Stacja Inspiracja

GALERIA TWÓRCZYCH POMYSŁÓW – BLOG KOŁA PLASTYCZNEGO SP 6 W INOWROCŁAWIU

Zakończenie

To było ostatnie kółko plastyczne w tym roku szkolnym. Było bardzo miło. Jedliśmy pizzę i ciasto. Dużo rozmawialiśmy i się żegnaliśmy.  Część dziewczyn odchodzi już do gimnazjum, np. my prowadzące bloga – Ja, Dominika i Emila. Dostaliśmy dyplomy za udział w Szkole z klasą 2.0 i robiliśmy sobie wspólnie zdjęcia. My kończymy już szkołę i mam nadzieję, że ktoś zajmie nasze miejsce. :)

 

Pozdrawiam Roxana :) 
autor: Roksana Katulska katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

I miejsce w kategorii projekt na blogu

Bardzo się cieszymy ponieważ otrzymaliśmy ważną nagrodę  w  KATEGORII: PROJEKT NA BLOGU

I miejsceblogiceo.nq.pl/stacjainspiracja, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

 

Inne nagrody, które zdobyli uczniowie z naszej szkoły:

KATEGORIA: SZKOŁA 2.0 NA BLOGU

II miejsceblogiceo.nq.pl/zespolzuzi, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

KATEGORIA:  BLOG AUTORSKI

I miejsceblogiceo.nq.pl/kreatywni, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

II miejsceblogiceo.nq.pl/tikowce, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

KATEGORIA: NAGRODA PUBLICZNOŚCI

I miejsceblogiceo.nq.pl/grupauli, Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

Wszystkim gratulujemy!!!

autor: plastyk katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Ostatnia praca

Na ostatnich zajęciach wykonywaliśmy prace z nakrętek od napojów. Potrzebne nam były: kartka A3 z bloku kolorowego, klej (najlepiej „Magik”), kolorowe nakrętki plastikowe, można było też użyć bibuły lub krepy. Najpierw przyklejaliśmy nakrętki do kartki tak by powstał ciekawy wzór, następnie wypełnialiśmy wnętrze nakrętki bibułą lub krepą. Większość prac, które wykonywaliśmy na kółku było związanych z Euro 2012 lecz powstały również kwiaty, buźki i inne. Myślę że pomysł z wykonaniem prac z nakrętek był bardzo ciekawy, gdyż powstało wiele świetnych prac.

Dowiedzieliśmy się, że w najbliższą środę odbędą się ostatnie zajęcia, na których  pożegnanamy się.  Będzie mi smutno rozstać się z naszym kółkiem i blogiem.  Z racji tego, że naprawdę bardzo dużo poświęciliśmy na jego powstanie i rozwój. Za naszą pracę otrzymaliśmy dwie odznaki „Uczymy się z TIK”  i „Działamy z TIK”. Bardzo za nie dziękujemy. Warto było poświęcać dużo czasu na prowadzenie  bloga, bo wiem że dało mi to dużo satysfakcji i nauczyłam się wielu ważnych i przydatnych umiejętności.

Pozdrawiam. Emilia ; *

autor: Emilia Oczachowska katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Odznaka „Działamy z TIK”

Otrzymałyśmy odznakę ,, Działamy z TIK ” !

Jesteśmy z niej bardzo dumni. :)

Dominika :)

autor: malarka99 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (8)

Prezentacja naszego projektu na Festiwalu Nauki 2.0

Z niecierpliwością czekałyśmy na ten dzień, aby przedstawić rezultaty pracy naszego koła nad projektem pod nazwą „Twórczość plastyczna uczniów”. Pracowaliśmy nad nim długo, praktycznie od początku roku szkolnego. Prezentowaliśmy i opisywaliśmy na blogu techniki plastyczne potem przeprowadzaliśmy wywiady z nauczycielami, zbieraliśmy materiały i robiliśmy zdjęcia. Następnie pracę wszystkich grup należało zebrać, wyselekcjonować zebrany materiał i wreszcie zmontować prezentację. Ja , Roksana i Dominika zostałyśmy wybrane do prezentacji naszego projektu. W piątek 1 czerwca odbył się Festiwal Nauki 2.0. Z Roksaną i Dominiką otrzymałyśmy do prezentacji klasę nr 17, gdzie miałyśmy do dyspozycji tablicę interaktywną i komputer z dostępem do Internetu. Najpierw udekorowałyśmy salę we wcześniej wykonane plakaty, przygotowałyśmy komputer i tablicę. O godz. 9.00 zaczęli napływać uczniowie i zaproszeni goście. Zaprezentowałyśmy nasz projekt. Trochę się denerwowałyśmy, ale wszystko poszło dobrze. Na początku ja witałam wszystkich przybyłych, a następnie mówiłam jak w ramach projektu pracowało nasze koło plastyczne i jaki będzie przebieg prezentacji. Następnie dziewczyny przedstawiły kilka technik plastycznych, które są stosowane na lekcjach i zajęciach koła plastycznego. Potem Roksana zrobiła krótki quiz dotyczący znajomości przedstawionych technik plastycznych. Za dobrą odpowiedź można było dostać coś słodkiego. Na koniec pokazałyśmy wszystkim program „piZap”, w którym można ciekawie przerabiać i ozdabiać zdjęcia. Naszą „pracę” zakończyłyśmy o godz. 13.30. Wszyscy goście uważnie oglądali nasz projekt i myślę, że się im spodobał. Uważam, że dobrze nam poszło i goście dużo zapamiętali z naszej prezentacji i pokazu programu piZap. Obejrzyjcie film z prezentacji naszego projektu.

YouTube Preview Image

 

 Pozdrawiam wszystkich!

Emilia : D

autor: Emilia Oczachowska katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (10)

Wielki Finał – „Festiwal Nauki 2.0″

Dziś odbył się „Wielki finał”- FESTIWAL NAUKI 2.0! Przedstawione zostały wszystkie projekty w ramach „Naszej szkolnej encyklopedii”. W godzinach od 9.00 do 14.30 wszyscy zmobilizowali swoje siły i przedstawili swoje projekty.  Nasz projekt prezentowały: Roksana, Dominika i Emilia. Zrobiły to rewelacyjnie! Projekty były przedstawione w salach z  tablicami interaktywnymi i klasach komputerowych. Uczniowie przedstawili swoją kilkumiesięczną prace nad projektem. Szerszą relację z prezentacji naszego projektu na festiwalu przedstawimy wkrótce. Tutaj możecie zobaczyć „Naszą szkolną encyklopedię” czyli wszystkie projekty.    plastyk

 http://encyklopediasp6ino.blogspot.com/

autor: plastyk katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

Z prac nad projektem

Od marca prace nad projektem zapisywałyśmy w specjalnie utworzonej do tego celu zakładce pod nazwą „NASZ PROJEKT – TWÓRCZOŚĆ PLASTYCZNA UCZNIÓW” ( patrz wyżej). Ponieważ nie wszyscy tam zaglądają ten wpis postanowiłyśmy przenieść na stronę główną. Do naszej prezentacji nasz zespół wybrał w rezultacie 25 technik plastycznych do zaprezentowania. Część materiałów mieliśmy już zebranych na naszym blogu. Poza tym pokazaliśmy na fotografiach pracę plastyczną na lekcji i zajęciach pozalekcyjnych oraz w jaki sposób są eksponowane prace w naszej szkole w klasach, na korytarzach i świetlicy. Końcowa prezentacja została wykonana w programie Power Point, a nie tak jak wcześniej było planowane w Photo Story 3 ( a w tym mamy już wprawę), ponieważ w programie Power Point było nam łatwiej umieścić opisy technik plastycznych. Prezentacja najpierw przy pomocy naszej pani została skonwertowana (trudne słowo, ale wiemy już co to znaczy) w programie Presenter Soft Video Maker bo inaczej nie mogłaby być umieszczona na You Tube. Link do prezentacji jest umieszczony na naszej stronie głównej. W swoich działaniach korzystaliśmy z następujących narzędzi TIK:

- komputery z dostępem do Internetu,

- aparat fotograficzny,

- programy Word, Gimp, pi Zap, Paint, Power Point, Presenter Soft Video Maker,

- poczta elektroniczna,

- nośniki pen drive.

Sukcesem można nazwać to, że  poszerzyliśmy swoje umiejętności TIK-owe; nauczyliśmy się selekcjonować zebrany materiał, a przede wszystkim zrozumieliśmy jak ważna jest praca zespołowa, aby zyskać dobry końcowy efekt pracy wszystkich grup. Czasem brakowało nam systematyczności w naszej pracy, nie robiliśmy zadania na czas ale w rezultacie wszystko się udało i jesteśmy zadowoleni z prezentacji. Niedługo Festiwal Nauki i będziemy na nim prezentować wyniki naszej pracy. Trochę się denerwujemy jak nam wyjdzie. Mamy nadzieję, że będzie dobrze. Jak nam poszło opiszemy niedługo.

Program Festiwalu znajduje się na blogu naszej szkoły. Możecie tam zajrzeć.

http://blog-szkolny-sp6-inowroclaw.blogspot.


Zapraszamy również do obejrzenia naszego projektu( patrz poniżej)

 

Roksana, Emilia i Dominika

autor: Roksana Katulska katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Życzenia dla mamy

Dzisiaj jest Dzień Matki, dlatego ostatnio na kółku plastycznym robiliśmy upominki dla Mam ,,Książki z życzeniami”. Wyszły bardzo fajnie. Popatrzcie na zdjęcia. Jeśli też chcecie zrobić mały prezent dla mamy będą Wam potrzebne: klej, nożyczki, kolorowy papier, wycinanki, koraliki, wstążeczki, brokat i inne tego typu ozdoby. Wasze mamy, na pewno się ucieszą z takich podarunków. Nie zapomnijcie o życzeniach.

 

Kochana Mamo,
Kiedy przytulam się do Ciebie,
To jest mi cieplej niż słońcu na niebie,
Więc nie wypuszczaj mnie ze swych ramion – Kocham Cię bardzo Moja Mamo!

    Za to, że zawsze jesteś przy mym boku

Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku.

Za to, że dni moje tęczą malujesz

Dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.

 

W życiu spotykam wielu ludzi,

Tylko kilku moje serce budzi

W Tobie Mamo mam przyjaciela,

Bez Ciebie Mamo me serce umiera.

Dominika :D :)

 

 

 


autor: malarka99 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki złóżcie swoim mamom wszystkiego najlepszego i wręczcie im drobny podarunek.  Mogą to być pyszne ciasteczka lub własnoręcznie zrobiony upominek :)

Życzę wam powodzenia :)

Roksana

 

autor: Roksana Katulska katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Projekt na Festiwal 2.0

Dnia 1 czerwca odbędzie się Festiwal 2.0. Z zebranych materiałów wykonałyśmy prezentacje, którą na nim zaprezentujemy. Jednak projekt możecie obejrzeć wcześniej, gdyż umieściłyśmy go na blogu. W zakładce Nasz projekt – „Twórczość plastyczna uczniów” możecie się dowiedzieć  z jakich materiałów korzystaliśmy. Liczymy, że dostaniemy drugą odznakę „Działamy z TIK”, gdyż uważamy, że na nią zasłużyłyśmy.

Emilia, Roksana i Dominika

autor: Roksana Katulska katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (6)
css.php