Koniec.!

Wył.
Hej ;) skończył się rok szkolny więc automatycznie przestajemy prowadzić bloga.
Dziękujemy za pomoc i wsparcie pani i pana od projektowania.
Za komentarze.
Żegnamy się i życzymy młodszym klasą powodzenia w dalszej nauce i miłego prowadzenia blogów. 

Pozdrawiam Gosia

Dostałyśmy zieloną odznakę!!!

Wył.

Hurra!!! Dostałyśmy zieloną odznakę. Jesteśmy przeogromnie szczęśliwe z tego powodu. Teraz nasz blog jest jeszcze piękniejszy. Myślimy, że w pełni na to zasłużyłyśmy. Dziękujemy Szkole z klasą za to wyróżnienie.

Paulina, Gosia :)

Nasze umiejętności zdobyte podczas pracy nad projektem

Wył.

Cześć! W tym wpisie chcemy przedstawić Wam jakie umiejętności zdobyłyśmy podczas pracy nad projektem.

Umiejętności związane z TIK: założenie i prowadzenie bloga, poznanie nowych programów i zwiększenie zasobów wiedzy o programach poznanych wcześniej (Paint, Power Point, Microsoft Word, Microsoft Excel, Photo Scape, Photo Story 3), wykonywanie zdjęć aparatem fotograficznym, wykonywanie zdjęć aparatem w komórce.

Umiejętności związane z pracą w grupie: komunikowanie się przez GG, Facebooka i nk, umiejętność pracowania w grupie, unikanie konfliktów, zgodna praca, wspólny wysiłek, nauka rozplanowywania zajęć w grupie.

Inne umiejętności: umiejętność redagowania tekstów, umiejętność tworzenia wykresów w Excelu, umiejętność tworzenia i przeprowadzania ankiet.

Paulina, Gosia :D

Festiwal 2.0

Wył.

W naszej szkole dnia 1 czerwca odbywał się Festiwal 2.0. Jednak nasz projekt nie był prezentowany, ponieważ zabrakłoby na to czasu. Ja i tak nie miałam go prezentować tylko Gosia, ponieważ przedstawiałam inny projekt (k jak klasopracownie). Na początku trochę się stresowałam, ale po kilku wystąpieniach szło już jak z płatka. Nie wiedziałyśmy, że nasz projekt nie będzie na Festiwalu, więc Gosia dołączyła do projektu, przy którym również pracowałyśmy. Jestem zadowolona z efektów naszej wspólnej pracy. Mamy nadzieję, że gdyby projekt l jak lekcje z TIK był przedstawiany spodobałby się. :)

Paulina :)

Jak tworzyć w Photo Story 3?

Jak pisałam we wcześniejszym wpisie nauczyłam się korzystać z programu Photo Story teraz chciałabym pokazać filmik, który sama zrobiłam. Demonstruje jak tworzyć filmiki w Photo Story. Jestem z tego programu bardzo zadowolona i mam nadzieję, że Wy też będziecie.  Kliknij

Paulina :)

Odznaka na blogu

W końcu na naszym blogu pojawiła się odznaka. Dziękujemy administratorom za sprawdzenie wpisów. Teraz nasz blog stał się jeszcze lepszy. Jesteśmy z tego osiągnięcia bardzo zadowolone i liczymy na kolejną.

Paulina i Gosia ;)

Zdjęcia do projektu

W trakcie tworzenia projektu wykonywałyśmy ( ja i Gosia) zdjęcia telefonami komórkowymi i aparatem uczniom naszej szkoły podczas lekcji z TIK. Bardzo się cieszymy, że tak często znajdywałyśmy nowoczesne technologie podczas zajęć. Z tych zdjęć stworzyłam filmik w Photo Story. Film być może pojawi się niedługo na You Tube, wtedy we wpisie dodam do niego link. Wracając do tematu uczniowie naszej szkoły na większości zajęć korzystają z technologii. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękuję w moim i Gosi imieniu za to, że pozwolili nam wykonać te zdjęcia.

Paulina :)

Projekt zakończony!!!

Wył.

Dziś zakończyliśmy pracę nad projektem. Trochę się stresujemy przed prezentacją próbną, która odbędzie się za tydzień. Mamy nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze. Wykonałyśmy filmik w Photo Story i prezentację w Power Poincie. Większość zaplanowanych rzeczy poszło po naszej myśli trzymajcie za nas kciuki. :)

Paulina, Gosia

 

Czego uczymy się w ramach projektu?

Wył.

Dzisiejszy wpis dotyczy m.in. naszych nowych wiadomości na temat programów do obróbki zdjęć. Najpopularniejszym programem, z którego korzystamy jest  PhotoScape. W tym progrmie można:

 • łączyć zdjęcia w mozaiki i strony,
 • dzięki edycji GIF można tak połączyć zdjęcia aby wyszedł mini filmik,
 • dostępna jest też edycja jednego zdjęcia, np. dodawanie ramek, obiektów i napisów.

 Kolejnym programem jest Photo Story pomimo tego, że głównie służy do robienia filmików można w nim obrabiać zdjęcia. Dzięki niemu:

 • uzyskujemy ciekawe filmiki,
 • fajnie obrobione zdjęcia,
 • zaskakujące efekty specjalne,
 • uzyskujemy nagrywanie narracji.

Pozdrawiamy i życzymy miłego używania ;)

Paulina  i Gosia ;]

Lekcje z TIK- nasza ankieta

Jak dobrze wiemy Lekcje z TIK to nie tylko informatyka i korzystnie z komputerów. To również najzwyczajniejsze odtwarzanie nagrań  (np. na języku angielskim) lub oglądanie filmów odtwarzanych na DVD. Razem przeprowadziłyśmy ankietę w naszej szkole. Pierwsze pytanie brzmiało : Z czego najczęściej ty i twoja klasa korzystacie na zajęciach?”  Oto wyniki:

 • Ponad 30 osób twierdzi, że najczęściej korzystają z tablic multimedialnych
 • 2 osoby uważają, że najczęściej korzystają z wizualizera.
 • 13 osób korzysta najczęściej z komputera.
 • 5 osób twierdzi, że najczęściej na lekcjach korzystają z rzutnika multimedialnego.             

Następne pytanie brzmiało: Czy lubisz lekcje z Tik”. Oto wyniki:

 • 52 osoby lubią takie lekcje
 • 2 osoby nie lubią takich lekcji

 

Paulina, Gosia

 

css.php