Finał !!

Czerwiec 20th, 2012 by kubadziok

I po całym roku miłej pracy przyszedł czas na festiwal :)  Oczywiście jak zwykle nie zastąpione był nasze opiekunki, które dokładnie stworzyły naszą małą uroczystość, a były to p. Aneta, p. Diana, p. Renata. Całość przebiegła 1 czerwca w Dzień Patrona naszej szkoły. Cały festiwal trwał okoły godziny i podziwiali go uczniowie naszej szkoły, rada pedagogiczna oraz zaproszeni goście.  Zaprezentowane były prezentacje oraz film stworzony przy udziale realizacji projektu. Na koniec rozległy się brawa, przez co każdy z uczestników projektu przypomniał sobie jak miło spędziło się wszystkie chwile przy pracy w projekcie i oczekujemy na certyfikat, lecz nie to było głównym celem a przybliżenie TIK i wspólnej pracy. W projekcie stworzyliśmy coś więcej niż film, ponieważ włożyliśmy w to kawałek serca, które dało nam radość z tego co robiliśmy ale tez i chęć do tworzenia. Po całym festiwalu każdy z uczestników rozmawiał na temat efektów i całego czasu i mówił ze było bardzo fajnie :) Tak więc gdyby była kolejna część projektu, dajcie znać a na pewno weź niemy się jeszcze z większa gorliwością( choć bardziej się nie da) do pracy i stworzymy coś jeszcze lepszego :)

14 maja

Maj 28th, 2012 by kubadziok

Były dni gdy pracowaliśmy, każdy miał swoją rolę,  każdy starał się pomóc bo wiedział, że praca nie idzie na marne, że jesteśmy w stanie stworzyć coś czego jeszcze u nas w szkole nie było. Przyszedł dzień aby oglądnąć to do czego przyczyniło się dużo osób, gdzie każda para rąk była zajęta bo jak nas uczyli na warsztatach oraz w zadaniu TIK po oglądnięciu wybranych filmów to to, że..”Życie jest piękne”. Jedyne co można było zaobserwować po oglądnięciu filmu to brawa, które były bardzo głośne i nie spodziewane, lecz miłe, ponieważ był to wyraz wdzięczności naszym Paniom, które pomagały, Które wspierały i „odwaliły kawał dobrej roboty”. Lecz zapomnieć nie można o Hubercie, naszym kamerzyście bo bez niego nie mogli byśmy siedzieć i podziwiać naszej pracy. Każdy z uczestników jest zadowolony z pracy, choć nie wszyscy byli zadowoleni, ponieważ w różnoraki sposób to komentowali to i tak chcemy przeżyć to jeszcze raz. Tak więc już nie długo filmik ukaże się na stronie po czym zapraszamy do oglądania oraz komentowania. Pozdrawiam Serdecznie :)

27 kwietnia

Maj 7th, 2012 by kubadziok

Spotkanie kolejne z cyklu..:”Robimy nasz film”..Spotkanie tym razem odbyło się z Panią Renią, która omówiła szatę graficzną filmu. Wraz z nasza opiekunką wstawiliśmy końcowe napisy. Choć było dużo propozycji wybraliśmy poważne:) Było śmiesznie i zabawnie ale tez konkretnie :) Nasza wiedza znów się poszerzyła o kolejne wiadomości i już czekamy na obejrzenie filmu w wersji już całkowicie gotowej. Ale to z czasem przyjdzie :) I Wy pewnie tez go zobaczycie ale proszę dajcie mało złych komentarzy..(to tylko tak z góry) :)

25 kwietnia

Maj 7th, 2012 by kubadziok

Sceny nakręcone. Teraz trzeba stworzyć z tego jakąś całość. Jak zwykle przyszedł nam z pomocą Hubert, który omówił nam cały proces obróbki filmowej. Opowiedział nam jak sklejać sceny, jak zmieniać kontrast czy barwę, mówił jak tworzyć przejścia i podkładać muzykę. Bez Huberta było by bardzo ciężko, ponieważ tylko nieliczni mieli taką wiedzę o tworzeniu filmu :) No ale jak na razie działamy i Tworzymy.

20 kwietnia

Maj 7th, 2012 by kubadziok

I każdy z nas ma dzisiaj trochę :) a :( miny. Dlaczego..? powiem krótko..Koniec filmu. A więc kręcimy film pod czujnym okiem naszego kamerzysty Huberta :) Jak to on zawsze przeprowadzi jakieś ciekawe warsztaty :) Nad całością czuwała Pani Diana. Każdy z uczestników projektu cieszy się, ze film już nie długo cały powstanie, ale tez się smucimy, ponieważ to już koniec naszych spotkań w celu realizacji filmu, koniec przebierania się oraz grania jako aktorzy. Na pewno po całym filmie będziemy mieć miłe wspomnienia i nie zapomnimy tego oraz w naszych głowach pozostaną wszystkie wiadomości, które zdobyliśmy na warsztatach. Tak więc serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na blogu :)

18 Kwietnia

Maj 7th, 2012 by kubadziok

I to już ostatni raz…ostatnie spotkania przed końcem kręcenia filmu :) ale no już czekamy na efekty :) jak zwykle Pani Diana omówiła nam ostatnie sceny,  ponieważ część ich była grana poza budynkiem szkoły :) już wszyscy czekamy na ostatnie sceny, ostatnie role oraz efekt końcowy:P tak więc czekajcie z nami na efekty :D

 

29 Marca

Kwiecień 16th, 2012 by kubadziok

I przyszedł czas na kolejną część. Nad całością czuwała Pani Diana i Hubert. Część scen nakręcił Hubert pomagając przy tym nam, bo jednak zawsze przyda się jakaś rada od profesjonalisty :) Ogólnie całe spotkanie w czwartek przebiegło bardzo ciekawie i miło, bo pracując i tworząc film z takimi ludźmi to inaczej być nie może :) Tak więc do zobaczenia na blogu już nie długo. Trzymajcie się :)

 

28 Marca

Kwiecień 16th, 2012 by kubadziok

Tak więc napisze w skrócie co i jak :) Tak więc ranek jak to ranek, zapowiadało się ciekawie, każdy z chęcią na coś nowego. Zaczęło się od spotkania z panią Dianą. Omówiła charakteryzacje przy kolejnej części filmu. A tak miedzy nami to ma Pani łeb do tego, bo fantazja była na pierwszym miejscu. Potem przyszedł czas na kamerzystę Huberta, który po raz kolejny stworzył warsztaty związane z obsługą TIK. Omawiał cały proces tworzenia filmu. Pokazał kilka sztuczek oraz programów związanych z obróbka filmową. Kolejny większy warsztat będziemy mieć następnym razem :) Tak więc do zobaczenia i pozdrawiam :) Dawid :)

 

 

23 Marca

Kwiecień 15th, 2012 by kubadziok

Przyszedł dzień kiedy każdy był kimś..a chodzi mi dosłownie o role bo pasowało nakręcić kolejną część filmu :) W tym dniu było dość zabawnie bo chcieliśmy się przebrać i zachowywać dość śmiesznie o czym wspominała nam pani Aneta dzień wcześniej. I również dzisiaj pomógł nam kamerzysta Hubert :) Kręcenie kolejnej część filmu odbyło się bez przeszkód bo nad wszystkim czuwały panie Aneta i Diana :)

 

22 Marca

Kwiecień 15th, 2012 by kubadziok

I przyszła pora na kolejne części naszego filmu : )  Jak zwykle baz naszych pań opiekunek nic by nie wyszło bo to one dają wskazówki co i jak,  aby całość  grała :P  Pani Aneta D. wraz z Panią Dianą D. dalej wprowadzały nas w tajniki gry aktorskiej. Choć spotykaliśmy się już kilka razy przy tworzeniu filmu to i tak dalej wszystkiego nie wiemy, ale dzięki naszym panią staramy się odkryć i naśladować prawdziwą grę aktorską :) W sprawie związanej z narzędziami TIK głównym naszym nauczycielem jest Pani Renata D., która opowiada oraz wyjaśnia jak pracują kamerzyści, jak potem obrabiają dane fragmenty filmu. Do tego omówienia przyczynia się też znany naszej grupie kamerzysta Hubert, który czasem pomaga nam nakręcić kilka scen.