Bliżej awansu.

Nasza męska drużyna koszykarska w swoim drugim meczu grupowym odniosła bardzo ważne zwycięstwo nad zespołem II LO. Do wczorajszego spotkania obydwie drużyny przystąpiły z dużym wzajemnym szacunkiem. Pierwsza kwarta zakończyła się raczej piłkarskim wynikiem 2 : 2. Trudno powiedzieć czy była to zasługa „żelaznej obrony” czy słabej skuteczności rzutowej. Dla mnie było to wzajemne badanie sił. Druga kwarta nie zmieniła obrazu gry. Obydwie drużyny nadal realizowały założenia taktyczne swoich opiekunów polegające na uważnej grze obronnej. W tej części gry nieco poprawiła się skuteczność, jednak wynik nadal był remisowy 9 : 9. Drugą połowę lepiej zaczęli nasi rywale, którzy po udanych akcjach w ofensywie zakończyli trzecią kwartę sześciopunktowym prowadzeniem 13 : 19. W ostatniej kwarcie podopieczni p. Alberta Czerniaka mozolnie zaczęli odrabiać straty. Pomogła im w tym poprawa skuteczności  rzutów osobistych, z których w tej części gry nasi zawodnicy zdobyli aż 9 punktów. Czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 15 : 8 dla nas, a cały mecz jednopunktowym zwycięstwem 28 : 27.

Do końca rozgrywek grupowych pozostały nam do rozegrania mecze z XXI LO oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi. Zwycięstwo w jednym z tych spotkań powinno zagwarantować nam awans. Nie będzie to jednak proste zadanie, gdyż obydwa mecze nasi zagrają jednego dnia (27 II godz. 14,00 i 16,00). Dodatkową trudnością będzie także to, że w dniu dzisiejszym odszedł ze szkoły podstawowy zawodnik naszej drużyny – Adrian Grzyb. W tym miejscu mam do Was prośbę. Stawcie się licznie na balkonie i zniwelujcie tę stratę, bądźcie „dodatkowym zawodnikiem” naszej drużyny !!! Ja osobiście wierzę, że te niedogodności wpłyną mobilizująco na naszych koszykarzy, a wygrana w meczu z II LO doda im wiary we własne umiejętności i w praktyce otworzy im drogę do awansu.

1

Zdjęcie archiwalne. Wczoraj na meczu nie było fotografa.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge