chcielibyśmy poznać Pana zdanie na ten temat.
Pytanie 2. Jakie są Pana zdaniem piorytety rozwoju gminy?
Pytanie 3. czy wprowadził Pan już jakieś zmiany, żeby poprawić wizerunek Spytkowic?
Pytanie 4. Przed jakim największy wyzwaniem teraz Pan stoi?
Pytanie 5. Pana największe „gminne” marzenie?

Pytanie do pełnomocnika d/s unijnych:
Jakie projekty i inwestycje ze środków UE zostały zakończone w naszej gminie? Jakie są plany na przyszłość?

Oto nagranie  z wywiadu

Wywiad z Wójtem Spytkowic cz.1
Wywiad z wójtem Spytkowic cz. 2

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Spotkajmy się w przedszkolu

Analiza ankiety

Na stronie szkoły w zakładce „Ankieta-Polska Prezydencja w Radzie UE” znajduje się opracowanie ankiety.

Logo Polskiej Prezydencji

W dniu  10.05.2011 r. został rozstrzygnięty konkurs na logo „Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej”. Spośród wielu prac uwagę przykuło logo uczennicy z klasy I b gimnazjum -Aleksandry Nowak.


Subskrybuj kanał RSS

Młodzi Aktywiści Prezydencji

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

css.php