Projekt gimnazjalny

Witam bardzo serdecznie naszych kochanych czytelników. Jak wasze samopoczucie? Myślę, że świetne dzięki tej pięknej pogodzie za oknem. Już niedługo zakończy się projekt szkoła z klasą 2.0. Zostanie on podsumowany prezentacją, a w naszym przypadku filmem, który na pewno się tu pojawi. Największe zainteresowanie na pewno wzbudzi makieta naszej pięknej gminy, którą wykonałyśmy własnoręcznie. Oczywiście uzyskałyśmy informacje oraz pomoc od wójta gminy Puszcza Mariańska, które pomogły nam w zrealizowaniu makiety. Wraz z dziewczynami włożyłyśmy w nią wiele pracy, która trwała 2 tyg. Miałyśmy do wykorzystania wiele ciekawych materiałów, z których wyszedł pożądany efekt cieszący oko. Myślę, że nasz wkład pracy nie pójdzie na marne i zostanie doceniony oraz umożliwi ciekawą prezentację naszej gminie. Po zobaczeniu na pewno sami ocenicie czy to właśnie taka forma prezentacji jest ciekawa czy też nie, aby was nie trzymać w niepewności przesłam w załączniku efekty nasze pracy w postaci prezentacji. Oczywiście na makiecie nie wszysto wygląda tak pięknie jak w rzeczywistości więc zachęcam do odwiedzania tych pięknych miejsc, znajdujących się na terenie naszej gminy!

 

http://prezi.com/ltvm5gq6-fo2/present/?auth_key=kwbztwk&follow=wqmy1ys8c0me#60

http://prezi.com/ltvm5gq6-fo2/edit/#60

 

Gabrysia ;)

Kategorie Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Zostaw komentarz

kampania NO HATE

Gdy tylko dowiedziałam się o akcji od razu postanowiłam się do niej włączyć. Na początku trzeba było wypełnić krótką, anonimową ankietę na temat doświadczenia blogerów z mową nienawiści. Ja niestety bardzo często jestem świadkiem jej użycia. Na różnych stronach internetowych ludzie pod płaszczem anonimowości, ale i nie tylko, starają się za wszelką cenę sprawić, by ktoś poczuł się gorszy. Akcja porusza takie tematy jak orientacja seksualna, religia, narodowość i kilka innych. Jest to już któraś z kolei kampania na ten temat, w którą się włączam. Pisanie tego wpisu nie jest obowiązkowe, ale mimo to uznałam, że zachęcanie to starania się o tą odznakę jest naprawdę ważne i nie powinno się przechodzić obok niej obojętnie.

 

oto link objaśniający całą sprawę, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału :)

http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/gratka-dla-fanow-blogowych-odznak-odznaka-kampanii-no-hate/

Kategorie Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Komentarzy: 2

Projekt gimnazjalny

Jak już pewnie wiecie w tamtym semestrze rozpoczęłyśmy nasz projekt gimnazjalny.Jest to konkurs `Aktywni dla klimatu`.

„Jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt.„Zmieniaj nawyki – nie klimat!” mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. 

Konkurs będzie przebiegać w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach podjętych zadań, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto nauczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno – promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie.”

[ http://www.stopzmianomklimatu.pl/index.php?m=ka&pm=ip ]

Wydaje mi  się, że powyższy tekst z oficjalnej strony konkursu najlepiej obrazuje to co chcę przekazać. Do tej pory nasz ekozespół spotkał się już jakieś kilkanaście razy. W tym czasie zdołałyśmy stworzyć między innymi makietę naszej gminy, o której post pojawi się już niebawem. Pozostaje mi jedynie zaprosić was do kolejnych wpisów o tej tematyce. ;)

Kategorie Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Komentarzy: 1