Nieuki z piekła rodem

Podsumowanie projektu

Nasza praca nad projektem edukacyjnym dobiegła końca. Była ona dla nas dużym przedsięwzięciem. Do sukcesów zaliczamy nasz występ przed szerokim gronem odbiorców podczas Festiwalu Nauki, o którym pisałyśmy poprzednio. Trema była ogromna! A zadowolenie po występnie jeszcze większe! W czasie prac napotkałyśmy tylko jedną trudność: w Internecie były sprzeczne informacje z tymi podanymi w folderach informacyjnych, więc musiałyśmy weryfikować, które są sprawdzone (nie wszystko , co podaje Internet to prawda).
Hmmm, wnioski na przyszłość….Dla nas sprawdziła się forma prezentacji, która przypadła nam do gustu, i jak się okazało, odbiorcom. Teraz myślimy, że mogłyśmy się skupić na szkołach  z całego województwa, ale to następnym razem !
Naszą prezentację pokazałyśmy podczas Festiwalu Nauki. Na rzutnik pokazywane były  slajdy z naszej prezentacji, a my w tym czasie je omawiałyśmy.
Do całej pracy nad  projektem korzystałyśmy z takich metod TIK jak: przeglądarki  internetowe, komputer oraz program Power Point, droga mailowa (wysyłałyśmy sobie zebrane już informacje), laptop, rzutnik (Festiwal Nauki). Są one łatwe w obsłudze i polecamy je wszystkim tym dużym oraz tym małym!
Dziękujemy za wspólną przygodę  w III klasie!

17 czerwca 2012 autor: mariolka | Komentowanie nie jest możliwe

Festiwal Nauki w naszej szkole.

06 czerwca 2012 r.  w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki.  W tym dniu uczniowie klas trzecich przedstawiali swoje projekty gimnazjalne. Wśród nich były: „Historia rzeczy codziennych”, ” Żyj zdrowo i sportowo”, „Świat nastolatków (w Niemczech)”. Nasze prace przedstawialiśmy przed całą szkołą. Gościem honorowym był wicewójt gminy Turawa. Prezentacje wyświetlane były dzięki użyciu rzutnika, szkolnego laptopa oraz odpowiedniemu nagłośnieniu. Nad wszystkim czuwał nasz kolega Krystian, który dzięki TIK może rozwijać swoją pasje – ma informatykę we krwi.

Podsumowując naszą pracę, jesteśmy bardzo zadowolone z efektów, a najbardziej z tego, że jest projekty zostały pozytywnie ocenione, zmieściłyśmy się w terminie i nareszcie mamy to za sobą. W przyszłości planujemy jednak mniejsze zaangażowanie w projekty, ponieważ skupiając się na nich zaniedbujemy inne obowiązki ( sprzątanie pokoju, nauka na spr. przedmiotowe).

Pracę z TIK polecamy wszystkim uczniom, ponieważ dzięki niej każdy może rozwijać swoje umiejętności, pasje, zainteresowania i dobrze się przy tym bawić. Uważamy, że każdy nauczyciel powinien urozmaicać swoje lekcje korzystając z nowych możliwości.

15 czerwca 2012 autor: upsidee_down | Komentowanie nie jest możliwe

Uwaga, uwaga pali się szkoła !

Nic nie wskazywało na zdarzenia, które miały miejsce tego feralnego poranka… Witamy tu redakcja waszego bloga. Historia którą chcemy Wam opowiedzieć wydarzyła się naprawdę.  Kolejna lekcja rozpoczeła się bez przeszkód gdy nagle otwarły się drzwi. W drzwiach stanęła przerażona Pani sekretarka i oznajmiła iż trwa ewakuacja szkoły bo wybuchł pożar. Znudzona lekcją chemii klasa nagle poderwała się z krzeseł i zaczęła biec w stronę drzwi. W powietrzu wyczuwaliśmy już na korytarzu wyraźny zapach spalenizny. W ciągu kilu sekund uczniowie wydostali się na zewnątrz. Było to jednak wyzwaniem, ponieważ każdy chciał jak najszybciej wydostać się ze szkoły. Pani dyrektor wciąż krzyczała i każdej klasie kazała dokładnie zliczać wszystkich uczniów. Wywołana panika była niepotrzebna. Szybko zorientowaliśmy się, że były to tylko ćwiczenia a zapach spalenizny musiał wydostawać się z kuchni (na obiad były kotlety schabowe). Panowie strażacy udzielili nam kilku zasad bezpieczeństwa i odesłali nas na lekcje.

Pozdrawiamy, zbulwersowana redakcja bloga :)

31 maja 2012 autor: upsidee_down | Komentowanie nie jest możliwe

Targi szkół

Dnia 12 kwietnia o godzinie 9.00 wszystkie trzecie klasy naszego gimnazjum wraz z nauczycielami pojechały do Opola na „Targi szkół”, które mieściły się w opolskim Okrąglaku.

Nasi uczniowie mieli ponad dwie godziny, aby zapoznać się z ofertami wszystkich placówek szkolnych.Wybór szkół był ogromny, pojawiły się nawet oddziały z Wrocławia, Namysłowa i Nysy. Każda instytucja miała własne stoisko by zareklamować swoją ofertę. Rozdawana też ulotki, długopisy oraz inne ciekawe gadżety. Placówki kształcące ciągle zaskakiwały nas swoimi prezentacjami, konkursami oraz zachęcały do realizowania marzeń w danej szkole. Wszystkie te pomysły bardzo uatrakcyjniły ten wyjazd.

Z wycieczki wróciliśmy około godziny 12.00 i poszliśmy na dwie ostatnie lekcje. Targi pokazały nam różnorodność zawodową, gdyż znaleźliśmy tam wiele zawodów.Bardzo nam to pomogło w wyborze szkoły do której będziemy chcieli uczęszczać, rozwialiśmy nasze wszystkie wątpliwości. Jesteśmy zadowoleni  z wyjazdu, który był bardzo pomocny bo utwierdzliśmy sie w przekonaniach co do decyzji.

Wyjazd pomoże naszej grupie w projekcie edukacyjnym, który zaczęliśmy już powoli realizować.       Informacje, które dowiedzieliśmy się na pewno wykorzystamy aby nasza praca była jeszcze lepsza.

16 maja 2012 autor: mariolka | Komentowanie nie jest możliwe

Opolskie Lamki 2012

Czołem Bracia i Siostry!

Piszemy do Was po czterodniowych warsztatach animacji filmowej „Opolskie Lamki 2012″. Uczestniczyłyśmy w nich w trójkę (Ismena, Justyna i Ula). Warsztaty polegały na stworzeniu krótkometrażowego filmu               o tematyce ,, Podróż w głąb miejskiej dżungli”

http://opolskielamy.pl/galerie/28/

Powyżej zamieszczamy link do galerii ze zdjęciami prezentującymi nasze wzmagania.

Warsztaty uważamy za bardzo udane, ciekawe i interesujące. Jesteśmy dumne z wyniku naszych działań,     a efekty będzie można podziwiać już 1 czerwca w opolskim Heliosie o godzinie 17.30, kiedy to odbędzie się premiera naszego filmu. Zapraszamy!!! ;)

http://www.youtube.com/watch?v=CpMygz4oh0E

Całujemy! Redakcja naszego bloga :)

15 maja 2012 autor: ulusia96 | Komentowanie nie jest możliwe

Egzaminy gimnazjalne 2012

Hej, tu wasza redakcja :)

 Za nami testy gimnazjalne. Nareszcie mamy spokój, na lekcjach jesteśmy już rozluźnione i pełne entuzjazmu. Egzaminy były nieprzewidywalne pod względem treści i trudności. Najbardziej jednak zaskoczyła nas część przyrodnicza i najgorzej nam poszła. Zadania z matematyki w większości nie były skomplikowane. Ulżyło nam, gdy zobaczyliśmy, że dłuższą formą wypowiedzi okazała się rozprawka. Zmartwiliśmy się małą ilością zadań z WOS-u. Cieszymy się, że już po wszystkim i z niecierpliwością czekamy na wakacje.

Pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu :)

27 kwietnia 2012 autor: ykaa | 1 komentarz »

Nasz projekt gimnazjalny

     Cześć, to znowu my ;)

Dziś chcemy napisać Wam co nieco o naszym projekcie edukacyjnym. Większość z nas, czyli:

  • Kasia D.
  • Ula Ł.
  • Ismena K.
  • Monika P.
  • Justyna K.
  • Dominika C.

bierze udział w tworzeniu ,,Przewodnika po szkołach ponadgimnazjalnych”. Opracowujemy go z panią Ilnicką – wymagającą nauczycielką WOS-u i historii.

Do tej pory odbyły się trzy spotkania, na których ustaliliśmy m. in. że będziemy brać pod uwagę tylko szkoły znajdujące się w Opolu, formę wykonania pracy: plakat i prezentację multimedialną, skupimy się nie tylko na liceach i technikach, ale też na poszczególnych szkołach zawodowych. Pierwsze kroki już zostały podjęte. Byłyśmy już na ,,Wagarach w dwójce” ( LO nr II) w celu  zapoznania się z licealistami i gronem pedagogicznym oraz zgłębiania propozycji szkoły w nadchodzącym roku szkolnym. Oprócz tego oprowadzono nas po ekonomiku.

Nasze głowy są pełne pomysłów, ale o nich napiszemy następnym razem. Tymczesem papa ;) I życzymy wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych i smacznego jajka, jak również mokrego dyngusa :)

3 kwietnia 2012 autor: ulusia96 | 1 komentarz »
css.php