Recenzja Karoliny

Recenzja filmu dokumentalnego ” Jestem Zły”

Po obejrzeniu filmu ” Jestem Zły” reż. Grzegorz Pacek miałam mieszane uczucia. Film opowiada o Reżyserze, który odwiedził najbiedniejszą dzielnicę naszej stolicy – Pragę w celu nakręcenia filmu dokumentalnego. Film miał na celu ukazanie świata dzieci zamieszkujących te oto dzielnicę.
Reżyser postanowił oddać kamerę w ręce młodych bohaterów. Mieli oni za zadanie samodzielnie opowiedzieć o swoim życiu. Postąpił trochę nieodpowiedzialnie, ponieważ osoby zamieszkują
ce Pragę od lat dzieciństwa kradną, piją ale też codziennie walczą o przetrwanie. Film ukazuje nam jak ludzie mają ciężko w życiu. Nie często spotykamy ludzi , którzy niezależnie od wieku spotkali się już z alkoholem czy też narkotykami. Każdy mieszkaniec postępuje według własnych zasad, nie zwracając uwagi na innych ludzi w potrzebie. Osoby z innego otoczenia są dla nich zagrożeniem, dlatego okradają ich oraz biją. W ten oto sposób tworzą się nowi potencjalni młodociani przestępcy. Obdarzeni sprytem oraz samodzielnością zmuszeni są do kradzieży, wynajdywania jakiegokolwiek źródła utrzymania. Dzieci z tego rejonu nie mogą powiedzieć,że ich rodzice się nimi interesują, muszą same organizować sobie czas, co nie zawsze jest bezpieczne. 

Uważam,że film ten jest godny obejrzenia, gdyż możemy dowiedzieć się o wielu rzeczach jakich nie mieliśmy pojęcia w naszym kraju. O tym jak,żyją ludzie z najbiedniejszej dzielnicy naszego państwa. Szarej rzeczywistości, która otacza ich dzień w dzień. Gdyby nie reżyser, tak naprawdę nie wiedzielibyśmy jaki świat nas otacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge