Innowacji ciąg dalszy.

Kilka dni temu, jako szkoła, zostaliśmy uhonorowani odznaką „Innowacyjny WF”. Moje przypuszczenia co do okoliczności tego wyróżnienia zawarłem we wpisie o takim tytule dnia 27 stycznia. Potwierdziła je w swoim komentarzu p. Zuzanna Machalska z zespołu „WF z Klasą”, która jak pisze z niecierplwością czeka na nasze kolejne innowacje. Ja z kolei takową zapowiadałem niebawem i jak kania dżdżu czekałem na czwartek, gdyż miałem w niej wziąć udział. Wtorkowy uraz niestety wykluczył mnie z tego a moim zastępcą został p. Robert Rachwał. Mogę jedynie opisać to co się działo w czwartkowe przedpołudnie.

Zacznę od tego, że inicjatorkami tego przedsięwzięcia były: p. Małgorzata Rogowska – nauczyciel geografii i edukacji dla bezpieczeństwa oraz p. Barbara Radomska – nauczyciel języka niemieckiego. Obydwie panie często i owocnie współpracują z nauczycielami wychowania fizycznego współorganizując z nami różne przedsięwzięcia o charakterze sportowo – rekreacyjnym i nie tylko. Tym razem wymyśliły wyjście klasy integracyjnej II FL na zajęcia w … kręgielni !!! Przed wejściem uczestnicy zajęć zostali zapoznani z regulaminem kręgielni oraz zasadami gry. To drugie, dla części uczestników, było chyba tylko formalnością, gdyż każdy z posiadaczy „wypasionej komórki” lub smartfona ma w swojej bazie gier bowling (ja mam). Po tych czynnościach wstępnych jeszcze tylko zmiana obuwia na regulaminowe i wszyscy ochoczo ruszyli na wyznaczone tory. Zabawa była przednia. Bardzo żałuję, że mnie tam nie było. Zrobiłbym zaraz rozgrywki o mistrzostwo klasy. Jak się wykuruję, to namówię z pewnością na to jakąś klasę. Mam już nawet swoje faworytki, które wielokrotnie próbowały czegoś nowego.

Po kręglach przyszedł czas na drugą część czwartkowego wyjścia. Był nią seans w kinie na filmie „Carte Blanche”. Film ten inspirowany jest prawdziwą historią, która wydarzyła się w VIII LO, w którym pracuje mój partner tenisowy z „Jedynki”, p. Krzysztof Witecki. Gramy wspólnie już od ponad 5 lat i kiedyś podczas jednego z treningów opowiedział mi historię swojego kolegi p. Macieja Białka. Nie będę Wam opowiadał tej historii. Sami wybierzcie się do kina i zobaczcie na własne oczy. Zachęcam także do odwiedzenia kręgielni. Warto!!!

1 2 3 4 5 6

7

8

9

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge