Stacja Inspiracja

GALERIA TWÓRCZYCH POMYSŁÓW – BLOG KOŁA PLASTYCZNEGO SP 6 W INOWROCŁAWIU

Prezentacja naszego projektu na Festiwalu Nauki 2.0

Z niecierpliwością czekałyśmy na ten dzień, aby przedstawić rezultaty pracy naszego koła nad projektem pod nazwą „Twórczość plastyczna uczniów”. Pracowaliśmy nad nim długo, praktycznie od początku roku szkolnego. Prezentowaliśmy i opisywaliśmy na blogu techniki plastyczne potem przeprowadzaliśmy wywiady z nauczycielami, zbieraliśmy materiały i robiliśmy zdjęcia. Następnie pracę wszystkich grup należało zebrać, wyselekcjonować zebrany materiał i wreszcie zmontować prezentację. Ja , Roksana i Dominika zostałyśmy wybrane do prezentacji naszego projektu. W piątek 1 czerwca odbył się Festiwal Nauki 2.0. Z Roksaną i Dominiką otrzymałyśmy do prezentacji klasę nr 17, gdzie miałyśmy do dyspozycji tablicę interaktywną i komputer z dostępem do Internetu. Najpierw udekorowałyśmy salę we wcześniej wykonane plakaty, przygotowałyśmy komputer i tablicę. O godz. 9.00 zaczęli napływać uczniowie i zaproszeni goście. Zaprezentowałyśmy nasz projekt. Trochę się denerwowałyśmy, ale wszystko poszło dobrze. Na początku ja witałam wszystkich przybyłych, a następnie mówiłam jak w ramach projektu pracowało nasze koło plastyczne i jaki będzie przebieg prezentacji. Następnie dziewczyny przedstawiły kilka technik plastycznych, które są stosowane na lekcjach i zajęciach koła plastycznego. Potem Roksana zrobiła krótki quiz dotyczący znajomości przedstawionych technik plastycznych. Za dobrą odpowiedź można było dostać coś słodkiego. Na koniec pokazałyśmy wszystkim program „piZap”, w którym można ciekawie przerabiać i ozdabiać zdjęcia. Naszą „pracę” zakończyłyśmy o godz. 13.30. Wszyscy goście uważnie oglądali nasz projekt i myślę, że się im spodobał. Uważam, że dobrze nam poszło i goście dużo zapamiętali z naszej prezentacji i pokazu programu piZap. Obejrzyjcie film z prezentacji naszego projektu.

YouTube Preview Image

 

 Pozdrawiam wszystkich!

Emilia : D

autor: Emilia Oczachowska katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (10)

Odpowiedzi: 10 do wpisu “Prezentacja naszego projektu na Festiwalu Nauki 2.0”

 1. plastyk pisze:

  Dziewczyny świetnie się spisałyście! Jestem z Was dumna!
  plastyk ostatnio opublikował..Odwiedź blog programuMy Profile

 2. malarka99 pisze:

  Prezentacja na Festiwalu Nauki bardzo mi się podobała a najbardziej jak wygrałam quiz, który prowadziła nasza koleżanka Roksana. Ten Festiwal Nauki bardzo mi się podobał. Oby tak dalej dziewczyny. Filmik z prezentacji projektu o technikach plastycznych jest świetny. Ponieważ ja nie mam swojego maila Dominka użyczyła mi swojego.
  DARIA
  malarka99 ostatnio opublikował..Odwiedź blog programuMy Profile

 3. Roksana Katulska pisze:

  Festiwal Nauki był ciekawy, a nasz projekt szczególnie. Przypomnałam sobie jakie techniki robiliśmy na kółku i jak pracowaliśmy robiac projekt.
  Bardzo mi się podobała prezentacja z naszego kółka plastycznego.Fajnie było jak moja koleżanka wygrała konkurs a Roxana zadawała pytania.
  Bardzo fajnie się robiło te prace na kółku plastycznym i zachęcam wszystkich do tych technik, które są przedstawione w naszym projekcie.
  Filmik z pokazu naszego projektu bardzo mi się podoba.
  To Roxana użyczyła mi swojego konta do napisania tego komentarza.
  WERONIKA

 4. malarka99 pisze:

  Wasz projekt był bardzo ciekawy. Mogłam poznać bardzo ciekawy program pi Zap. Ciekawy był także quiz, który przeprowadziłyście. Aha. Nie mogę zapomnieć o ciekawych technikach, które wykorzystawaliście na kółku plastycznym.
  PATRYCJA
  malarka99 ostatnio opublikował..Odwiedź blog programuMy Profile

 5. grupauli pisze:

  Super to zrobiłyście.
  Bardzo proszę, o głosowanie na blog Z Internetem na Ty, biorący udział w konkursie Blog publiczności 2012. To dla mnie bardzo ważne, każdy głos się liczy.
  Ulka :-) :-) :-)

 6. paulinagosiahubert pisze:

  Festiwal Nauki był super, pomimo tego, że nasz projekt nie był prezentowany (prezentowałyśmy klasopracownie i gazetkę szkolną). Szkoda, że nie byłyśmy na waszej prezentacji, ale znając wasze umiejętności myślę, że poszło Wam świetnie. Życzymy miłego dnia.

 7. blogi2.0 pisze:

  Prezentacja jest świetna!!!

 8. Patrycja Ciecińska pisze:

  Prezentacja super ! :)

 9. Patrycja Ciecińska pisze:

  Fajny i bardzo interesujący blog :) i oby tak dalej !
  Kochani ;) Buziaki ; *

 10. [...] na blogu Stacja inspiracja autor: danawera katagoria: Szkoła z klasą 2.0 – 2011/2012, Komentarz [...]

css.php